Katova dcera a král žebráků

Katova dcera a král žebráků https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113786/bmid_katova-dcera-a-kral-zebraku-QjK-113786.jpg 4 238 45

Katova dcera série

Schongauský kat Jakob Kuisl spadl do nastražené pasti. Při návštěvě v Řeznu najde svou sestru a švagra v lazebně mrtvé. Městské stráže zatknou Kuisla jako podezřelého a uvrhnou ho do vězení. Nyní jemu, katovi, hrozí mučení a poprava. Jeho dcera Magdalena a medik Simon horečně hledají skutečného pachatele a narazí přitom na komplot, při němž je ohrožena budoucnost císařské říše.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Die Henkerstochter und der König der Bettler , 2010

Mufa
30.07.2018 5 z 5

Tenhle autor mě prostě baví, nedá se od toho odtrhnout. Možná jsou některé momenty neuvěřitelné, ale není to naučná literatura, ale detektivka ze 17. století. A ducha doby to má. Dva díly přečtené, další dva zbývají.

DuncanIdaho
21.04.2018 4 z 5

Příběh plný zvratů. Četlo se to docela dobře, jen určité části knihy byly dosti neuvěřitelné. To, co přežili některé postavy, je dosti přehnané.

Jack Bauer
07.01.2018 5 z 5

Třetí kniha ještě lepší než předchozí dvě. Dá se číst samostatně, bez předchozích dílů. Napínavé od první stránky do poslední, od knihy jsem se nemohl odtrhnout, ani jsem nejedl jen četl a četl. Historická detektivka plná intrik a podrazů ne nepodobná krimi v naší době. Největší zločinci jsou ti nahoře, poslanci, soudci a jiní takzvaní vážení občané, kteří musí soudit lůzu a obyčejné občany, aby sami skryli své zločiny.

alzbetaf3
14.12.2017 5 z 5

Za mě zatím nejlepší kniha ze série. Velice poutavý děj s rychlým spádem a nepředvídatelnými zápletkami. Až mě mrzelo, když jsem se ocitla na konci. Jsem zvědavá na další :)

Art82
29.11.2017 5 z 5

K tomu není co dodat, prostě výborná kniha. Kdo si ji nepřečte, dělá velkou chybu.

Regger
12.09.2017 4 z 5

Dobré. Jdu na další díl

Svoja
19.06.2017

Doporučuji, dobrá oddechová a čtivá kniha

Juri81
23.05.2017 5 z 5

Začínám tomu propadat. Třetí díl v řadě, každý jiný a mě to pořád baví. Je to vážný, surový, smutný a vtipný zároveň. Bez přemoudřelýho filozofování, který mi leze u ostatních knížek tak na nervy. Skoro jedna hvězda dolu pro naše dva mladý hrdiny za jejich občasnou zbrklost a temperamentnost. Ale i je autor dokázal naštěstí ukočírovat, stejně jako konec vystajlovanej jak pro Haliwůd. E 'eccellente, molto bene, slovy Siliva, toho malýho italskýho skrčka.

Boby17
19.02.2017 4 z 5

Zajímavý příběh, v cizím městě, s dozvuky krutostí třicetileté války. Párkrát se mi příběh zdál moc překombinovaný, závěr ho však vrátil nohama zpátky na zem a posunul i životní osudy hlavních postav.

Galadwen
19.12.2016 4 z 5

Vcelku pěkná, svižně napsaná a napínavá historická detektivka/thriller, ovšem hlavní (kladné) postavy jsou tak nesmrtelné, že to začíná být až nerealistické.

helenkan
27.01.2016 5 z 5

Výborná knížka.Napínavý od začátku až do konce.A čtete a čtete a odložit to nejde,protože jste strašně zvědavý,jak se to všechno rozplete.A docela to překvapí.

VladkaBU
20.07.2015 5 z 5

... i třetí díl a jeho zápletka mě zaujala, přestože jsou v knize překlepy. Čekala jsem, jak to s Jakobem nakonec dopadne, stát se mohlo všechno, napínavé až do konce

Selinute
03.03.2015 5 z 5

Tato knížka mě chytla hned na začátku a nutila ke čtení do samotného konce. Byl to napínavý příběh, který měl svižný a akční děj. Zatím nejlepší díl.

Ranuncul
04.01.2015 5 z 5

Autor píše velice dobře,těším se na další knihy z řady.

Lucka385
21.10.2014 5 z 5

Tento třetí díl Katovy dcery se mi líbil opravdu zatím nejvíce. Kniha je napínavá hned od začátku a to mám moc ráda. Ten první pocit, který se ve vás usadí hned po přečtení prvních stránek. Téměř do poslední stránky nevíte, jak to všechno vlastně dopadne. Už se moc těším na čtvrtý díl.

Marika Vanova
26.04.2014 5 z 5

Třetí díl byl opět velmi čtivý, napínavý. Někdy si dám ještě ten nový čtvrtý díl.

Bezantina
20.02.2014 5 z 5

Skvělá historická detektivka z netradičního katovského prostředí. Stejně dobré jsou i ostatní díly ze série "Katova dcera". Doporučuji neváhat přečíst celou sérii.

Roanna
24.01.2014 4 z 5

Všechny díly Katovy dcery mají specifickou historickou atmosféru a jsou velmi čtivé. I třetí díl Katovy dcery je dobře napsaný a napínavý. Dějová linka je velmi podobná předchozím dílům. První polovina knihy se mi líbila, ale jak se začalo zchylovat k vyvrcholení děje, naši hrdinové opět podávali neuvěřitelné akční výkony. Ať mě nikdo nepřesvědčuje o tom, že člověk, který je několik dní brutálně mučen dokáže podat takový fyzický výkon, jaký podal náš hrdina. Ale jinak jde o zajímavé čtení, kde se člověk dozví i něco z historie, především ze života lidí spodních vrstev.

vincek1
23.10.2013 3 z 5

Poutavé a napínavé čtení až na poslední stránky, kde se děj poněkud vlekl. Nemám také rád když se hromadí nesnáze hrdinů, které by jinak stačily na několik roků a zde se odehrají během několika dní. Také závěr mi připomínal operetu s přešťastným koncem. Jinak jako "oddechovka" dobré .

LG73
24.06.2013 5 z 5

Zatím poslední z dílů se Schongaunským katem a jeho dcerou mě překvapil nejvíce. Od začátku má příběh velice rychlý spád, hlavní hrdinové jsou po celou dobu v ohrožení života a čtenář je dějem dokonale pohlcen od první až po poslední stránku