Kavky

Kavky https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7841/bmid_kavky-K7s-7841.jpg 4 379 76

Den D se blíží. Němci nevědí, kde ani kdy se Spojenci vylodí, ale je jim jasné, že to bude brzy. Pro Felicity „Flick" Clairetovou, agentku britské tajné služby, jejíž prací jsou sabotážní akce v týlu nepřítele, nebylo nikdy v sázce tolik jako právě teď. Přežila dlouhodobé nasazení za nepřátelskými liniemi a stala se jedním z nejefektivnějších britských agentů v severní Francii. Ví, že schopnost Němců odrazit invazi Spojenců závisí do značné míry na komunikačních linkách, a tak ji ve dnech před vyloděním čeká úkol, jehož význam je zcela klíčový - musí zničit telefonní ústřednu, která spojuje německá vojska s nejvyšším velením v Berlíně... Když se však se skupinou příslušníků hnutí odporu pokusí na centrálu zaútočit, vše skončí katastrofálním nezdarem a Flick se celý svět obrátí vzhůru nohama. Skupina je zlikvidována a její sebedůvěra otřesena. V tuto chvíli dostává poslední šanci dosáhnout cíle, jenže úkol, který byl předtím hrozivý, je nyní skoro nesplnitelný. Nový plán totiž vyžaduje speciální tým složený výhradně z žen, které je třeba sehnat a vycvičit během několika málo dní. Dostávají krycí jméno Kavky a mají proniknout do ústředny přímo před očima Němců...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Jackdaws , 2001

mi-380
08.07.2021 4 z 5

Napínavá a krví obarvená cesta britského dámského sabotážního komanda okupovanou Francií několik dnů před 6. červnem 1944. Specialista na špionážní historky Ken Follett ani tentokrát čtenáři nedá šanci vydechnout, děj žene vpřed bez zbytečných odboček. S popisy přírody se tu nesetkáme, s popisy lokalit a charakterů jen minimálně.
80 % (aktuálně 288 hodnocení s průměrem 88 %).

Rychle se podívala a spatřila podsaditého, sporého muže s kulatou hlavou a nakrátko ostříhanými vlasy. Za ním stála Ruby. Ve tmě zvedla cosi, co připomínalo železnou tyč, a teď ho s tím vší silou udeřila do hlavy. Byl to ochromující úder a muž se bez hlesu zhroutil k zemi.
„Seznam se se seržantem Beckerem,“ řekla Ruby.
„Jsi v pořádku?“ zeptala se Flick.

P.S.
Skupina Kavky: Flick, Ruby, Jelly, Diana, Maude a Greta

Vlaďkaa4
01.08.2020 4 z 5

Musela jsem se začíst, druha polovina už byla na jeden zátah. Musím přiznat, že když gestapo zatklo Ruby, tak jsem se podívala na konec knihy. Tak jsem byla nedočkavá a obávala jsem se osud zúčastněných.

tittanie
17.07.2020

Od autora jsem četla sérii Století a tohle. Vůbec jsem si ho nespojila jako jednoho autora. Kniha byla fajn, ale trochu mi dalo zabrat než jsem se začetla. Líbilo se mi jak autor vykreslil špiona a jak si musel všímat sebemenších maličkostí, které znamenaly život nebo smrt.

Mishi
27.03.2020 3 z 5

Zajímavý příběh, Kavkám jsem samozřejmě fandila, aby svoji misi splnily. Přesto jsem se nedokázala úplně začíst. A když k tomu přičtu obálku, která se mi hrozně nelíbí, jsem ráda, že už jsem ji dočetla a můžu ji odložit.

Skawin
30.10.2019 5 z 5

Výborně napsaný příběh žen - špionek, které neváhaly za II.sv. války nasadit své životy. Četlo se jedním dechem...

LadyCotton
30.06.2019 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Příběh se mi líbil - nemohla jsem se od čtečky odtrhnout. Nicméně mi během četby občas vadilo neustálé střídání děje a zdlouhavé popisování prostředí :-)
Nemyslím si, že by příběh Flick byl až tak těžko uvěřitelný. O britských ženám ve válce se totiž moc nemluví. Což je škoda, jelikož i ony byly hrdinky s velkým H. Věřím, že kniha byla napsáno jako pocta britským ženám, které za války neváhaly obětovat své životy při tajných misí...

javirgo
28.03.2019 4 z 5

Napínavé a jako vždy od pana Folletta dobře napsané. Nemohu dát ale plný počet hvězd, protože v tomto případě je to málo uvěřitelné .

Schary
21.03.2019 3 z 5

Dost brutální kniha, která se odehrává za druhé světové války, těsně před invazí spojenců.Hlavní hrdinkou je špionka, která vede partu žen do okupované Francie. Kniha je plná násilí, ale lechkost s kterou vždy Flick vyvázne ze všech nástrah je dost nepravděpodobná...

Klarinecka
23.10.2018

No pane jo, tak tohle bylo vážně super. Přečteno za dva dny, v práci jsem si nosila tajně čtečku na záchod :) Nemohla jsem přestat číst.

Igor1311
15.08.2018 5 z 5

strhujuci príbeh z obdobia druhej svetovej vojny ukazuje odhodlanie ženského komanda, ktoré ma prispieť k úspešnému vylodeniu spojencov v normandii. až sa mi nechce veriť, že follett dokázal napísať takto napínavý príbeh po výbornej stredovekej sérii Piliere zeme

ArwenAragorn
14.08.2018 5 z 5

Napínavý příběh, který se četl dobře. Od autora je to moje první knížka a rozhodně nebude poslední.

Kalina
13.07.2018 5 z 5

Kniha se čte velice dobře. Krutost války, která z žen, nositelek života, udělá zabijáky je tu popsána se vší hrůzou, kterou byly okolnostmi nuceny a ochotny podstoupit. Psychologie hlavních postav je také velice zajímavá. Přīběh je vyprávěn trochu románově, což ovšem na závažnosti neubírá.

Rade
21.05.2018 4 z 5

Plus za téma, knihu beru jako poctu všem hrdinkám - britským agentkám, které nasazovaly život při sabotážních akcích za války ve Francii.
Minus za poněkud románové vztahy i závěr.
Mezi 3 až 4, s ohledem na téma zaokrouhluji nahoru (slabší 4).

kn23
07.04.2018

Este o kusok lepsie ako Ostrovburok.

harena
15.03.2018 4 z 5

Po Folletových skvělých a nezapomenutelných ságách "Století" a "Pilíře země" jsem sáhla po válečném románu "Kavky". Souboj špičkové britské agentky s německým důstojníkem je napínavý od první stránky. Flick dá dohromady speciální tým, složený pouze z žen, které nikdy v boji nebyly a ve Francii mají před očima Němců zlikvidovat ústřednu. Příběh čtivý, napínavý, neschází ani láska. Ken Follettovi se kniha opět povedla.
"Válka umožňuje, aby lidi byli tím, čím skutečně jsou: ze sadistů se stanou mučitelé, z psychopatů stateční frontoví vojáci, surovci mají veškerý prostor, aby si naplno zahráli své role, a děvky mají pořád napilno"

Jap
02.03.2018 5 z 5

Nevíte někdo, jak jen to ten Follett dělá? Parádní příběh a místy jsem napětím zapomínal snad i dýchat. Kniha nejde do poslední stránky odložit.

Lusien
01.03.2018 4 z 5

Se spisovatelem Kenem Kolletem moje prvni zkusenost.A musim rict, ze jsem byla nadsena. Napinave do konce, kdy netusite, jak to skonci. Me trochu rusilo caste stridani deju, ale za me bych urcite doporucila. Skvela kniha!

babicka_amalka
15.02.2018 2 z 5

béčkové dílko s nepříliš uvěřitelnou zápletkou, dočítala jsem jen z povinnosti;
četla jsem víc jeho knih - většina se mi líbila, tohle mě zklamalo;

matej005
20.01.2018 5 z 5

Naprosto jedinečný zážitek stejně jako u všech ostatních knih tohoto autora! :-)

degen
19.01.2018 1 z 5

Těžko uvěřitelný a místy až bizarní příběh. Zkrátka a jednoduše historický román. Knihu jsem ani na třetí pokus nedočetla. Třikrát a dost! :-)