Dcery naděje

Dcery naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441862/bmid_dcery-nadeje-DkA-441862.png 4 209 45

Wiesbaden, 1959 Kavárnu U Anděla nyní vede dcera Hilda a vnáší do tradičního domu svěží vítr. Skutečnou šťastnou náhodou se stane nový cukrář, jehož svůdné dortové kreace lákají do kavárny čím dál víc hostů. Hilda a její sestřenice Luisa však mají obavy o své osobní štěstí. Zatímco Hildin Jean-Jacques tráví poslední dobou hodně času s půvabnou Francouzkou, která vypomáhá v jeho vinařství, zdá se, že Luisin manžel Fritz před ní něco tají. Když náhle dorazí dopis, který znovu otevře staré rány z doby války, je to výzva pro každého člena rodiny. Jde o existenci kavárny U Anděla...... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Töchter der Hoffnung , 2020

Ivanule
předevčírem 4 z 5

Pokračování Kavárny U Anděla,opět se setkáváme se celou rodinou, která musí řešit tentokrát v pár měsících roku 1959 různé průšvihy, rodinné rozbroje, lásku...Těším se na pokračování

tabaluga
29.03.2024 3 z 5

Odpočinkové čtení, kdy vztahy v rodině se občas někdy i zvrtnou. Nicméně jsem zjistila, že tento styl psaní není vůbec pro mne.Vsechno mi přišlo takové všední a v podstatě o ničem. Občas tedy nějaká zápletka.

Dudlík08
04.01.2024 4 z 5

Celá sága se mi moc líbila a vlastně vše dopadlo tak jak mělo :) Prostě odpočinková literatura, kdy člověk uteče do jiné doby a jiného světa :) už se těším, jak rozečtu novou ságu a to Venkovské sídlo :)

martinkaLLL
10.10.2023 5 z 5

Já bych si tak dala ty dortíky. Moc povedená kniha a recept u toho vyzkouším, to by nám mohlo chutnat. Když už nejsou dortíky.

astroweb
21.08.2023 5 z 5

Přiznávám, že tuto trilogii jsem nepřečetl na jeden zátah. Přesto jsem s dočtením a vyzněním celého díla velmi, velmi spokojený.

Janča1532
23.07.2023 5 z 5

Krásný čtení ,krásný závěr trilogie.Všechny tři díli mě bavili a dobře se četli.

mariva
19.07.2023 4 z 5

Trilogie se pěkně uzavřela. Jen mě trochu mrzelo, že vše bylo hlavně o vztazích mezi jednotlivými postavami. Chybělo mi víc z dějin poválečného Německa, nějaký ten rozdíl mezi východní a západní částí, jako třeba v trilogii Panský dům.

marli58
06.06.2023 4 z 5

Třetí díl série Kavárny U Anděla. Co napsat víc, než už bylo napsáno. Povedený náhled do německé rodiny po válce a kolem 60. let minulého století, kdy se nová generace ve vedení kavárny snaží prosazovat velké změny. Velká rodina, plno starostí i radostí. Hezké čtení.

petrulkaa
18.02.2023 5 z 5

I tento, poslední, díl rodinné ságy je velmi povedený, poutavý, romantický, napínavý a čtivý. Škoda, že je poslední. Krásný, někdy i těžký život v domě s kavárničkou mě velmi zaujal. Spisovatelka tu velmi citlivě popisuje spletitost a soudružnost rodinných životů několika generací. Ani tentokrát mě má oblíbená spisovatelka nezklamala a moc se těším na její další knihu.

mia.com
22.01.2023 4 z 5

Tahle serie me moc bavila cela a tohle byl pekny zaver.

Johanka1956
28.12.2022 4 z 5

U posledního dílu jsem byla spokojenější. Celkově se tato trilogie četla dobře, lehce , prolínání děje přes jednotlivé postavy se mi líbilo. Světlana se svou přehnanou péčí o Míšu mě teda štvala. Ale ano, kdo chce odpočinkové čtení tak doporučuji.

Alexxxka
18.11.2022 4 z 5

Kavárna u Anděla - všechny 3 díly se mi líbili. Bylo to takové milé odpočinkové čtení. Poslední díl super, klidně bych si přečetla i další kdyby byl :-)

bábuška
27.10.2022 5 z 5

Ve třetí části jsme se ocitli o pár roků dál, Hilda se ujala šéfování, provdala se za francouz-ského vinaře a narodila se jim dvojčátka. Je to láska veliká, ale Hilda upřednostňuje práci v kavárně, Jean-Jacques svou vinici, následují hádky až vše málem končí rozvodem. Starší bratr je právník, rodina je obdařena dvěma dětmi, mladší se stal hercem, čímž udělal radost svému otci, ktrerý měl svou Kavárnu za druhý domov pro všechny umělce. Rodina je rozšířena o neteř Luisu, provdanou za houslistu, jedna z jejich dcerek je obdařena vynikajícím hudebním nadáním. Kavárna prosperuje, až je zaskočí nařízení města o kompletní renovaci celého objektu, který byl poškozen při bombardování během války. Touto situací celá trilogie končí, ale poněvadž všichni členové rodiny oplývají silnou vůlí, můžeme si domyslet, že vše zdárně překonali. Dočetli jsme zajímavý osud obyčejných obyvatel jednoho německého města v poválečném období. Celá trilogie byla hezky čtivě napsána, jsem spokojená.

Anavi8912
24.10.2022 5 z 5

Příjemné čtení o historii jedné velké rodiny, jejíž život se točí kolem rodinného podniku Kavárny U Anděla.

marketa7
18.09.2022 3 z 5

Oddechové čtení... Konec dobrý, všechno dobré...

Holly.W
14.05.2022 3 z 5

Příjemné zakončení série. Pohodová, oddechovka, která nějak extra nenadchne, ale ani neurazí. Na knihách z této série se mi líbilo, že jsou vyprávěny z pohledu tolika postav. Přesto jsem se u některých pasáží lehce nudila, kniha klidně mohla být kratší. Nejvíc se mi ze série líbil asi druhý díl.

knihovniceS
31.03.2022 4 z 5

Kavárna U Anděla - Dcery naděje
Třetí díl se četl opět krásně. Je situován do roku 1959 a zase se prolínají osudy členů rodiny Kochů s dalšími postavami. Někdy jsou to chvilky pěkně napínavé, i když ne tak, jako ve druhém dílu. Teď dávám 4 hvězdy. Nechte se vtáhnout do děje, doporučuji.

m_martina
21.03.2022 5 z 5

Poslední knihu jsem si přečetla hned, bez velké pauzy. A jsem zase spokojená. Tuto spisovatelku mám ráda a určitě si brzy přečtu nějakou další knihu od ní.

Anette99
20.03.2022 5 z 5

I když nejsem úplně cílová skupina, série od A. Jacobs mě vcelku baví, je to takové milé, oddechové čtení,i když člověk tuší, jak jednotlivé linie příběhu asi skončí. Jinak tomu nebylo ani u Kavárny, přesto se mi tato série líbila nejvíc. Možná proto, že byla notně provoněna kávou a zákusky, a že tentokrát se jednalo spíše o obyčejné lidi, kteří drželi pospolu.

malýčtenář
28.01.2022 5 z 5

Opět poslední díl nezklamal. Nějaké zápletky, různé osudy hlavních postav a hlavně šťastný konec. Tak jak má být. Zkrátka doporučuji.