Katova dcera a ďábel z Bamberku

Katova dcera a ďábel z Bamberku https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276262/bmid_katova-dcera-a-dabel-z-bamberku-5-6bb-276262.jpg 4 159 42

Katova dcera série

Pátý díl katovské ságy. Spolu se svou dcerou Magdalenou a zbytkem rodiny cestuje schongauský kat Jakob Kuisl v roce 1668 do Bamberku. To, co bylo původně plánováno jako návštěva svatby, se ale brzy stane noční můrou - v Bamberku řádí neznámý, krutý vrah. U řeky a brány města lidé nacházejí končetiny jeho obětí. Mezi obyvateli se rychle šíří fáma, že vraždy jsou dílem vlkodlaka. Jakob Kuisl tyto pověry odmítá a na vlastní pěst se pouští do hledání "ďábla Bamberku".... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Henkerstochter und der Teufel von Bamberg , 2014

ivoiro
02.08.2023 5 z 5

Opět skvěle. Kuislovic rodina prostě nemá chybu. Spojení historie s takovýmto dobrodružstvím mně prostě drží a baví.

konicekbily
21.06.2023 4 z 5

Promyšlená zápletka je důkladně propracovaná a postupně odhalovaná - někdy na můj vkus až moc pomalu, ale chápu potřebu autora nás provádět všemi kouty jeho mysli, když už to tak zamotaně vymyslel. Doporučuji přečíst předchozí díly - jinak můžete tápat v hlavních postavách.

hanzmb
26.04.2023 5 z 5

5. díl a po páté absolutní spokojenost. Takhle si představuji ideální historickou detektivku.
Má to solidní zápletku včetně mnoha napínavých scén. I toho tajemna si čtenář užije. K tomu ale i solidní příběh a další odhalení historie katovského klanu. Navíc i spousta dobových reálií. Tentokrát v návaznosti na čarodějnické procesy.

Aileena
13.04.2023 5 z 5

Opět skvělá jízda! Pátý příběh, co do napětí, šlape na paty třetímu (král žebráků). Pan Pötzsch brousí očekávání čtenáře jako ostří nože. Myslíte si, že se už už zařízne, ale autor stále přiostřuje. Postavy už tuší, nebo dokonce vědí, ale čtenář si musí počkat až do samého závěru.
Zajímavá a poměrně spletitá cesta odhalování bamberského vlkodlaka, kde do sebe díly skládanky opět pěkně zapadají a ani zde nechybí vydařený popis prostředí a nálady tehdejší doby.
Větší prostor dostane širší část rodiny kata Jakoba Kuisla, stárnoucího, ale stále stejně neoblomného paličáka, který je pro každého padoucha pěkně tvrdým oříškem a pro mne zůstává, i přes pojmenování celé série, hlavní postavou této vydařené řady.

martin9929
03.04.2023 5 z 5

Další napínavý příběh. Děj má spád a nenechá čtenáře v klidu.

moudivlacek
25.12.2022 5 z 5

Nejkrutější zvíře je stejně pořád člověk! To je nádherné a výstižné motto tohoto příběhu. Další povedený autorův kousek v této sérii.
Jakob Kuisl s rodinou je pozvaný na svatbu svého bratra bamberského kata Bartoloměje, u kterého je za katova pacholka i Jakobův syn Georg. A jak to tak bývá, Jakob se i zde dostává do situace, kdy v Bamberku řádí údajně vlkodlak. A jelikož Jakob není pověrčivý, ale stojí nohama pevně na zemi, postupně je zatažen i s rodinou do "lovu vlkodlaka". A do toho postupně se odhaluje minulost obou bratrů a důvod jejich rozepře, ale i důvod stát při sobě v nouzi nejvyšší. A postupně zjišťujeme, že dvojčata Barbara a Georg přestávají být malými dětmi a začínají "vylétat z hnízda", což těžce Jakob snáší.
Skvělé, i když temné čtení. Určitě se budu těšit na další díl.

Didi15
30.10.2022 5 z 5

Každý další díl je lepší a lepší a také se zdá delší :D Mám tuhle sérii moc ráda a Kuislovi jsou prostě sympatická rodina, takže se nedá nic dělat.:)

tygřík2
19.10.2022 3 z 5

Dobře se čte, ale děj se vleče nad míru mé trpělivosti:-)))

netopýrek1985
10.05.2022 5 z 5

Paráda

Cheynn
16.04.2022 5 z 5

Moje druhá kniha z této série a byla snad ještě o kousek lepší, než díl "Katova dcera a černý mnich". Tentokrát jsem už vývoj děje nepředvídala, až do poslední chvíle jsem byla napjatá, jak to celé skončí. Trochu mě akorát rozčilovalo Kuislovo napětí s jeho bratrem a nevyřešené věci z minulosti - měli si to vyříkat hned :)) Ale jinak znovu naprostá pecka, hodně mě to nutilo přemýšlet o tom, jaký bychom vedli život my v 17. století.

Marcik7
23.02.2022 5 z 5

Opět velmi napínavé čtení, ten konec je vždycky nejnapínavější, člověk málem nedýchá. Kuislova rodina drží při sobě za všech okolností a její členové jsou opravdu pestrá směsice. Lehký závan humoru to vždy malinko odlehčí a závěrečné slovo autora je bonbonkem nakonec.

kikies
17.01.2022 5 z 5

Perfektní! Čtivé, napínavé, akční... nemůžu neopakovat po ostatních - rozhodně jeden z nejlepších dílů série! Příjemná změna prostředí, exkurz do další neméně zajímavé kapitoly dějin, detektivní a nebezpečné pátrání Kuislovy rodiny se zapojením všech členů rodiny a rozšíření rodiny o nové a dosud neznámé postavy. Moc dobré čtení!

evickakyticka
16.01.2022 5 z 5

Nemůžu jinak než hodnotit plným počtem. V tomto díle jsem našla všechno, co má pořádná kniha mít. Ráda jsem se opět potkala s oblíbenými postavami, nahlédla do jejich běžného života a začetla se do doby dávno minulé. Čtení bylo moc příjemné, napínavé a u konce by člověk ještě chtěl pokračovat.

Petrasuvicka
25.11.2021 5 z 5

Po trochu pokulhávajícím - respektive trochu moc absurdním čvrtém díle - byla tohle pecka. Po prvním díle druhý nejlepší ze série. Temné, akční, napínavé a začátek je opravdu laděný skoro až hororově. Líbí se mi, jak autor zapojuje všechny členy katovské rodiny a s každým díle je rozvíjí tak, jak stárnou. A opět hezký bonus na konci v podobě průvodce po Bamberku. Dobré tipy na výlety.

Šnek86
10.05.2021 4 z 5

V tomto díle se Kuislova rodina opět rozroste a to o Jakobova bratra a jeho nastávající ženu.Tentokrát jsou všichni na stopě řádícímu vlkodlakovi, když už myslíte, že víte, jak to celé bude, tak autor si s vámi ještě chvilku pohraje.Nakonec opět doslov autora a průvodce Bamberkem.Rád bych zkusil nakouřené pivo.

katkaost
23.04.2021 4 z 5

Další kniha v sérii a opět naprosto skvělá.

Luigi1
02.01.2021 5 z 5

Opět jsem spokojen a jsem moc rád,že se mi dáří shánět všechny díly.Těším se na další díl.

Standa24
20.04.2020 5 z 5

Tento díl měl napětí a spád a navíc jsme se dozvěděli něco více o Kuislově rodině. Pro mě je to zatím jeden z nejlepších dílů série.

essene
10.09.2019 4 z 5

Pěkně psané,čtivé,dobrá detektivka

Mufa
21.07.2019 5 z 5

Tenhle díl mě hodně bavil, je to čím dál lepší. Už se těším na další