Katova dcera

Katova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76178/bmid_katova-dcera-Gjq-76178.jpg 4 468 128

Katova dcera série

Krátce po třicetileté válce je v bavorském městě Schongau vytažen z řeky umírající chlapec. Na rameni má vytetované znamení, což vzbuzuje podezření, že jde o dílo čarodějnice. Radní města obviní místní porodní bábu. Kat Jakob Kuisl, jenž z ní má pomocí mučicích nástrojů vynutit doznání, je však přesvědčený, že je stará žena nevinná. Společně s medikem Simonem a dcerou Magdalenou se rozhodnou vypátrat vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Henkerstochter , 2008

Jack Bauer
23.08.2016 5 z 5

Krásná čtivá historická detektivka jak vidím má hned několik pokračování, které si rád přečtu. Velmi zajímavé téma nejen o právu útrpném, ale i o velmi hloupých věřících lidech, kteří neustále škodí vzdělaným a nevěřícím. A co se dodnes změnilo? Středověk trvá....a to jsme v 21.století.

Vlastina67
14.08.2016 3 z 5

Příběh byl napínavý, ale nebyl moc uvěřitelný. Nemyslím postoj lidí k čarodějnicím - věřím, že lidé měli strach z inkvizice, ale kat lidumil - to mi moc nesedělo. Ostatně to napsal autor i v epilogu, že by si přál, aby jeho prapraprapradědeček takový byl.

Dandy1
10.08.2016 5 z 5

Katova dcera není žádné veledílo. Děj je v podstatě jednoduchý. Intriky bohatých, pátrání po pravdě a mezi tím život obyčejných lidí. Téma mockrát zpracované tentokrát nezklamalo. I když musím říct, že už jsem četla i lepší knihy.

jerabora
10.08.2016 5 z 5

Historické romány čtu velmi ráda, ale je občas náročné vybrat dobrý a kvalitní. Tady jsem se asi nejvíc bála časového zařazení, osobně preferuji středověkou tématiku. Ale knížka byla fantastická. Chytila mě od první stránky, postavy byly vykresleny naprosto skvěle, prostředí, děj. Zápletka byla skvělá a vlastně naprosto uvěřitelná, i když se jedná o historickou fabulaci. Byly skvěle vykresleny postoje tehdejších lidí, jejich přístup k pověrám a strachům, procesy na čarodějnice. Dechberoucí, úžasné čtení, od kterého jsem se nemohla večer odtrhnout.

gossipavlina
19.06.2016 3 z 5

Docela dobře vystavěný příběh se zajímavým pozadím katova života, ale autor mi do noty nekápl. Jeho styl mě nebavil.
Takže další díly číst už nebudu.
P.S. Přišlo mi směšné, jednání tehdejších lidí, hlavně jejich smýšlení o čertech, čarodějnicích a ďáblech. občas jsem se smála doslova nahlas. Ale věřím, že to tak dřív opravdu bylo.

Azmodan
01.06.2016 5 z 5

Příjemná historická detektivka. Hutná atmosféra, postavy s kterými jsem se sžil, krásné kulisy. Přečteno jedním dechem.

Osobně mě kromě níže zmíněného zaujala postava kata. Kruté, leč asi nutné povolání, postava zavrhnutihodna, postava, ke které se lidé obracejí zády a přitom si k ní chodí pro léčivé elixíry, ale hlavně postava s daleko hlubší a silnější morálkou a hodnotami než většina obyvatel města (a možná tehdejšího světa). Jak sám řekl, kat, ale ne vrah.

astroweb
19.04.2016 4 z 5

Příjemný historický román se vším všudy. Historický podklad, napínavé, až dobrodružné čtení. Oddych, zábava.

rene6927
09.04.2016 5 z 5

Skvělé. Podle mého gusta! Časy druhé poloviny sedmnáctého století. Super, napínavý, nářez. Žeru to!

Askarinka
10.02.2016 4 z 5

Krásný příběh, ani jsem moc nečekala, že mě tato kniha takhle nadchne. Ze začátku jsem si říkala jestli tuto knihu vůbec dočtu, ale příběh mě natolik strhnul do děje, že se nakonec knížka četla sama. Určitě si přečtu i všechna další pokračování. Mohu jedině doporučit.

Soptinka
15.01.2016 5 z 5

Úžasné vyprávění a strhující děj.

Covenant
08.12.2015 5 z 5

Kdybych byl hnidopich, tak mi to ke konci přišlo trochu přibarvené tak, aby to vyhovovalo autorovo záměrům a tím se změnil směr, kam se děj ubíral, ale také rychlost. Nicméně toto je jen jediná výtka v jinak skvělé historické detektivce, která má výborné kulisy, hutnou atmosféru a zajímavé charaktery. Nejděsivější na tom všem nejsou ani tak postavy a vraždy, jako spíš dav lehce zmanipulovatelných, v této době, pověrčivých lidí, kteří se nezastaví před ničím.

ritz
29.09.2015 4 z 5

Hezké, zajímavé, poutavé čtení. Oblíbené téma, výborný spisovatel.

Nikolča
24.09.2015 4 z 5

Velice pěkná knížka, mile mě překvapila.Na začátku jsem nevěděla co od toho očekávat, ale na konci jsem ji četla jedním dechem.

Rade
16.08.2015 4 z 5

Detektivka ze 17.století - kupodivu, aspoň pro mě překvapivě - dobrá a čtivá.

hankapimi
11.08.2015 3 z 5

Zajímavá napínavá středověká detektivka, dobře se četla, má spád. Krutá doba krátce po třicetileté válce, katovo opovrhované řemeslo, čarodějnice, útrpné právo, pověrčivost, vraždy dětí... Ty mi na tom příběhu vadily nejvíce, to si tu knížku vůbec nemohu vychutnat ! Jinak mi Katova dcera připomínala chvílemi Kata Mydláře a chvílemi Porodní bábu...

VladkaBU
29.06.2015 5 z 5

... zajímavé čtení, příběh zaujal hned v začátku, v postavách jsem se neztrácela, a to je důležité. Mám ráda příběhy z té doby a kriminální zápletka děj obohatila. I když zrovna děti - to bylo drsné.

Ivana11
15.06.2015

Moc se mi líbila.

helenkan
12.05.2015 5 z 5

Knížka se mi moc líbila.Bezva čtení.Jen jsem to četla na noc a pak se mi o tom zdálo. :(
Jak já byla ráda za probuzení. :))) A šťastná,že žiju v týhle době.:)
A stejně se pustím do dalších dílů. :)

DarekDevil
01.04.2015 5 z 5

Tuto knihu hodnotím jako výbornou jak co se týče děje samotného, tak i čtivosti. Je zde velmi pekně popsána tehdejší doba a katovské řemeslo. Stejně tak i neskutečná hloupost a pověrčivost některých lidí, kteří jsou ochotni, a stačí jim k tomu málo, jiného člověka nařknout z čarodějnictví a vést ho na hranici nebo na oprátku. Kniha je napínavá a nejsou v ní žádná hluchá místa.

Selinute
28.10.2014 5 z 5

Knížka mě mile překvapila. Čtivá a hodně dobrá detektivka ze středověku. Určitě sáhnu i po dalších dílech.