Výkupné pro krále

Výkupné pro krále https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324376/bmid_vykupne-pro-krale-STJ-324376.jpg 4 285 66

Je slunná sobota a irská svatba je v plném proudu. Opilí strýčkové si připíjejí na nevěstu. Gaelská kapela vesele vyhrává. Svatební hostina má však už brzy hrozivě skončit. Ze spodního patra svatebního dortu se totiž na novomanžele šklebí uříznutá hlava místního cukráře. Katie Maquirová nemá žádná vodítka - dokud za děsivých okolností nezmizí další místní podnikatel. Zdá se, že vraždy odkazují na Velekrále Erinu, děsivý gang vyděračů a mučitelů. Jsou to nebezpeční lidé a nezastaví se před ničím, aby Katie svedli ze stopy...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Taken for Dead , 2014

Prateri
29.09.2020 4 z 5

Nějaké knihy od Grahama Mastertona jsem už měla přečtené. Shodou okolností všechny byly z náboženského prostředí, tak jsem si myslela, že i ostatní ze série v tomto duchu budou pokračovat. A ono ne. Výkupné pro krále také zaručuje napínavou četbu. Začínáme na svatbě - a máte chuť na dort? Tak ta vás přejde. A to je začátek činnosti spolku Erinských velekrálů a ti se neštítí (oni si v tom přímo libují) ničeho zlého. Mně se kniha líbila, a tak si myslím, že byste mohli s inspektorkou Katií vyrazit za vyděrači, trýzniteli a vrahouny také.

Atlantis
04.05.2020 3 z 5

Výkupné je určitě lepší, než předchozí díl. Ale celý děj je tentokrát takový... meh? Unesení vás nijak moc nezajímají, vražd je tady taky překvapivě pomálu a i ta originalita, kterou Masterton ukazoval v začátcích série, nějak chybí. No a ten naprosto useknutý konec je výsměch celému detektivnímu žánru.
Tři hvězdy to nejsou, byly horší díly, ale čtyři také ne. Za mě 3,5*

pinkpop
30.03.2020 1 z 5

Tak za mě tedy nejslabší díl.
Příběh mě nudil, myslím že těch 460 stran bylo naprosto zbytečných - stačila by bohatě půlka.
Jmen tam bylo požehnaně a leckdy podobných, takže pro mě byl problém se orientovat.
Každopádně jdu na další díl, jsem zvědavá, co bude s Johnem :-)

šipek
28.02.2020 3 z 5

Tak pro mě asi nejslabší díl této série co jsem zatím přečetl. Kniha na zápletku moc dlouhá, u konce knihy jsem měl trošku problémy s jmény. Soukromý život hlavní hrdinky mi šel trošku na nervy. Nemůžu říct, že se kniha čte špatně, ale je v knize dost věcí které mi moc nesedli viz dvě členky vyšetřovacího týmu jdou na zátah a nemají zbraň. Dám si na chvilku od této série odpočinek.

capricornus
06.02.2020 5 z 5

Spoiler, pozor!
Katie "zaperlila". Jak osobně, tak pracovně. Vyspala se "šaškem od vedle", který jí pak zachránil život (podle pověsti, kterou znají veterináři). Byla suspendována, aby ji náhodný cyklista prozradil, kdo asfaltoval silnici.... Navíc se snaží dořešit prostituci z přecházejícího dílu. Plus vtipná hláška o vysoušeči na WC - autor mě pobavil. Jinak kruté, ale dobře napsáno!

Peslik
09.12.2019 3 z 5

Trošku zdlouhavý díl a unikl mi význam zápletky, jako proč to všechno. Možná to byla moje nepozornost, nevím. Rozhodně se k této knize vracet nebudu, abych to pochopila a pustím se do dalšího dílu.

Martiiiik
03.07.2019 5 z 5

Výborná knížka, autorův velmi čtivý styl nutí číst pořád dál než přijde konec.. nedá se odložit. Jen téma mi moc nesedlo, předchozí knihy se mi líbily víc, ale objektivně to jistě není důvod srážet hodnocení :-)

Aymira
14.06.2019 3 z 5

Tak toto se vyvíjelo velmi slibně... ale záhy to ustalo. Mám pocit, že Graham Masterton se vyžívá v kdejakých morbidnostech a sexuálních scénách, ale neumí pro ně vytvořit tu správně hutnou atmosféru. Že bych se bála nebo byla alespoň v nějakém větším napětí, tak to ani náhodou.

Tento příběh byl navíc takový nemastný neslaný. Ne že bych ho nepochopila, ale v podstatě jsem po dočtení moc nechápala smysl této knihy. Unikal mi význam jednání jednotlivých postav. Knize by opět slušelo trochu víc z irské historie nebo případně mytologie - tady to bylo pouze takové načaté a nic z toho. No a osobní život komisařky Maguirové je snad úplně bez komentáře. Jak je dobrá v práci, tak není moc dobrá v tom odhalit pro sebe vhodného partnera.

malazluta
14.06.2019 4 z 5

Napínavý příběh, který není zase tolik brutální jako první díly série, ale i tak se od něj nedokážete odtrhnout.

katka.oo
14.05.2019 5 z 5

Za mě super, tento díl se mi líbil mnohem více než předchozí a jdu na pokračování :-).

eraserhead
10.04.2019 4 z 5

Po slabším předcházejícím díle zase návrat ke komplikovanější zápletce, zajímavým akčním scénám a nápaditým úmrtím. Také se příběh více uzavírá do kruhu, již je to příběh opravdu Katie a ne moc jejího případu. Je příjemné, že se tak stalo až ve čtvrtém díle, člověk by to čekal i dříve. Naštěstí je Masterton natolik dobrý autor, aby i tento v podstatě negativní ráz svého příběhu podal zajímavě a tak, že to zase až tak moc nevadí. Co mě trochu mrzí je, že se již zcela vytratila taková ta tajemně mysteriózní linie příběhů, jako byla v prvním a druhém díle. A to i navzdory závěru knihy, který se to snaží trochu napravit, ale bezvýsledně. Tohle je již čistý krimi thriller, bez jakékoliv stopy tajemna a čehosi (alespoň zdánlivě) nadpřirozeného. Ale dobře a poutavě napsaný thriller bez negativ předchozího dílu.

moudivlacek
08.04.2019 4 z 5

Byl to velice poučný díl a pro Katie velice náročné období jak po stránce pracovní, tak i osobní. Je to zas starý motiv - jen zaobalen do potřeb vrahů a únosců. Jen mě děsilo, kolik bylo "prohnilého" kolem Katie. Několik z prohnilých jsem uhádla, to nedalo práci, ale poslední jméno mě dost překvapilo.
Také jsem tušila levotu s prohlášením Davida, to se Katie později krutě vymstí.
Uvidíme tedy, co bude dál.

Vlaďkaa4
06.04.2019 5 z 5

Zase se knizka cetla skvele. Tentokrat na konci zvrat v osobnim zivote Katie ......Hledam dalsi dil

miuk
04.02.2019 5 z 5

Tenhle autor prostě umí!

Erlif
24.01.2019 4 z 5

Čtvrtá kniha a já mám stále problém se jmény a zapamatovat si, kdo je kdo, ty jména se mi stále pletou, tedy až na nadřízeného Katie :-) Kniha opět napínavá od začátku, objeví se pohledný a charismatický soused David. Autor už není tolik brutální a trošku polevuje, knize to ale neuškodí. Jen mám pocit, že občas v těch knížkách, né jen v této umírá až zbytečně moc lidí, které bych v knize dál ráda "vídala" :-)

Drahuš
15.12.2018 3 z 5

Prozatím nejslabší kniha ze série, trošku jsem se do ní musela nutit. Ale přečíst jsem ji chtěla, hlavně kvůli osobnímu životu Katie. Na další díl se těším, snad bude lepší.

L.Helena
02.12.2018 5 z 5

Tak tato série je lepší a lepší! Už se těším na další díl.

astroweb
12.11.2018 4 z 5

Hodně drsné, hodně čtivé.

Cuprinka
12.11.2018 5 z 5

Skvělá a napínavá knížka. Stojí za přečtení!

Jordyz
16.08.2018 4 z 5

Mám prostě ráda série. Můžu tak sledovat životní příběh jedné z postav se všemi chybami, radostmi... Kniha je napínavá, čtivá, nemám co vytknout.Tato série je jedna z mých oblíbených, určitě budu číst i další díly.

detektivní a krimi romány Irsko thrillery únosy

Graham Masterton
britská, 1946
2014  80%Bílé kosti
2015  83%Rozbití andělé
2016  84%Červená lucerna
2017  85%Krvavé sestry
2017  83%Výkupné pro krále

Kniha Výkupné pro krále je v