Kauza Cervanová I.

Kauza Cervanová I. https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274078/bmid_kauza-cervanova-i-RbW-274078.jpg 5 17 3

Kauza Cervanová série

Ako vrahovia klamali verejnosť a vysmievali sa spravodlivosti. Kauza Cervanová je strhujúco prerozprávaný priebeh vyšetrovania vraždy študentky Ľudmily Cervanovej. Návod na čítanie je obsiahnutý v podtitule Ako vrahovia klamali verejnosť a vysmievali sa spravodlivosti. Okrem napätia podáva zdrvujúcu kritiku mediálnej manipulácie, založenej na vykresľovaní vrahov ako obetí, čím je tento takmer 40 rokov starý príbeh aktuálny aj dnes. Autor v spolupráci so sudcom Jurajom Klimentom zhromaždil dosiaľ nepublikované dokumenty a informácie, odhaľujúce šokujúce fakty o tomto brutálnom zločine. Bývalý dozorový prokurátor Milan Valašíksa pri čítaní rukopisu Kauzy Cervanová s veľkým prekvapením vyjadril: „Odkiaľ ste to všetko vyhrabali? V roku 1982 som na súde zastupoval obžalobu, ale to, čo sa vám podarilo odhaliť o intrigách páchateľov, sú aj pre mňa nové fakty.“ Kniha obsahuje DVD s dosiaľ nedostupnými dokumentmi z vyšetrovania, sledovania vrahov a ich spojencov, fotografiami či zvukovým záznamom výpovede jedného z vrahov Ľudmily Cervanovej. Peter Tóth po debute Krycie meno Bežec a ďalšom bestselleri Komando 52 prichádza s treťou knižnou publikáciou Kauza Cervanová. Jej prvý diel držíte v rukách a je to čítanie, ktoré si nemôžete nechať ujsť.... celý text

edith79
08.07.2020 5 z 5

Tento děsivý případ vraždy slovenské studentky sleduji už dlouho, ale teprve teď jsem měla možnost přečíst si tuto knihu. V souvislosti s tím jsem shlédla na internetu některá videa a musím říct, že jedno mě doslova šokovalo. Jistý pořad ve slovenské televizi, kde jistý slovenský publicista a moderátor dal prostor jistým lidem, aby se mohli veřejně obhajovat bez jakékoli opozice a lhát lidem přímo před kamerou. Po pravdě se mi z toho zvedá žaludek. Tato kniha mě utvrdila v mém původním názoru a můžu jen podotknout, že nechápu absolutní absenci svědomí některých jedinců.

kannibal28
23.05.2019 4 z 5

fú to bolo tažké a dlhé čítanie. Stale to iste po milion krát len vždy sa tam niečo zmenilo mal som s toho miš maš takže neviem či si kupim 2 časť lebo zas to bude asi to isté. Sú to riadne špiny z mojho mesta dokonca Andrašik byval v mojom baráku o tri vchody menej.

sackettboy
05.08.2016 5 z 5

Skvelá kniha. Konečne iný pohľad na vec ako nám doteraz predostierali vrahovia prostredníctvom spriatelených médii, ktoré sú do prípadu zatiahnuté len na základe rozpravania vrahov a ich podporovateľov. Oceňujem, že sa autor snaží počas celej knihy konštruktívne vyrgumentovávať argumentácie vrahov, myslím si, že sa mu to vo veľkej miere aj podarilo. Áno, verím tomu, že tento prípad má veľa otáznikov, a niektoré móresy socialistických inštitúcii nie sú úplne košér, ale môžeme povedať, že aj dnešné jednanie orgánov činných v trestných nie je vždy s kostolným poriadkom. Preto sa vrahom dlhú dobu darilo a určite ešte bude ďalej dariť manipulovať ľudí a vyhovárať sa na tých zlých komančov. Bohužiaľ je smutné, že aj keď sa ľudom predostrie iná pravda (podložená dôkazmi) na akú boli doteraz zvyknutí, nie sú logický schopní to pochopiť a vytvoriť si vlastný názor. Veľkou mierou k tomu prispieva aj publicistia a manipulátor Štefan Hríb, ktorého niektorí ľudia v dnešnej dobe považuju za modlu spravodlivej publicistiky, čo nemožno brať vážne, aj keď sa pán Hríb zaoberá zaujímavými témami ani on nemá patent na rozum, a mal by si konečne uznať, že nemá vo všetkom pravdu. Bohužiaľ musíme si uvedomiť, že skutočnú pravdu sa nikdy nedozvieme, ale táto kniha nám dokazuje, že vrahovia neboli právoplatné odsudený pre nič za nič a už vôbec nie nespravodlivo. Na prípade nitranov je vidieť, ako ľahko človek zmení kartu, pokiaľ mu nevyhovuje. Už sa teším na pokračovanie, ktoré nám zaiste doplní ďalšie kúsky do mozaiky tohoto tragického prípadu, ktorý by bolo lepšie, aby nikdy nebol.