Kavárnička v Kábulu

Pět žen, pět různých příběhů – a středobodem jejich osudů je malá kavárna v centru Kábulu. Provozuje ji přátelská a veselá Američanka Sunny, která v Afghánistánu nalezne nový domov. Navazuje nová přátelství a snaží se porozumět lidem, jejichž jazyk, prostředí i zvyky jsou většině Zápaďanů neznámé. Postupně si díky svému laskavému srdci a své pohostinnosti získává respekt také u místních obyvatel. Stále si však není ochotna připustit, že země, která je její duši tak blízká, se dokáže tak nevybíravým způsobem chovat k ženám. Snad i proto pomáhá mladé afghánské dívce, kterou tíží tajemství, jež by mohlo obrátit životy všech vzhůru nohama. Deborah Rodriguezová přináší ve svém debutu jiný obraz Kábulu a jeho obyvatel, než jaký známe z televizních zpráv. Je to příběh o běžném životě běžných lidí, o nezištném přátelství a velké lásce, kterou máme často přímo pod nosem, aniž bychom si to uvědomovali....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/247542/kavarnicka-v-kabulu-IG7-247542.jpg 3.9265

Malá kavárnička v Kábulu (1.)

Vydáno:, Argo

The Little Coffee Shop of Kabul (2011)

Kniha Kavárnička v Kábulu

Linda007

Tohle bylo úžasný. Moc se mi to líbilo, má to takovou tu přidanou hodnotu. Podíváte se do mysli lidí, kteří myslí úplně jinak. Krásné, dojemné, čtivé a hlavně zajímavé.

iveta3689

Autorka popisuje pristup k zenam dost decentne, slo by to vykreslit i syroveji. Ne, ze bych na tom trvala, jen to vypada skoro idylicky. Krome nekolika mist je to velmi lehce cteni, ale to nepovazuji za chybu. Zaver je velmi romanticky a trochu neuveritelny, ale nakonec, proc ne.

hana8062

Takové holčičí čtení s přesahem, to bylo. Američanka Sunny vede kavárnu v rušném a nebezpečném Kábulu. Snaží se (v rámci velmi přísných afghánských společenských pravidel) pomoci těhotné dívce Jasmině, udržet nad vodou svůj podnik a v něm práci pro sebe i své svérázné, i některé velice tradičně smýšlející místní přátele. Láska, naděje, tajemství, drobné změny k lepšímu, ale i exploze a smutek v jedné knize. Příběh o tom, že všude lidé touží vlastně po tom samém. 80%

Opatov
03.10.2018

Romanticky, velmi poutave psany pribeh v drsnem prostredi Kabulu. Hodne dobre vyliceno postaveni zen, stret kultur hlavni hrdinky Sunny a kabulskych zen. Dialogy vystihuji mentalitu obyvatel Kabulu. Pekne se cetlo, a to i druhy dil.

greetchen
12.09.2018

Příběh není ničím jiným, než dalším ženským románkem, místy zbytečně cukrkandlovým. Ovšem reálie, kulturní prostředí a nám naštěstí tolik vzdálené potíže lidí žijících v neklidné době na neklidném místě mu přeci jen přidávají na atraktivnosti, rozvinou fanzazii a právě ony nakonec z knihy dělají více než jen průměrné oddechové čtení.

VerJer
02.09.2018

Americká slaďárna zasazená do brutálního prostředí Afgánistánu. Z výkladů koránu a z nástupu Tálibánu mrazí a to je důvod, proč oceňuji třemi hvězdičkami. Hlavní hrdince jsem na chuť nějak nepřišla. Vyústění jednotlivých příběhů lidí mi přišla spíše naivní, ale tak už to u románů pro ženy bývá...

LuciLux
12.07.2018

Tak toto byla velká americká romanťárna....v pozadí čas od času pár bombových útoků, aby se nezapomnělo, že jsme v Aghánistánu, ale i tam přece mají lidé právo na lásku, že...i přesto mě těžko identifikovatelné něco přinutilo knihu shltnout téměř na posezení....

Andi
02.05.2018

Zajímavé téma, pěkná kniha o Američance, která si zamilovala Kábul, založila si kavárnu, kterou navštěvují hlavně cizinci.
V příběhu vystupují 4 ženy, jejichž osud je propleten a vzájemně ovlivňován.
Nenáročné čtení, které po přečtení pravděpodobně zmizí v zapomnění.