Kauza viera

od:


KoupitKoupit eknihu

Ak je Boh láska, prečo existuje na svete utrpenie? Ak je Ježiš dvermi do nebeského kráľovstva, čo s tými miliónmi, ktorí o ňom v živote nepočuli? Ak sa Boh stará o každého, prečo dovolí večné utrpenie v pekle? Môžu existovať zázraky, keď sú v rozpore s vedou? Autor v tejto knihe skúma najzávažnejšie výhrady proti kresťanskej viere: „Tou poslednou vecou, ktorú by som ja, predtým dlhý čas žijúci ako ateista, chcel, aby bola naivná viera vybudovaná na vetchých základoch pekných predstáv či na predstieraní. Potreboval som vieru, ktorá by bola v súlade s rozumom, nie v rozpore s ním; chcem vieru, ktorá je pevne ukotvená v realite a nie odtrhnutá od nej. Potreboval som raz a navždy zistiť, či kresťanská viera obstojí pod drobnohľadom.” Vydanie 1....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32237/kauza-viera-32237.jpg 4.619
Orig. název:

The Case for Faith

Žánr:
Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Porta Libri
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
MagdaF
04.03.2013

Mohla bych se zeptat, jestli někdo nemá k této knize přístup nebo neví, kde bych ji mohla sehnat? Ptala jsem se už opravdu skoro všude, ale našla jsem akorát formu pro děti.. Děkuji..

Spire
27.12.2010

Kniha je sbírkou a přepisem dialogů s velice vzdělanými obhájci křesťanské víry, kteří jsou většinou profesory, filosofy, pastory, či všechno dohromady. Jim jsou položeny otázky (výčet je v detailu knihy), které lidé nejčastěji kladou, pokud jsou konfrontování s otázkou víry v Boha, nebo které mohou vrtat hlavou i samotným věřícím, pokud na ně ještě nedokázali najít uspojivé odpovědi.
Toď k informacím. Můj názor je ten, že kniha je opravdu kvalitní, protože lidé, se kterými jsou tyto rozhovory vedeny, jsou uznávanými odborníky v daných otázkách, tudíž nejde o nějaké bezpředmětné tlachání a chození kolem horké kaše. Mě jako člověku, který miluje logiku a smysluplnou argumentaci se tato kniha četla velice dobře a doporučil bych ji opravdu všem.