Kavárna na pláži

Kavárna na pláži https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234728/bmid_kavarna-na-plazi-qB1-234728.jpg 4 299 113

Kavárna na pláži série

1. díl

Je vám přes třicet a lezou vám na nervy poznámky o tom, že byste se už konečně měla usadit? Nejste v tom sama! Evie byla odjakživa černou ovcí rodiny. Coby nenapravitelný snílek představovala příliš velký kontrast ke svým dvěma úspěšným sestrám. Zkusila se prosadit jako herečka, fotografka a zpěvačka, ale všechny tři směry se ukázaly být slepými uličkami. Jediným solidním bodem jejího neuspořádaného života je přítel – svědomitý a spolehlivý Matthew. Možná je ale na Eviin vkus až příliš solidní, a tak se občas neubrání dojmu, že jí život protéká mezi prsty. A pak zemře její milovaná teta Jo a v závěti Evii odkáže nečekané dědictví – kavárnu na pláži v Cornwallu. Evie se vydá na cestu plná odhodlání alespoň jednou v životě něco dotáhnout do úspěšného konce. Není to lehký úkol, protože zaměstnanci kavárny po smrti původní majitelky značně povolili v pracovním úsilí, ale Evie chce světu dokázat, že není tak beznadějný případ, za jaký ji všichni považují. Tajně doufá, že když dá do pořádku kavárnu, navede vlak svého života konečně do správných kolejí. A kdo ví, třeba taky najde svou životní lásku...... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Domino

The Beach Café , 2011

Evaho73
30.03.2024 4 z 5

Kavárna na pláži je ľahky a nenáročný román na spríjemnenie voľného času. Je to príbeh o hľadaní lásky a šťastia, ktorý dokáže zahriať pri srdci.
Príbeh je plynulý a číta sa ľahko. Autorka vykresľuje malebný obraz prímorského mestečka a kaviarne na pláži, čím vytvára príjemnú atmosféru.

vikaa
21.04.2023 4 z 5

Knížka, která si nehraje na žádnou velkou literaturu. Přesto má co nabídnout - pěkné chvíle při dovolené, oddechu a relaxaci. Účinný lék proti stresu. Čím víc mám v běžném životě problémů, tím častěji sahám po těchto oddechovkách a jsem maximálně spokojená:-)

Ráčkajda
18.04.2023 4 z 5

Chvilku mi trvalo se začíst, ale slušně se to rozjelo....plážová předvídatelná oddechovka, která potěšila.

TeaPeter
14.04.2023 4 z 5

Trochu slátanina, ale celkem milá.

Luigi1
23.03.2023 5 z 5

Tato kniha je psaná volným stylem

princesse
30.08.2022 4 z 5

Pohodová kniha na odreagování. Ideální na dovolenou nebo na pohodu s nohama nahoře a dobrou kávou nebo drinkem na balkoně nebo terase. Nenáročné romantické počtení. Pokud se mi ještě nějaká knížka od této autorky dostane do ruky, určitě si takovou pohodu opět udělám.

Kudík
29.03.2022 5 z 5

Má další, v pořadí již třetí, přečtená kniha od této autorky a nemám si na co stěžovat. Je to vlastně o tom, jak hlavní hrdinka Evie, která se měla za černou ovci své rodiny, v průběhu děje našla své štěstí a své místo. Její postava byla zajímavá s velkým srdcem, ať již ohledně Phoebe, Saula nebo Florence. Musela být skvělá teta, i když dost odkoukala od Jo, ale někdo tohle v sobě prostě má, a pak je smutné, že to své pravé já, kvůli rodině a příteli, potlačuje. Ohledně přítele... no tak možná byl Matthew svědomitý, ale spolehlivý již tak ne, alespoň co se řádného zdůvodnění týkalo. Každopádně jsem při čtení měla chuť se brouzdat pískem a dát si pirohy se zmrzlinou. A kdybych uměla surfovat, zazdím to celé dortíkem nebo dvěma. :)

MelanieBruno
26.09.2021 5 z 5

Skvělá poutavá oddychovka. Útulnost kavárny vás zcela pohltí, připadáte si její součástí, s chutí si dáváte pirohy a nadýchané dortíky. Všechny zmíněné osoby jako by byly vašimi starými známými, ovívá vás mořský vzduch a z kuchyně se pravidelně line vůně toastů se slaninou. Tohle bylo opravdu povedené, nezůstanu jen u této autorčiny knihy. Doporučuji.

AndreaP.
05.08.2021 5 z 5

Moc milá a pohodová kniha, pro mě osobně trošku těžší start, nicméně dostala jsem to, co jsem čekala, letní dovolenkovou oddechovku se sympatickými hrdiny. Takovou kavárnu bych moc ráda také navštívila.

musivila
16.07.2021 5 z 5

Chtěla jsem nenáročnou letní oddechovku a přesně to kniha splnila. Milé, vtipné, úsměvné i dojemné. A i když se nad životem Evií ze začátku stahují mračna a dojde i na bouřku, nakonec je vše zalité sluncem :) Ráda bych navštívila takovou kavárnu na pláži, nasála místní atmosféru a ochutnala Edovi pirohy a dortíky od Annie. Bože, jak mně se při čtení sbíhaly sliny :)

Jenny3
12.05.2021 5 z 5

Komentář k této knize jsem psala už před 6-ti lety, to jsem jí hodnotila vcelku průměrně a víte co? Tahle kniha se mi nakonec dostala pod kůži, jako fakt jsem to nečekala, ale nakonec jsem si knihu koupila a každý rok si na ní najdu čas, abych si jí zase přečetla, protože mě prostě baví. Na knize je něco, co vás donutí o příběhu přemýšlet a vracet se k němu - líbí se mi, jak si i přes všechny překážky dokáže Evie najít svoje místo v životě.

knihovniceS
22.03.2021 4 z 5

Dočetla jsem milou knihu, která má pomalejší start, ale když se asi po 100. straně příběh rozjel, tak se to četlo samo... , a najednou byl konec .
Příběh Evie, která je přesvědčená, že se jí „smůla lepí na paty“, po rozchodu s přítelem na ni „vše padá“. Do toho jí do klína spadne dědictví, se kterým si moc neví rady, přijede do míst, kde ji nemají rádi, ale jen do chvíle, než se vysvětlí nedorozumění s dědictvím. Smůla už se na ni nelepí, ale naopak. V příběhu nechybí ani láska a trable. Poznává lidi, kteří jí pomohou z nesnází a z kavárny se stává oblíbený podnik ... Za ten pomalejší rozjezd ubírám jednu hvězdu, jinak doporučuji.

Adelen
26.02.2021 4 z 5

Pohodové čtení.

nik077
30.12.2020 5 z 5

Opět mě autorka nezklamala.

Margaritta1987
30.12.2020 4 z 5

Pokud se vám líbí Bridget Jones nebo jste kdysi četli Lanczovou, tak se vám kniha bude určitě líbit

marli58
06.10.2020 4 z 5

Moc pěkná oddychovka. Těším se na další díl.

Květinka008
26.08.2020 5 z 5

Krásná oddechovka o hledání spokojenosti a sebe samé. A že člověk opravdu musí sledovat svou cestu, ne se nutit jít po té, kterou by si pro něj představovali - byť se sebelepšími úmysly - jeho blízcí... A do toho Cornwallu se stejně jednou pojedu podívat! :-)

Aaloha
06.08.2020 4 z 5

Příjemné letní čtení.

Mrňous1
24.06.2020 4 z 5

Tak prvních sto padesát stran jsem se pořád nemohla úplně začíst, asi mě prudilo to prostředí a ty lidi, nevím. Pak se to ale slušně rozjelo a byla to hezká pohádka, kdy všechno vycházelo, jak má, no a ten konec, samozřejmě doják:-))) Určitě si přečtu pokračování, pokud vyjde.

mistrikova
04.02.2020 4 z 5

Oddychová romantická a zároveň i vtipná knížka o třicátnici, která stále hledá svoje místo v profesním a milostném životě, mě docela bavila. Asi nejvíce mě rozesmály hlášky jako "retrosoulož" a "postkoitální sendvič se šunkou". Kniha tak trochu ze života třicítky se bude třicítkám dobře číst :-)
Přečteno za 1 den.

2015  83%Já a pan Jones
2019  74%Léto bez tebe
2016  84%Bude to dobrý rok
2016  85%Tři dámy na zhubnutí

Kniha Kavárna na pláži je v