Nová doba

Strhující příběh jedné kavárenské dynastie na přelomu 20. století Wiesbaden, 1945 Mladá Hilda sotva dokáže uvěřit svému štěstí. Válka skončila a kavárna U Anděla zůstala jako zázrakem ušetřena. Přes všechny překážky chce tento rodinný podnik s bohatou tradicí opět učinit skvělým místem setkávání významných osobností, čímž byl proslulý dříve. Mladý mír však již brzy zkalí první konflikty. Když přijde do kavárny půvabná mladá žena a představí se jako její sestřenice Luisa, vyvolá to v Hildě nedůvěru. Kdo je tahle záhadná Luisa, která se z Východního Pruska dostala až do Wiesbadenu? Narůstající rivalita mezi oběma ženami ohrožuje harmonickou atmosféru v kavárně. Dokud Hilda i Luisa nakonec nepochopí, že mají cosi společného – tajemství z válečné doby, jež je dodnes děsí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431639/nova-doba-jpf-431639.jpg 4.1197

Kavárna U Anděla 1.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)

Eine neue Zeit, 2019

Kniha Nová doba

zdenaR

Knihy od autorky mám ráda, dobře se mi čtou a oceňuji, že se jedná o ságy.
Osudy postav jsou zajímavé a těším se na pokračování.

babystar

Sága o obyvatelích jednoho domu v lázních Wiesbaden s kavárnou U Anděla. Je to příběh čtivý, místy napínavý i romantický, jen já bohužel nemám pochopení pro "chudáky" Němce, kteří trpěli za II. světové války nálety a po válce hladem v americké okupační zóně. Jako německý pohled na tehdejší svět mi to zatím stačilo.

animovanej medv

Moc mě to bavilo, ale další díl už číst nebudu, bavilo mě to, jak to skončilo :)

NannyOgg24

Po dlouhé době jsem přečetla knihu z války nebo těsně po válce a líbila se mi. Zajímavé jsou pohledy různých hrdinů.

4xbabča

Od autorky je to už moje šestá kniha, kterou jsem od ní četla a líbily se mi všechny. Ale příběh rodiny Kochových a jejich kavárny, za kterou byli všichni šťastni, že přežila celkem dobře válečné časy, je skutečně nejlepší. Krásně napsané, dobře se čte, zkrátka moc pěkné čtení. A těším se na pokračování v druhém díle Osudová léta.

Jessica007

Moje první kniha od autorky. A líbila se mi. Kavárna, osudy více lidí těsně po skončení války - z 2. strany, láska, vztahy. Čtivě psaná, bavilo mě to.

Marika Vanova

Tahle kniha je moc fajn, dobře se četla, až lituji, že skončila, těším se na další díl. Jen ta Hilda mě trochu štvala, ale pak si to vylepšila, holka jedna prostořeká. Fanouškům Anny Jacobs tuto knihu doporučuji ještě více než Panský dům.

Sofie75

Od této autorky je to má první kniha a moc se mi líbila. Z prolínání postav jsem měla trochu strach, ale dalo se krásně číst i orientovat. Bylo zajímavé číst tak knihu z pohledu Německa. Pokaždé jsem měla štěstí dobu války číst pouze z proti stran. Už se moc těším na další díl, který už jsem si také pořídila.