Katova dcera

Katova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76178/bmid_katova-dcera-Gjq-76178.jpg 4 468 128

Katova dcera série

Krátce po třicetileté válce je v bavorském městě Schongau vytažen z řeky umírající chlapec. Na rameni má vytetované znamení, což vzbuzuje podezření, že jde o dílo čarodějnice. Radní města obviní místní porodní bábu. Kat Jakob Kuisl, jenž z ní má pomocí mučicích nástrojů vynutit doznání, je však přesvědčený, že je stará žena nevinná. Společně s medikem Simonem a dcerou Magdalenou se rozhodnou vypátrat vraha.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Henkerstochter , 2008

mil
08.01.2019 5 z 5

Úžasná kniha s bonusem, že autor pochází z rodu tohoto kata :-)

helča5
28.07.2018 5 z 5

Napínavý příběh,plný vzácných rad,týkajících se použití bylin,nevědomost lidí a jejich odsouzení druhých.Zajímavé čtení

Mufa
29.05.2018 4 z 5

Náhodný výběr v knihovně a myslím, že si ráda přečtu i další díly. Takové čtivé detektivka z dob minulých. Když si člověk uvědomí, jak bylo jednoduchý skončit na hranici a jak kdysi některá povolání člověka úplně vyloučili ze společnosti, je rád, že žije teď

karolina7748
04.01.2018 5 z 5

Na knížku jsem se těšila a nezklamala mě, mám nové oblíbené hrdiny už se těším na další díly

lindapinda
24.11.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem!

MaťaZ.
22.11.2017

Dostala jsem knížku jako dárek a vyšlo to. Tahle středověká detektivka mě chytla. I navzdory pár překombinovaným pasážím se četla hodně dobře.

jarin58
19.11.2017 5 z 5

Tento první díl jsem četl po dvojce,ale nevadí.Opět musím dát plné hodnocení.Já tyhle příběhy prostě miluji.I odpouštím ten renonc jak Magdaléna i se zavázanýma nohama dokázala utéct dvěma násilníkům.

NatyDee
27.09.2017 4 z 5

Kniha mě velice překvapila. Historická témata mám ráda a katův příběh je pěkný, napínavý s nečekaným rozuzlením. Musím uznat, že si opět člověk uvědomí, jak to v dřívějších dobách bylo jednoduché skončit v mučírně - zvlášť když se lidé báli něčeho, co neznali a nechápali.

Eeli
06.09.2017 3 z 5

Průměrný historický příběh, který se nijak neliší od podobných středověkých detektivních příběhů.

Art82
31.08.2017 5 z 5

Tahle kniha byla fakt dobra. Doporucuji

Bolomsson
23.07.2017 3 z 5

Kniha, která neurazí ani nijak výrazně nenadchne. Je to taková historická detektivní pohádka pro dospělé ze 17. století, jejíž hlavními protagonisty jsou medik Simon, kat Jakob Kuisl a jeho dcera Magdaléna. Můj šálek kávy to zrovna nebyl, i když nutno uznat, že kniha disponuje čtivým obsahem a celou řadou napínavých a dramatických pasáží. Osobně se do dalších dílů už asi nepustím. Původně jsem chtěl dát 4*, ale překombinovaný a těžko uvěřitelný závěr knihy mě donutil, jít s hodnocením ještě trochu níž. Mé hodnocení 3*.

Juri81
21.04.2017 5 z 5

Na knihu jsem narazil před měsícem čirou náhodou. Autora jsem neznal a vůbec netušil, co mám od Katovy dcery očekávat. Bez anotace a jakýchkoliv informací jsem se vrhnul do neznáma a nového dobrodružství. Jakékoliv otázky či pochyby, zda to nebude jen ztráta času, rozprášil už skvěle rozehraný úvod, který mě pevně vtáhl do rodícího se příběhu s nádechem inkvizice, městských intrik, a atmosféry města Schongau v polovině 17. století. Skvěle vybarvené různorodé hlavní i vedlejší postavy v čele s čertem se mi jen stěží opouštěli po autorovo dovětku na konci knihy.

Petule.k93
13.02.2017

Knížku jsem nedočetla, i když jsem se snažila, dlouho jsem číst nevydržela. Nějak jsem se do ní nedokázala začíst :/

sona4220
22.01.2017

Nemůžu tuhle knížku sehnat, pomůže mi někdo??? Díky

evickakyticka
21.01.2017 4 z 5

Váhala jsem, jestli dát knize tři nebo čtyři hvězdičky. Nakonec hodnotím čtyřmi, protože jsem nenašla moc důvodů, proč je nedát. Kniha se mi líbila, byla to taková oddychovka. O katovském řemesle jsem už četla, bylo to pro změnu o Mydlářovi. Ale toto byla spíš taková "katovská detektivka". Jak bude chuť, přejdu na další díl.

Galadwen
11.01.2017 5 z 5

Zajímavá, svižně napsaná a uvěřitelná detektivka z doby krátce po třicetileté válce. Četla se dobře, bavila mě, je i vidět, že autor se v tématu souvisejícím s jeho rodinnou katovskou historií dobře vyzná. Snad jen konec je trochu rychle uzavřený.

Bohemians
04.12.2016 4 z 5

Skvělý příběh, velice hodnověrný popis událostí, situací i mučení a příběhu. Navnadilo mě to, koupil jsem i druhý díl.. :)

pepino268
02.11.2016

Mě se to líbilo, začínám číst celou serii.

LenkaWal
31.10.2016 4 z 5

Souhlasím s komentáři, hlavně s Jackem Bauerem. Občas se zdá, že doba temna, jen tak neskončí.
Kniha se četla dobře, ale musím přiznat, že mi po polovině přišlo, že dej trochu zamzl, na jednom bodě. Ale ke konci už to zase dobře utíkalo.

Svoja
10.09.2016 5 z 5

Moc hezky se četla, pořídila jsem si selou sérii