Osudová léta

Osudová léta https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439785/bmid_osudova-leta-qew-439785.jpg 4 266 65

Wiesbaden, rok 1951 Kavárnu U Anděla čekají bouřlivé časy. Hned vedle tradiční kavárny rodiny Kochových vzbudí pozornost jeden konkurent se smyslem pro modernost. Zatímco se Hilda Kochová zoufale snaží přesvědčit své rodiče o tom, že je třeba kavárnu modernizovat, je ohrožena i její těžce vydobytá láska. Se štěstím obou jejích bratrů to není o nic lepší: Wilhelm, obdivovaný ženami, se zaplétá do povrchních milostných hrátek, přičemž jeho srdce touží po ženě, která je pro něho nedosažitelná. A jeho starší bratr August se navíc po svém návratu z ruského válečného zajetí zamiluje do mladé Rusky, aniž tuší, že jeho volba hrozí rozštěpit rodinu… Druhý díl strhujícího příběhu jedné kavárenské dynastie v proměnách 20. století... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Schicksalhafte Jahre , 2019

Luciska13
05.05.2021 5 z 5

Tak tohle byla zase jednou kniha, která mi skvěle sedla a já se naprosto začetla. Obvykle u knih s více dějovými linkami, nebo úhly pohledu si jednu oblíbil více, ale tentokrát jsem byla strašně zvědavá na osudy všech, ne jen jedné postavy. Tuto sérii od autorky opravdu doporučuji.

Kanimůra2
01.05.2021 5 z 5

Paní spisovatelku čtu ráda, ani tato série nezklamala. Už se těším na pokračování

4xbabča
23.04.2021 5 z 5

I druhé pokračování osudů rodiny Kochových bylo opět překrásné čtení. Výborně popsaná poválečná doba, kdy začínat pracovat bylo hodně těžké, ale to úsilí a snaha dokázat, to je hodné obdivu.

Ajenka
14.04.2021 5 z 5

Těžká doba poválečné obnovy Německa je opět zajímavě popsána. Proti prvnímu dílu je to ale jenom přece klidnější etapa. Postavy tak zažívají běžnější trable, ne tak vyhrocené okamžiky, jako za války. Je dobré si uvědomit, že po válce nebyli mezi obyčejnými lidmi vítětové. Všichni bojovali o své místo v novém světě.

ANDY28
30.03.2021 5 z 5

druhý díl se mi líbil mnohem víc než první, a ráda bych kdyby se natočil seriál plný noblesy, krásné módy a vybraného chování

LadyCotton
08.03.2021 4 z 5

První díl nastavil laťku velice vysoko, takže jsem se na pokračování velice těšila. Ve druhém pokračování sledujete další osudy hrdinů (děj se odehrává o 6 let později). Bohužel v něm chybí napětí a objevování něčeho nového a neokoukaného (poválečná doba v Německu) z prvního dílu, i když je pravda že zde jsou zase nastíněny jiné problémy poválečné doby (viz. příběh Rusky Světlany), ale už jsou odstaveny na druhou (možná až třetí) kolej. Stěžejní jsou příběhy členů Kochovic rodiny.
Nicméně přesto všechno: kniha se četla hezky (i když každou kapitolu vypráví jiný člen rodiny), je to klasický román světové beletrie odehrávající se v 50. letech. A určitě si ráda přečtu závěrečný díl.

Renatecka
08.03.2021 2 z 5

Konečně dočteno, bohužel mě to zklamalo. Trochu unylé, nudné, v podstatě se tam nic moc neděje a kdy ano, tak je to roztáhlé přes 150 stran.

Toňula
06.03.2021 4 z 5

Autorčiny knihy jsou pro mě vždy pohlazením po duši, obzvlášť ty historické. Po předchozích ságách je i Kavárna u Anděla zajímavým příběhem s milými hrdiny, členy rodiny a jejích nejbližšími, z nichž každý je osobností se slabými i silnými stránkami , každý vypráví že svého pohledu,takže celek tvoří pestrou mozaiku děje směřující až do relativně šťastného konce.

Kaja1
20.02.2021 5 z 5

Rodinná sága rodiny Kochových mě moc baví. Je zajímavé sledovat příběhy obyčejných Němců, které válka poznamenala tak, jako celou Evropu. Ten propletenec národů, ras a osudů je úžasné rozplétat. Už se moc těším na další pokračování.

Jonna
01.02.2021 4 z 5

I druhý díl byl povedený, a více se blížil k tomu, co autorka běžně píše (oproti drsnému prvnímu dílu). Těším se na třetí díl.

marcela8908
19.01.2021 5 z 5

Nešlo odolat přečtení druhého dílu. Jak už bylo napsáno, osud tak silné hlavní hrdinky, se čte jedním dechem.

martini.ce
17.01.2021 3 z 5

Ježíšek vzal 2. díl, tak jsem četla jen tento. Na začátku jsem se neorientovala ve všech členech domácnosti, sousedech a známých. Ale časem se to zlepšilo :) Místy mě zaskočil (asi?) český překlad, kdy emocionální situace byly popisovány neosobně, odtažitě. Jako odpočinkové čtení fajn tip.

Martina023
12.01.2021 5 z 5

Kniha se mi moc libila.Krasně se mi četla a hned jsem se začetla.

radus
10.01.2021 4 z 5

Docela mě mrzí, že jsem nečetla první díl. Z počátku jsem se těžko orientovala v členech rodiny, ale jinak mě knížka bavila a všichni mi byli sympatičtí. Už se těším na pokračování.

cérka
07.01.2021 5 z 5

Já mám prostě ráda silné ženy a Hilda mě v tomto nikdy nezklame :).
Na druhý díl Kavárny u Anděla jsem se velmi těšila a po přečtení se těším i na další pokračování. Čtení knih paní Jacobsové mě fakt baví, ovšem přináší mi i nejednu svízel. Autorka do svých příběhu vždy zakomponuje velké množství osob a osobních příběhů a mně pak chvíli trvá, než se zorientuji.
Příběh je opět rozdělen do kapitol, kdy vždy jedna osoba vypráví svůj příběh, přesto nakonec utvoří velmi čtivý celek.
Nechtěla bych žít v poválečných letech, ale do kavárny U Anděla bych si zašla velmi ráda.

Buchtičkajani
05.01.2021 4 z 5

Tutu knihu jsem dostala od Ježíška, četla jsem první díl a moc jsem se těšila na druhý, ale kniha mě trochu zklamala, nebyla už tak plná dobrodružství... I přesto se četla dobře..

DominaCZ
13.12.2020 4 z 5

Zprvu se mi líbily obtíže Světlany, pak ale byla protivná...a pak kavárnická rodina, ale tam zase baby byly taky nepříjemný-matka a Hilda.
Jinak psáno dobře.

bigben
13.12.2020 4 z 5

Pokračování pohodového čtení ve stejném duchu...

princesse
10.12.2020 4 z 5

Trochu slabší než první díl, ale neméně čtivé. Užila jsem si četbu a pokud bude další díl, ráda si přečtu i ten. Rozhodně zklamaná nejsem. Recept hned v úvodu skvělý! Počítám, že vyzkouším jako další variantu nepečeného vánočního cukroví.

alnahu
08.12.2020 3 z 5

Kniha začíná receptem na rumové kuličky z doby Kavárny U Anděla- s poznámkou ,že tyto kuličky nabízela v poválečné době každá cukrárna.
V tomto díle pokračuje rozkvět kavárny ,hlavně Hilda se svým manželem by ráda tuto kavárnu zmodernizovala ,čemuž nejsou její rodiče zrovna nakloněni.do děje také vstupují její bratři a každý vnese do rodiny své problémy. První díl této ságy mě nadchl ,což o tomto pokračování říct nemohu.

pro ženy

Marie Lamballe (p)