Katova dcera a hra se smrtí

Katova dcera a hra se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347307/bmid_katova-dcera-a-hra-se-smrti-z1Q-347307.jpg 5 124 35

Katova dcera série

Kat a smrtelná pašijová hra V Oberammergau vládne krátce před svatodušními svátky 1670 velké vzrušení. Po zkouškách slavné pašijové hry je nalezen představitel Krista ukřižovaný. Schongauský kat Jakob Kuisl a lazebník Simon Fronwieser jsou požádáni o vysvětlení případu smrti, ale stojí před hradbou mlčení.

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Henkerstochter und das Spiel des Todes , 2016

hanzmb
07.09.2023 5 z 5

Další velmi solidní díl z této skvělé série. Především spousta historických reálií a vynikající popisy krajiny v bavorském předhůří Alp. Trochu mi už nesedí krimi složka. Je toho smotaného moc dohromady a vlastně nejvíc toho vyřeší katovi vnuci. A těch záchran na poslední chvíli bylo taky až moc

Aileena
06.05.2023 4 z 5

Stále slušná úroveň, ačkoliv po nadšení z předchozího dílu mi tento přišel opět trochu pomalejší.
Technická poznámka: Zvláště ze začátku mi přišly některé formulace zvláštní a kostrbaté a nesedělo mi slovo strměly (hory strměly), se kterým jsem se jako se slovesem poprvé setkala dříve v jednom z předchozích dílů, neřeknu přesně ve kterém, protože si tuto sérii půjčuji z knihovny. Při podrobnějším zkoumání jsem zjistila, že na přebalu předchozí knihy Ďábel z Bamberku je uvedena paní Jitka Perglová, nikoli Jana Pecharová. Knihy zřejmě překládaly dvě různé překladatelky, což mnohé vysvětluje a chtělo by to informace upravit. Zřejmě bude, podle výše zmíněného slova stejná chyba i v některém z předchozích dílů... Překlad minulého dílu (Jitka Perglová) mi přišel jednoznačně lepší.
Jinak jde stále, jako u všech předchozích dílů, o pěknou historickou detektivku, kterou příznivcům žánru ráda doporučím.

Marcik7
27.04.2023 4 z 5

Hlavní hrdinové, ať už kat, jeho dcera či zeť, se často dostávají do neřešitelných a život ohrožujících situací, ale vždy se nějakým řízením náhody ze všeho celkem ve zdraví dostanou. Bylo to opět velmi napínavé, některé detaily drsné, ale tak to v té době asi opravdu chodilo. Jak lehce se dá ovládnout dav zakouší lidstvo už odjakživa, zde se to ukázalo taky. Turistický průvodce na závěr knihy je bonusem pro cestovatele.

Didi15
07.11.2022 5 z 5

Čím vyšší díl, tím lepší příběh , zdá se:) Mám moc ráda tuhle sérii, v tomto díle se mi líbilo prostředí, příběh parádní . Navíc je velmi fajn průvodce autora na konci knihy, kde se dozvíme i něco ze současnosti nebo tipy na výlety,

kikies
29.06.2022 4 z 5

Pořád moc dobré čtení. Jen v tomto případě bylo až moc do očí bijící, jak se všichni nezávisle na sobě sešli ve správnou chvíli na správném místě. Příliš mnoho náhod najednou. Snad vyjde další potomek a růžovější budoucnost. Budu se těšit na pokračování.

netopýrek1985
15.05.2022 5 z 5

No opět nezkutečný. Doufám že se Magdaléně holčička povede a že nakonec si jich budou rodinu Kuislů vážit. Zatím je to na dobré cestě těším se na další díl jestli to opravdu bude lepší a lepší. Příběhy jsou famózní

Cheynn
28.04.2022 5 z 5

Další ze série, která nezklamala. S každou další knihou jsou příběhy napínavější a napínavější. Jak to dopadne, jsem (na rozdíl od předchozích dílů) absolutně nečekala.

Petrasuvicka
15.12.2021 4 z 5

Nevím, zda je to pravidlo, ale liché díly excelují na 5* a sudé "jen" na 4* :)
Rozhodně to byl zajímavý pohled do jiné části Bavorska i oblasti pověstí. Akční, napínavé a dokazující, že zfanatizovaný dav je více než nebezpečný. Plus oblíbená třešnička na knize v podobě turistického průvodce s tipy na hezké výlety. Teprve díky katovským příběhům jsem našla chuť poznávat Bavorsko :)

keselylenka
13.09.2021 4 z 5

Tohle byl zatím pro mě nejslabší díl. Moc to neubíhalo a dějová linka s Magdalenou mě nebavila. I ten konec už mi přišel nějak moc zamotaný.

Šnek86
18.05.2021 4 z 5

Opět skvěle propracovaný příběh.Tentokrát se do dění zapojí i synové Magdaleny a celá rodina rozkrývá množství komplotů jednoho města, maskující své pikle za pašijové hry a tajemné Benátčany.Pozvolný začátek vynahradí skvělý konec a klasický doslov a průvodce.

Luigi1
02.01.2021 5 z 5

Velice čtivé pokračování.Čím dál lepší čtení.

Standa24
29.12.2020 5 z 5

Začátek je trochu pomalejší, ale druhá polovina knihy je napínavá a má spád. Celkově je to jeden z nejlepších příběhů série.

Nunynka
25.12.2020 5 z 5

Katova dcera opět nezklamala. Napínavé od začátku do konce a to rozuzlení nemělo chybu.

klokan.1905
06.10.2020 5 z 5

Katova dcera a hra se smrtí...
Jedná se v pořadí o šesté pokračování ze série Katova dcera... Určitě bych Vám doporučil přečíst si i předchozích pět dílů, rozhodně to stojí za to... Propojení historie a detektivky má neuvěřitelné kouzlo...
V tomto pokračování, které se odehrává v roce 1670, se s autorem podíváme jednak do Schongau, ale i do Oberammergau... Právě v Oberammergau je po zkouškách slavné pašijové hry nalezen představitel Krista - Dominik Faistenmantel ukřižovaný...
Případ vyšetřuje schongauský písař Johann Lechner, který si s sebou bere i schongauského kata Jakoba Kuisla... V knize však hojně vystupují všechny postavy z rodiny Kuislů, což dle mě ještě přidává na čtivosti...
Nebudu nijak více prozrazovat k ději knihy, zkrátka si ji přečtěte... ;-)
Plusem pro mě byla i mapa Ammerského údolí a podrobná mapa města Oberammergau... Musím zmínit i krásný obal knihy... Další z ozdob mé, neustále se zvětšující, knihovny... Moc jim to tam těm katovským knihám spolu sluší... ;-)
Takže Oliver Pötzsch to u mě má opět za pět... ;-) Z knihovny již na mě vykukuje i sedmé pokračování... ;-)

Hade
16.06.2020 5 z 5

UUUUf, konečně vynikající středověký snad i detektivní román. Realita středověku popsaná reálně, až se čtenář doslova vcítí, včetně smradu a bezbřehé bolesti.

ANDY28
31.01.2020 5 z 5

Super oddechové čtení, člověk sice hned zapomene o čem to bylo, přesto stojí za přečtení

KSarlota
12.11.2019 5 z 5

Muj prvni dil ze serie. Rozhodne si sezenu dalsi. Moc me to bavilo, velmi ctive, plne zvratu. Autor sám pochází ze staré katovské linie Kuislu

Vonka
12.07.2019 4 z 5

Pěkné.

Jack Bauer
17.05.2019 5 z 5

Opět velmi čtivý a napínavý barvitě napsaný díl o stárnoucím katovi Kuislovi. Historická detektivka od které se neodtrhnete. V závěru knihy opět pro cestovatele malý cestovní průvodce Ammergauskými Alpami , těším se na další díly. Velmi povedená celá série, žádný díl nezklame.

socka123
20.03.2019 5 z 5

Opět velmi povedený díl, autor nezklamal a nepolevil v napínavosti děje.