Katolická liturgika pro obecné a hlavní školy

Katolická liturgika pro obecné a hlavní školy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394917/mid_katolicka-liturgika-pro-obecne-a-hl-fFQ-394917.png 3 1 1

Kapitoly: O osobách a místech bohoslužebných; o čase, čili roku církevním; o úkonech čili obřadech bohoslužebných. 1942 - 15. nezměněné vydání

kapr
18.11.2018 3 z 5

Kniha je učebnicí. Jejím účelem v současné době není jen prosté přečtení, ale je i příručkou pomáhající k té nejzákladnější orientaci ve světě ve kterém vyrůstaly předcházející generace. Najdete zde vysvětlení pojmů vztahujících se k osobám, budovám i kalendáři, pojmů, které byly našim předkům jasné, ale pro nás jsou často naprosto neznámé. Knihu jako orientační příručku hodnotím velice vysoko, protože však nejde o žádný vyjimečný literární počin, ani o dílo vědecké, domnívám se, že i přes nesporné kvality a aktuálnost publikace by učebnice základní školy, která nepřináší nic přelomového měla být oceněna maximálně třemi hvězdičkami. To ale neznamená, že bych seznámení s ní nedoporučoval dnes již každému ze současníků.
Upřímně - dlouho jsem podobnou publikaci, umožňující stručné seznámení a vysvětlení mnoha termínů na které v historii i literatuře narážíme hledal, a jsem moc rád, že jsem ji konečně získal.