Katolická charismatická obnova

Katolická charismatická obnova https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143892/katolicka-charismaticka-obnova-143892.jpg 3 2 1

Co se míní Obnovou v Duchu svatém? Co je Katolická charismatická obnova? Jaké jsou její cíle? Co to znamená, že by měla být milostí pro celou církev? Čím může církev obdarovat? Co ji odlišuje od jiných skupin a hnutí v církvi? Jaké výzvy leží před Obnovou? Kde se nachází po 40 letech svého trvání?... Tyto a další otázky si klade a fundovaně zodpovídá autor, který je k tomuto úkolu jedním z nejpovolanějších v současné církvi. Charles Whitehead je už léta jednou z vůdčích osobností charismatické obnovy v Anglii, donedávna zastával i úřad prezidenta Rady ICCRS, což je mezinárodní koordinační ústředí Obnovy, reprezentující toto hnutí i u Svatého stolce. Civilním zaměstnáním je ředitel marketingové společnosti, se svou ženou Sue mají čtyři děti. Je známý jako vynikající učitel a konferenční přednášející, napsal řadu formačních článků. V češtině vyšla jeho kniha Letnice jsou pro život (KNA 2008).... celý text

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

What is the nature of the catholic charismatic renewal?

archandelka
archandelka
29.07.2021 2 z 5

S katolickou charismatickou obnovou sice velmi osobně sympatizuji, ale tato brožurka mi upřímně žádný nový pohled nepřinesla, až bych skoro řekla, že bylo zcela zbytečné to číst.

Bůh a člověk duchovní život spiritualita Duch svatý služby v církvi náboženská hnutí duchovní rozvoj

Charles Whitehead
anglická, 1942
2010  50%Katolická charismatická obnova
2013  100%V síle Ducha
2008  60%Letnice jsou pro život

Kniha Katolická charismatická obnova je v