Nová doba

Strhující příběh jedné kavárenské dynastie na přelomu 20. století Wiesbaden, 1945 Mladá Hilda sotva dokáže uvěřit svému štěstí. Válka skončila a kavárna U Anděla zůstala jako zázrakem ušetřena. Přes všechny překážky chce tento rodinný podnik s bohatou tradicí opět učinit skvělým místem setkávání významných osobností, čímž byl proslulý dříve. Mladý mír však již brzy zkalí první konflikty. Když přijde do kavárny půvabná mladá žena a představí se jako její sestřenice Luisa, vyvolá to v Hildě nedůvěru. Kdo je tahle záhadná Luisa, která se z Východního Pruska dostala až do Wiesbadenu? Narůstající rivalita mezi oběma ženami ohrožuje harmonickou atmosféru v kavárně. Dokud Hilda i Luisa nakonec nepochopí, že mají cosi společného – tajemství z válečné doby, jež je dodnes děsí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431639/big_nova-doba-jpf-431639.jpg 4.1326

Kavárna U Anděla / Kaviareň U anjela 1.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Eine neue Zeit, 2019

Kniha Nová doba

JankaV80

První díl z trilogie jsem právě odložila a už se těším na další (snad bude stejně dobrý). Období začátku vyprávění několika lidských osudů (Hildy, Elsy, Heinze, Julie, .....) vztahujících se ke Kavárně U Anděla se váže ke konci druhé světové války v Německu. Je to tedy vyprávění ne zrovna veselé a přesto! Přesto je to příběh, který se vám bude líbit. Je vyprávěn pomalu, není žádným způsobem komplikovaný, postavy jsou uvěřitelné. Jako odpočinkové čtení na dovolenou nebo při nemoci doporučuji.

radus

I když jsem předchozí díl četla už před nějakým časem, na některé postavy jsem si rychle vzpomněla. Román se mi moc líbil, musím ale říci, že se mi druhý díl líbil trošku více.

Makaja

Musím říct, že paralela s děním na Ukrajině mi opravdu kazila zážitek z četby. Ta představa, že ve 21. století, ve vyspělé Evropě, prakticky za humny, se děje něco, o čem jsem doufala, že budeme už jen číst..... Jinak kniha samozřejmě dobrá, příběh z velké většiny uvěřitelný, trochu moc postav, ale stále ještě v mezích toho, že se člověk v ději neztratí. Některé linie mě bavily víc než jiné. Druhý díl trilogie si ale nechám až na klidnější časy.

knihovniceS

Kavárna U Anděla - Nová doba
Právě jsem dočetla 1. díl trilogie. Tento díl je opravdu hodně smutný. Odehrává se v r. 1945 v několika zemích, jsou poslední válečné měsíce a utrpení je na všech stranách. Jsem smutná z toho co se nyní děje poblíž nás a ještě taková četba. Chtěla jsem knihu odložit, ale je tak poutavě napsaná, že jsem musela číst dál. Mám trochu zmatek v postavách a místech dění . Děj se odehrává na různých místech Evropy. Osoby, které spolu zdánlivě nesouvisí, nakonec najdou společný bod v Kavárně U anděla ... Čekala jsem, že se děj bude vyvíjet mírově. Nestalo se tak, jsme svědky utrpení poražených i vítězů až do konce roku 1945, kdy děj prvního dílu končí.
Dávám 4 hvězdy (za barvité líčení válečných hrůz a popisů zranění odečítám 1 hvězdu). Těším se na další díl, který už pokračuje v mírové době.

madlina

Za mne říkám, že trilogie Kavárna u Anděla je nejlepší ze všech jejích trilogií.

TerezKA.LI

Krásná kniha, poslouchala jsem v audioverzi, kterou namluvila Zuzana Slavíková a musím říct, že se to moc hezky poslouchalo.

Trochu mi to zkazila babička, když jsem zjistila, že čteme stejnou knihu, tak mi začala vášnivě vyprávět konec celého příběhu. Než jsem ji stihla zastavit, věděla jsem vše podstatné

ydnac

Děj začíná těsně před koncem války a je vyprávěn z pohledu několika osob.
Kavárna u Anděla se znovu staví na nohy a my sledujeme osudy jejích obyvatel - rodiny Kochových, přátel, příbuzných, nájemců.
V té době mají samozřejmě nedostatek jídla, topiva a vůbec všeho, ale jejich vzájemná sounáležitost, přátelství a láska jim pomáhá to všechno překonat a taky šmelení na černém trhu :-)
Přestože je kniha z poválečné doby, je nabitá nadějí a vírou v lepší časy.
Dobře se mi četla :-)

Denisaa478

Nevím co si mám myslet.. Anne Jacobs je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek.. :) četla jsem od ní sérii Panský dům, Venkovské sídlo a knihy Nebe nad Kilimandžárem a Něžný měsíc nad Usambarou.. Všechny knihy byli super a já si myslela že lepší už to asi nebude.. :) nic méně mám za s sebou zatím první díl Kavárny U Anděla a začala jsem druhý a knihy se mi líbí strašně moc.. Že začátku jsem se trochu ztrácela v postavách ale příběh všech vystupujících a vše kolem kavárny a rodiny Kochovych :) a co na konec zažije Hilda je moc hezké :)