Katova dcera a černý mnich

Katova dcera a černý mnich https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86998/bmid_katova-dcera-a-cerny-mnich-WDx-86998.jpg 4 289 67

Katova dcera série

Volné pokračování 1. části trilogie Katova dcera. Druhá část historické krimi trilogie, v níž se hlavní aktéři schongauský kat Jakob Kuisl, jeho dcera Magdaléna a medik Fronwieser vydávají po stopách spáchaných zločinů. V lednu roku 1660 zemřel dramatickým způsobem v Altenstadtu blízko bavorského města Schongau farář. Před svou smrtí stačil ještě upozornit na prastarý hrob, který objevil pod svým kostelem. V obrovském sarkofágu jsou nalezeny pozůstatky templářského rytíře a tajemný vzkaz, který mrtvý zanechal budoucímu světu.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Die Henkerstochter und der schwarze Mönch , 2009

gfdsa123
25.10.2016 3 z 5

Děj se mi zdál zbytečně rozepisovaný a proto prvek napětí nebyl takový jaký by měl být a po knize jsem nesahala každý den, což se mi nestává. Oproti prvnímu dílu trochu zklamání, ale jako oddechové čtení mohu doporučit.

Svoja
10.09.2016 5 z 5

Stejně jako první díl, velmi čtivá, napínavá... Doporučuji

Galadwen
01.05.2016 4 z 5

Zajímavý příběh, ale spíš thriller ala Šifra mistra Leonarda zasazený do 17. století, než klasická detektivka.

Askarinka
10.02.2016 4 z 5

Další pokračování, příběh byl opět zajímavý a strhující, tyto knížky se opravdu čtou sami.

marvo
29.01.2016 4 z 5

Jak už to bývá, pokračování nedosahuje kvality prvního dílu. Ale i tak příjemná oddechová knížka stejně jako ostatní.

VladkaBU
20.07.2015 5 z 5

... pravda už trochu méně zajímavější než první díl, ale libila se mi taky. Příběhy Kuislovy rodiny mě zaujaly a detektivní zápletka je zajímavá

DarekDevil
04.04.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila. Je to důstojné pokračování v sérii o katovi. První díl se mi však zdál o něco lepší. Tady v tomto příběhu se luštili šifry a hádanky a to se mi už zajídá a začínám na to být alergický. Kniha je to, ale velmi dobrá a doporučuji ji ke čtení.

Ivet7
22.02.2015 5 z 5

Hezká knížka, tento díl se mi líbil víc než ten první. Zajímavé zápletky a rozuzlení. Už se těším na další pokračování.

Selinute
17.12.2014 4 z 5

Toto volné pokračování Katovy dcery se mně zdálo o malinko slabší než první díl, přesto však nepostrádá prvek napětí a dobře se čte. Mám ráda tyto historické oddechovky a těším se na další setkání s oblíbenými hrdiny.

Miruš
10.09.2014 5 z 5

Velice poutavý historický román, už mi chybí přečíst s jen poslední knihu z této série. Všechny jsou bezvadné a vůbec mě nezklamaly.

Lucka385
07.09.2014 5 z 5

Tento druhý díl Katovy dcery se mi líbil více než ten první. Příběh z katovského prostředí a k tomu záhada Templářského pokladu. Těším se na třetí díl.

klokan.1905
25.07.2014 5 z 5

Mně osobně se pokračování Katovy dcery moc líbilo, a sáhnu po třetím dílu...

cori
18.05.2014 4 z 5

Příjemná akční historická oddechovka. Líbí se mi, že autor používá osobně prochozené lokace. Jen mi trochu vadilo, že všichni padouši přišli o život, jen jejich Mistr zůstal nějak opomenut a naši aktéři vůbec nemají strach, že by se jim mstil. Bavilo mě odkrývání templářských šifer.

Bezantina
20.02.2014 5 z 5

Skvělá historická detektivka z netradičního katovského prostředí. Stejně dobré jsou i ostatní díly ze série "Katova dcera". Doporučuji neváhat přečíst celou sérii.

Marika Vanova
14.01.2014 5 z 5

Moc povedená kniha, dobře se četla, napínavá, i když ta Benedikta mi úplně nešla pod fousy a na konci jsem zjistila proč. Výborné čtení jako 1. díl. Líbí se mi i autorův cestovní průvodce na konci knihy, to je moc pěkný nápad.

Roanna
10.01.2014 3 z 5

Volné pokračování Katovy dcery se mi zdálo o trošku slabší, než prvotina. Sice ani zde nechybí nahlédnutí do historie, napětí, detektivní zápletka a špetka romantiky, ale tady už na mě hlavní postavy místy působily spíš jako akční hrdinové, než jako obyčejní lidé z masa a kostí. Několikrát během děje byly v ohrožení života, ale vždycky se jim podařilo vyváznout. A právě proto, že se tato skutečnost často opakovala, ztratil pro mě příběh kus uvěřitelnosti.

LG73
06.06.2013 5 z 5

Když jsem po pár stránkách zjistila, že se tento díl bude točit kolem templářů, tak jsem trochu znejistěla, protože jsem v poslední době přečetla několik románů věnující se tématice tohoto středověkého řádu a trošku jsem se děsila, že si opět znovu opakovat složitou historii a ještě složitejší zánik templářů. Naštestí jsem knihu neodložila a brzy pochopila, že autor tuto problematiku dokázal zpracovat jiným způsobem a další osudy schongauského kata Jakoba Kuisla jsou opět velmi čtivé.

kryspin66
26.04.2013 4 z 5

Stejně dobrá jako první díl. Zajímavé počtení. Už setěším na poslední díl.

evafort
22.03.2013 5 z 5

P

Leskodka
07.02.2013 4 z 5

Druhý byl se mi také velmi líbil, první byl o něco více strhující, ale také doporučuji přečíst....