Katolický katechismus: Život z Víry

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třetí díl Katolického katechismu s názvem Život z Víry se věnuje hlavně životu a učení Ježíše Krista. František Kardinál Tomášek v úvodu praví: "Tato kniha Život z víry není k tomu, abys pravdy Boží jen poznával. Je hlavně k tomu, abys jim nadpřirozenou vírou radostně věřil, podle nich se řídil ve svém denním životě, podle nich opravdu žil. K tomu všemu zase potřebuješ Boží pomoci. Proto začínej a ukončuj četbu katechismu vždy modlitbou."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60180/big_katolicky-katechismus-zivot-z-viry-LLy-60180.jpg 4.48
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Katolický katechismus: Život z Víry

eraserhead
13.04.2021

"Vložil do přírody své zákony. V nich není místo pro náhody. Náhody neexistují. Všechno v přírodě plní svou funkci pod vnitřním tlakem zákonitosti." (...) "Čím lépe známe hmotný svět, tím více poznáváme moc a moudrost Boží, tím je nám jasnější, že všechno dobře udělal (...)" - sakra, tohle asi teda křesťané nějak pořád nejsou schopni pochopit, když se pořád ohrazují proti homosexualitě, zcela běžné v přírodě. Jestliže "všechno dobře udělal" a vytvořil přírodu a svět bez náhod, byla homosexualita záměrem. Popravdě, mám doba pár propagandistických bolševických knih pro mládež. Tohle je úplně ten samý styl. Ostatně mě jen potvrzující, že bolševici a katolíci si navzájem nemají vůbec co vyčítat. Jak se, nakonec, poslední dobou ukazuje třeba v sousedním Polsku. Nezbývá než zvolat: "Bože, chrań mě před věřícími!"

martunka
27.11.2016

Jedním slovem - perfektní. Je to velmi čtivý katechismus a myslím, že pravdy v něm jsou psány jednoduše a srozumitelně tak, aby je každý pochopil. A to vítám.