Katova dcera

Katova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76178/bmid_katova-dcera-Gjq-76178.jpg 4 468 128

Katova dcera série

Krátce po třicetileté válce je v bavorském městě Schongau vytažen z řeky umírající chlapec. Na rameni má vytetované znamení, což vzbuzuje podezření, že jde o dílo čarodějnice. Radní města obviní místní porodní bábu. Kat Jakob Kuisl, jenž z ní má pomocí mučicích nástrojů vynutit doznání, je však přesvědčený, že je stará žena nevinná. Společně s medikem Simonem a dcerou Magdalenou se rozhodnou vypátrat vraha.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

příjemná kniha na neděli

Olous1
Olous1
23.09.2022 5 z 5

Jsem nadšená, kniha se mi moc líbila. Dala jsem na velmi dobré hodnocení čtenářů na databázi a vyplatilo se to. Za mě perfektní počteníčko a 100%. Určitě doporučuji všem.

tygřík2
tygřík2
08.09.2022 4 z 5

Hezká pocta předkům. Sice viníky pro sebe odhalíte hned na začátku, ale čtete dál, protože je to napsané dobře, napínavě a barvitě. Jenom nevím, proč se dílko jmenuje Katova dcera, když by se mělo jmenovat Kat. :-))

Odík
Odík
01.09.2022 2 z 5

Asi jsem čekala víc…

rodak
rodak
06.07.2022 5 z 5

Tak určitě.Prvni dil přečtený, druhý už na mě čeká.Jsem zvědavý jak se bude vyvíjet osud tohoto katovského klanu.Je to moc dobře a čtivě napsané,přece jen ty autorovy geny...

Atlantis
Atlantis
28.06.2022 4 z 5

Taková o fous lepší tuctovka. Jsem si docela jistý, že za pár týdnů nebudu mít nejmenší tušení, o čem Katova dcera byla. Celý děj se totiž neskutečně motá v kruhu. Najde se mrtvé dítě - porodní bába je čarodějnice - nebojte, upálíme ji - najde se mrtvé dítě - porodní bába je čarodějnice atd. atd. Bavil mě kat jako hlavní postava (odmítám fakt, že by hlavní postavou měla být katovic Magdaléna), dalšímu dílu se bránit nebudu, ale vyloženě jej ani nevyhledám. 3,5*

ivoiro
ivoiro
22.06.2022 5 z 5

Objevil jsem novou sérii. Musím přiznat, že první díl se mi hodně líbil.

Martina291086
Martina291086
19.05.2022 5 z 5

Velice čtivé, dobře napsané, byť místy překombinované a těžko uvěřitelné... Ke konci velice napínavé a čtete prostě pořád dál, aby jste zjistili, kdo za tím vším stál... :-) Takové knížky mám ráda. Historický základ a k tomu "snesitelná porce omáčky", jak já říkám. Jsem zvědavá na další díly, jestli se autorovi podaří navázat nebo překonat...

netopýrek1985
netopýrek1985
12.03.2022 5 z 5

Naprostá spokojenost. Další série kterou bych si pořídila jen už není k sehnání a když už jo tak za neuvěřitelný peníz. Moc hezký ten rok 1659 no nadšenost a Jakob Kuisl těším se na další díl.

morava
morava
27.02.2022 4 z 5

Namet knihy me zaujal, protoze proste carodejnice :-) Treba mou velmi oblibenou knihu "Kladivo na carodejnice", kterou zde asi netreba predstavovat, mam prectenou jiz mnohokrat :-)
Zpracovani pribehu je velmi zajimave a poutave , a ja si cteni uzila. Dalsi knihy od autora me urcite neminou. Mohu jedine doporucit.

Awča
Awča
21.02.2022 4 z 5

Pěkná historická dektivka se kterou si dal autor práci, navíc zajímavé čtení jak to chodilo ve městech v době, kdy byl potřeba kat a o něco méně doktor.
Na mě trošku moc zamotané, ale zkusím další díl, jsem moc zvědavá na osud hlavních postav.

LucieT
LucieT
06.02.2022 4 z 5

Čtivé, občas sice možná trochu překombinované, taky jsem se občas ztrácela v postavách (v úvodu je naštěstí jejich přehled, který mi dost pomáhal v orientaci), i tak se ale pouštím do dalšího dílu, hlavní postavy mě celkem bavily:-).

jprst
jprst
29.11.2021 4 z 5

Zajímavá a čtivá historická detektivka, není to sice bůhvíjaký trhák, ale má všechno, co jsem jako čtenář od takového příběhu očekával, takže docela zasloužené čtyři hvězdy a asi si v dohledné době dám nějaké to pokračování.

boeink
boeink
26.11.2021 5 z 5

Jsem nadšená. Kniha se mi moc líbila, byla napsána svižně a čtivě. Nejdříve mě rozhodilo velké množství postav, ale není třeba se zatěžovat, v těch důležitých není složité se zorientovat. Od prvních stránek mě pohltil příběh s detektivní zápletkou odehrávající se ve městě Schongau v půlce 17. století, jehož středověká atmosféra tady byla dobře popsána, při čtení jsem to všechno úplně viděla, jako ve filmu. A k tomu moc krásné, živé postavy. Určitě si přečtu další díl.

sestraJoy
sestraJoy
02.11.2021 4 z 5

…“ACH ANO KUISLE, VÍM, ŽE JI DOBŘE ZNÁŠ. PŘIMĚJ JI K ŘEČI. TO UŠETŘÍ TOBĚ I JÍ ZBYTEČNÉ UTRPENÍ“… Historická kriminálka. Autor ví, o čem píše, protože pochází z „katovské“ dynastie rodiny Kuislů (hlavní hrdina příběhu Jakob byl jeho prapraprapraděd). Je tady dobře vykreslená atmosféra středověkýho maloměsta, který řeší vraždy dětí. V tý době často rozumný úvahy neměly proti pověrám a strachu, šanci. K tomu si samo přidejte vykonstruovaná obvinění vlivných občanů… Samozřejmě, že se víc dovíme o tom, kdo byl kat, jak žil, jaký k němu měla společnost vztah. Příběh je takový vyšetřování s dramatickými a akčními pasážemi, kterých je na konci (asi jako u mnoha prvotin) možná až zbytečně moc. Ale od dalšího dílu mě neodradí…

Iki1
Iki1
23.09.2021 3 z 5

Autor psal knihu výborně připraven. Zde podané reálie i charakteristika postav jsou velmi dobře popsané. Ovšem děj mi přišel příliš překombinovaný, takže jsem v přestávce na spaní snadno ztratil nit. A závěr už byl málo uvěřitelný. Takže se jedná o průměrnou oddechovku.

Petrasuvicka
Petrasuvicka
17.09.2021 5 z 5

Akční, čtivé! Taková katovská, napívaná detektivka ze 17. století. Krvavější než Čachtická paní. Plus a malé překvapení pro mě je příbuzenství autora s katovskou dynastií. Co se týká katovství, čarodějnictví a dění v Bavorsku... je to pro mě nové a dosud nepropátrané téma. Takže přínos a plus i v tomto směru. Dobré, dobrodružné čtivo s bonusem nějakých nových znalostí.

ještěrka38
ještěrka38
26.08.2021 5 z 5

Inkvizice, čarodějnice a kati mě vždy fascinovali. Kniha je výborně napsaná a určitě si přečtu všechny ze série. Doporučuji.

keselylenka
keselylenka
11.08.2021 4 z 5

Moc příjemný příběh, o když teda narovinu mě nejvíce zaujala poznámka autora na konci knihy.

loskarlos
loskarlos
13.05.2021 3 z 5

Styl psaní výborný, příběh nudný