Šálka nádeje

Šálka nádeje https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477335/bmid_kaviarnicka-pod-citronovnikom-m2p-477335.jpg 4 14 3

K šťastnému životu jej stačí len šálka odvahy. Rosie miluje svoje hektické zamestnanie. No a čo, že nie je vydatá a usadená ako jej sestra. Vzťah by jej iba prekážal v nabitom pracovnom programe. Keď však neočakávane ostane na mesiac bez práce, rozhodne sa pomôcť starej mame – Talianke servírovať esspresso a biscotti v jej Kaviarničke pod citrónovníkom, v malom kúsku Talianska uprostred pahorkov Derbyshiru. Od jej poslednej návštevy to však s kaviarňou ide dolu vodou a Rosie si robí starosti, že skrachuje. Stará mama predtým zatvára oči, nechce vidieť pravdu a rozčuľuje ju, že do jej kaviarne pchá nos. Čoskoro medzi nimi vzniknú vážne nezhody. Keď sa Rosie rozhodne, že je čas vrátiť sa späť do reality, objaví sa jej starý známy a vyhliadky na život v Kaviarničke pod citrónovníkom zrazu nadobudnú úplne inú perspektívu...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Lindeni

A Cup of Ambition , 2017

Renike
02.09.2023 5 z 5

Krásné počteníčko na pár hodin. Bavilo mĕ to. Dnes začnu hned pokračování. Obálka je nádherná, vábí vás to vzít do ruky a hned číst :)

bupilla
14.02.2022 5 z 5

Tak toto ma veľmi príjemne prekvapilo! Prečítaná na jeden záťah, aj keď som bola poriadne unavená, kniha ma chytila a nepustila :D
Veľmi osviežujúce a za mňa aj originálne - hlavne spôsobom rozprávania, tie dialógy, ó, áno :)
Zaujímavé postavy, krásne prostredie kaviarničky a žiadne hluché miesta, proste lahôdka - taká jednohubka, ktorú som si dala v nedeľu poobede asi za dve hodinky :)
A ešte aj pastva pre oči, lebo knižka je naozaj graficky nádherná :)
Už sa teším na pokračovanie, ktoré pred pár dňami vyšlo - hurá :)

Majka1979
10.09.2021 5 z 5

Príbeh ma neskutočne bavil. Kniha bola tým správnym oddychom pri kávičke.

Rosie je zvyknutá na život plný práce. Ale keď jej jedného dňa prasknú nervy,dáva okamžitú výpoveď a odchádza do rodnej dedinky. Tam, kde jej stará mama vlastní kaviareň a tam, kde bola vždy šťastná.

Rozhodne sa starej mame pomôcť.
No ak sa spoja dve tvrdohlavé ženy, tak to môže byť problém.
Ako to ustoja? A čo Rosie? Vráti sa do chaosu alebo sa rozhodne spomaliť a zostať v kaviarni?

Vrelo odporúčam :)

kavárny