Nová doba

Nová doba https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431639/bmid_nova-doba-jpf-431639.jpg 4 468 133

Strhující příběh jedné kavárenské dynastie na přelomu 20. století Wiesbaden, 1945 Mladá Hilda sotva dokáže uvěřit svému štěstí. Válka skončila a kavárna U Anděla zůstala jako zázrakem ušetřena. Přes všechny překážky chce tento rodinný podnik s bohatou tradicí opět učinit skvělým místem setkávání významných osobností, čímž byl proslulý dříve. Mladý mír však již brzy zkalí první konflikty. Když přijde do kavárny půvabná mladá žena a představí se jako její sestřenice Luisa, vyvolá to v Hildě nedůvěru. Kdo je tahle záhadná Luisa, která se z Východního Pruska dostala až do Wiesbadenu? Narůstající rivalita mezi oběma ženami ohrožuje harmonickou atmosféru v kavárně. Dokud Hilda i Luisa nakonec nepochopí, že mají cosi společného – tajemství z válečné doby, jež je dodnes děsí.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Eine neue Zeit , 2019

Libi.livres
04.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha se odehrává na konci druhé světové války a následné poválečné době a ukazuje, že obyčejní lidé trpěli válkou na všech stranách, jelikož i zde museli jejich blízcí do nelítostné války a ti co zůstali se museli potýkat s různými strastmi a nástrahy. Je zde velký počet postav, kdy se i kapitoly střídají jejich vyprávěním, někdy nejsou ani časově kladeny za sebou, nicméně vše do sebe na konec zapadá a skládá se do kompaktního příběhu, kdy litujete, že zrovna končí už kapitola vyprávění někoho, aby jste se ihned zabrali a nechali zasáhnout další kapitolou vyprávěnou zase někým jiným. Ze začátku pro mě bylo, byť je kniha velice čtivě psána, těžké se ve všech postavách a souslednostech zorientovat, stejně jako popisované útrapy a neštěstí, kterých zde nebylo pomálu, mě brzdila ve čtení, ale vždy mě pak přemohla chuť dozvědět se, co bude zase dál a že ty hrozné události už musí mít konce a nějaké dobré vyústění... Autorka i do válkou zasaženého děje dokázala perfektně vetkat nitě jednotlivých vztahů, proto jsem si postavy velice oblíbila, jelikož byly živě popisovány a velmi dobře rozlišeny svým charakterem a tomu odpovídajícím chováním. Nebylo nouze ani o laskavé a humorné okamžiky, a v neposlední řadě se mi moc líbilo jakým přístavem naděje, tepla a světla byla nejen pro rodinu Kochů, ale i pro jejich přátele a dobré známé, Kavárna u anděla. Tato Kavárna nebyla pouze prostorem pro uspokojení hladu a žízně, ale hlavně útočištěm pro všechny zmíněné, místem, kde i v těžkých dobách drželi lidé pospolu a pomáhali si, a proto jak tento pocit autorka dokázala vykreslit a přenést na čtenáře dávám plný počet bodů. Ano a také za vynikající Hildin nečekaný výstup, kdy se zastala Luisy a vyčinila velmi nevybíravým způsobem paní baronese:-))

martinaandulka
20.07.2021 5 z 5

Třetí série od autorky a opět skvělá.Paní autorka ve všech svých sérii popisuje 2 světovou válku a poválečnou dobu z pohledu obyčejných německých lidí za což jsem ráda a moc mi to zajímá.Samozřejmě kniha je propletená romantikou a udržení kavárny.

Siege03
19.07.2021 5 z 5

Dalo se číst,ale od této autorky znám lepší Knihy.Hodnotim jako průměr

perpe2a
19.07.2021 4 z 5

Krásná a oddechová rodinná sága pro ženy.

evineckY
28.06.2021 4 z 5

Tato kniha se lehce dotkne konce války, protože v Německu to dlouho netrvalo. Silné příběhy více osob, které se prolínají. Právě v těžkých situacích se nejvíce ukáže povaha člověka a jaké je důležitá pospolitost rodiny a přátel, kteří se podrží a pomáhají si navzájem. Poslouchala jsem audioknihu skvělé namluvenou.

Tesssay
28.06.2021 3 z 5

Příjemné, pohodové čtení. Bavilo mě, že každá kapitola je vyprávěna z pohledu konkrétní osoby, a tak je jí dán prostor, aby vyprávěla část děje ze svého pohledu.

PaníLenka
22.06.2021 3 z 5

Souhlasím s níže uvedenými názory, že je v příběhu příliš romantiky a šťastných náhod …další díly si přečtu, čtení na léto to není špatné, ale nic hlubšího to asi ve mě nezanechá.

Ivanule
20.06.2021 5 z 5

Tuto autorku s jejími pokaždé jinými pseudonymy mám moc ráda, stejně jako tento román na pokračování,v němž dokáže bezvadně vylíčit dobu válečnou a poválečnou nejen v Německu, a dokáže do něho i krásně propašovat milostné příběhy. Rozhodně doporučuju a už čekám, až se v knihovně vrátí druhý díl

JJJ007
17.06.2021 5 z 5

Trochu jinak psaný příběh z konce války. Divná doba i v Německu. Je to sice romantické vyprávění, ale krutost doby se autorce povedla i tak vylíčit.

Tesssay
08.06.2021 3 z 5

Presne neco takoveho jsem ted potrebovala - prijemne nenarocne cteni :-) Libilo se mi, ze kazde osobe v romanu je dan prostor, aby ctenar mohl vnimat dej z jejich pohledu.

Little.deer
19.05.2021 3 z 5

Čte se moc dobře...

zdenaR
12.05.2021 4 z 5

Knihy od autorky mám ráda, dobře se mi čtou a oceňuji, že se jedná o ságy.
Osudy postav jsou zajímavé a těším se na pokračování.

babystar
08.05.2021 4 z 5

Sága o obyvatelích jednoho domu v lázních Wiesbaden s kavárnou U Anděla. Je to příběh čtivý, místy napínavý i romantický, jen já bohužel nemám pochopení pro "chudáky" Němce, kteří trpěli za II. světové války nálety a po válce hladem v americké okupační zóně. Jako německý pohled na tehdejší svět mi to zatím stačilo.

animovanej medv
02.05.2021 4 z 5

Moc mě to bavilo, ale další díl už číst nebudu, bavilo mě to, jak to skončilo :)

NannyOgg24
18.04.2021 4 z 5

Po dlouhé době jsem přečetla knihu z války nebo těsně po válce a líbila se mi. Zajímavé jsou pohledy různých hrdinů.

4xbabča
16.04.2021 5 z 5

Od autorky je to už moje šestá kniha, kterou jsem od ní četla a líbily se mi všechny. Ale příběh rodiny Kochových a jejich kavárny, za kterou byli všichni šťastni, že přežila celkem dobře válečné časy, je skutečně nejlepší. Krásně napsané, dobře se čte, zkrátka moc pěkné čtení. A těším se na pokračování v druhém díle Osudová léta.

Jessica007
24.03.2021 5 z 5

Moje první kniha od autorky. A líbila se mi. Kavárna, osudy více lidí těsně po skončení války - z 2. strany, láska, vztahy. Čtivě psaná, bavilo mě to.

Marika Vanova
19.03.2021 5 z 5

Tahle kniha je moc fajn, dobře se četla, až lituji, že skončila, těším se na další díl. Jen ta Hilda mě trochu štvala, ale pak si to vylepšila, holka jedna prostořeká. Fanouškům Anny Jacobs tuto knihu doporučuji ještě více než Panský dům.

Sofie75
18.03.2021 5 z 5

Od této autorky je to má první kniha a moc se mi líbila. Z prolínání postav jsem měla trochu strach, ale dalo se krásně číst i orientovat. Bylo zajímavé číst tak knihu z pohledu Německa. Pokaždé jsem měla štěstí dobu války číst pouze z proti stran. Už se moc těším na další díl, který už jsem si také pořídila.

martinkaLLL
11.03.2021 5 z 5

Trošku jsem se ztrácela při přecházení postav, ale i tak to byla pecka. Napětí, vtip, romantika, ale i vážnost té doby.