Výkupné pro krále

Výkupné pro krále https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324376/bmid_vykupne-pro-krale-STJ-324376.jpg 4 285 66

Je slunná sobota a irská svatba je v plném proudu. Opilí strýčkové si připíjejí na nevěstu. Gaelská kapela vesele vyhrává. Svatební hostina má však už brzy hrozivě skončit. Ze spodního patra svatebního dortu se totiž na novomanžele šklebí uříznutá hlava místního cukráře. Katie Maquirová nemá žádná vodítka - dokud za děsivých okolností nezmizí další místní podnikatel. Zdá se, že vraždy odkazují na Velekrále Erinu, děsivý gang vyděračů a mučitelů. Jsou to nebezpeční lidé a nezastaví se před ničím, aby Katie svedli ze stopy...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Taken for Dead , 2014

zdendula31
09.08.2018 5 z 5

Další pecka od pana Mastertona...už teď vím,že mě žádná z jeho knih určitě nezklame.

ArwenAragorn
06.08.2018 4 z 5

Katie má tentokrát co do činění s brutálními vrahy a vyděrači, kteří si říkají Erinští Velekrálové. Dobře je popsaná zkorumpovaná policie a opět prožívame s Katie její nelehký osobní, ale i profesní život.
Přestože závěr je překvapivý a thriller vydařený, dávám mu 4 *, protože některé z dílů s Katie se mi líbily víc.

JezinkaJ
10.07.2018 4 z 5

Ach ty naše slabosti, kterým mnozí podléhají a pak se zaplétají do věcí, které už nemají svou cenu, ale cenu mnohem vyšší až nejvyšší. Těžko hodnotit a soudit, když nevíme, zda bychom byli lepší, pokušením odolnější...
Dobrý příběh s maximální dávkou nechutností, kterou jsem schopná snést. To si vždycky říkám a platí to i pro ostatní knihy ze série, když čtu a vím, že je to už tak akorát na hraně. A souhlasím s názorem, že konec byl trochu náhlý. Jenže co když to tak chodí? Co když člověk tápe a pak mu zapadne střípek a obraz je náhle jasný a konkrétní?
Postava Katie je dobře vykreslená, líbí se mi, že se plete, není fatální žena, chybuje, užívá si mužskou blízkost. A pouští chudáka setra na dvorek, místo aby ho pořádně provětrala na procházce.
Díky Tabby za trefně vymyšlený termín "dávka nechutností". :-)

Tabby
01.07.2018 4 z 5

Mastertona a jeho sérii s Katie nejde jinak než jen chválit a chválit.
Opět se ocitáme v ponurém Irsku a opět hledáme sériové zločince, ale tentokrát ne jen že svoje oběti brutálně vraždí ale jsou předpolicií i o krok napřed. A do toho Katie hází pod nohy klacky i velitelé na policejní stanici a její nový soused.
Ze začátku mě kniha velice bavila a četlo se to jedna báseň, poté to začlo trošku pokulhávat a já jsem si připadala jako kdyby knihu převzal spíše Mastertenův učeň, nakonec vzal naštěstí pero pevně do ruky a já jsem si opět začala knihu užívat a poznala jsem tam toho skvělého Mastertona.
To rozuzlení mohlo být delší a ne vzít všechno letem světem, aby to nemělo tolik stránek. Vraždy opět detailně popsány a moje dávka nechutností tam nechyběla, docela by mě zajímalo kde se inspiruje.
Už se těším na další díl a další brutální vraždy. :)

Danago
30.05.2018 4 z 5

Na svatební hostině se krájí dort. Bohužel se v něm najde uříznutá hlava místního cukráře. V krátkém čase zmizí další místní podnikatel. Dochází k požadavkům o výkupné od gangu Velekrálů Erinu. Jsou to nebezpeční lidé a nezastaví se před ničím. Důmyslně se snaží Katii svést ze stopy a odstranit ji z vyšetřování.

Konečné rozuzlení je dost překvapivé a motivy a nápad únosců je přímo dokonalý.
Příběh je opravu dobře promyšlený . Irsko a zkorumpovaná policie jsou věrohodně popsané. Katie je mi sympatická a má hodně složité a těžké postavení jako komisařka u policie i v osobním životě.

Četla jsem předchozí díly a i tento díl se mi líbil. Mám mezi jednotlivými díly hodně dlouhou pauzu a asi je to v tomto případě dobře. Nejsem sérií přesycená.
Ovšem konec této knížky přímo nutí číst další díl.

Allena24
05.05.2018 3 z 5

Nečetla jsem první tři díly a nejsem si jistá, zda je chci číst. Tuto knihu jsem četla chvilku s velkým nadšením, chvilku jsem se do čtení nutila. Katie pro mě byla trochu z jiného světa.

aluskacz
28.04.2018 4 z 5

Tohoto autora mám ráda, nezklamal ani tentokrát. Napsal i lepší díl ale 4* si zaslouží určitě.

happy-smile
04.04.2018 3 z 5

Nemůžu říct, že by kvalita knih nějak klesala, ale už mě to prostě tolik nebaví. Stále stejné schéma, které mi třeba u Chrise Cartera nevadilo, mi už tady trochu lezlo na nervy. Graham Masterton ubral na brutalitě, už tolik vraždy nepopisuje ani nejsou tak brutální. Na druhou stranu v knize opět zemře tolik lidí blízkých Katie, že už si připadám jako ve Hře o trůny. Taky by neškodilo knihu trochu zkrátit, vzhledem k tomu, že se zde popisují sériové zločiny a každý je tedy podobný jako předchozí, tak už to potom začíná trochu nuda. No asi nebyl dobrý nápad číst celou sérii hned po sobě. Před pátým dílem jsem si chtěla dát oddych, ale autor na konci otevřel několik vedlejších dějových linek, takže už to asi ze zvědavosti doklepu.

NADEI
16.03.2018 5 z 5

Čtvrtá kniha v pořadí zase skvělá i když třetí kniha trošku pokulhávala, tak celá série je naprosto dokonalá. Dobře promyšlený příběh, drsné Irsko, zkorumpovaná policie, sympatická komisařka a její nelehký osobní život, to vše doplňují vrazi, únosci kteří se před ničím nezastaví a to mě vážně baví.

Azmodan
23.02.2018 4 z 5

Jsem z této knihy trochu rozpačitý. Po třetím díle, který pro mě byl opravdu velkým zklamáním je tohle návrat ke slušnému příběhu. Dokonce se to i dobře čte. Ale přijde mi, že tomu trošku chybí náboj. A hlavně nějaký vývoj. Dlouho to vypadá, že je případ nerozluštitelný a pak, náhle a nečekaně...je po všem. Navíc jsou tam jisté věci dost předvídatelné. A to mi trochu vadí. Přesto si myslím, že kniha špatná není a stojí za přečtení. Dokonce mě navnadila na pátý díl, který, doufám, bude stejná pecka jako Bílé kosti!!!

karantena
18.02.2018 5 z 5

Bílé kosti,Krvavé sestry a teď dočteno Výkupné pro krále.Opět kniha plná napětí.Sice si Katie tentokrát seděla na vedení,ale nakonec to dala.

Falda
25.11.2017 3 z 5

První díl byl naprostá bomba, ale pak to jde postupně z kopce. Tento díl mě bavil ze všeho nejméně a dlooouho jsem knížku četla..

knihomol 61
14.11.2017

Opravdu povedená série ,toto je již 4 díl.Jak umě dokáže Graham zaplést osobní život komisařky Katie do celého příběhu, to je fakt paráda. Příběhy jsou sice drsné jako Irsko samo,ale na druhou stranu čtivé a napínavé.Doporučuji přečíst i ty 3 předešlé díly !!!

kikies
21.08.2017 4 z 5

Další skvělý díl, výborný námět, perfektní zpracování. Série o Katie se čte úplně sama, je to napínavé od začátku až do konce, brutální, zajímavé a chytlavé. Masterton měl opět šťastnou ruku, když sahal po námětu, prostředí má bezchybně zpracované už od začátku, a hrdinku nám vymyslel taky úplně dokonalou. Nemám, co bych vytkla.

konicekbily
07.08.2017 4 z 5

Zápletka s nevšedním námětem, vysoké tempo. vedlejší příběh, složitý osobní život hlavní hrdinky a vyumělkované neuvěřitelné scény - to jsou hlavní body charakteristiky nové knihy ze seriálu o Katie.

VerčaFF
23.07.2017 4 z 5

Nečetla jsem předchozí díly (toto je už 4.), takže mi trochu chyběl vhled do historie hlavní postavy, ale i tak musím říct, že mě příběh bavil. Kniha se vyznačuje docela silnou brutalitou, ale ta se neprojevuje v podrobném popisu vraždění nebo mučení, spíš v naprosté samozřejmosti, s jakou se záporáci rozhodnou někoho upálit nebo zalít do asfaltu. Člověk získá pocit, že takto to opravdu v tom drsném Irsku chodí:-) Hlavní hrdinka byla celkem sympatická, ne moc ufňukaná, ani přehnaná drsňačka a její osobní příběh mě nijak nerušil u kriminální zápletky, naopak mi přišel docela zajímavý. Asi zkusím i předchozí díly.

Olous1
15.05.2017 5 z 5

Tak to byla bomba,od začátku do konce jedním dechem,knihy od Mastertona jsou skvělé,doporučuji přečíst všechny díly.

milunka21
07.05.2017 5 z 5

Teda, vůbec jsem nečekala, že bude kniha tak skvělá. Až mě čte že jsem si jako první přečetla tento díl. Budu si muset dosehnat zbytek. A konec? Bomba

orinka3
26.04.2017 5 z 5

To se opravdu povedlo. Detektivka jak má být. Ryze současná, napínavá tak, že se od ní nedá odtrhnout. Katie je mi velice sympatická tím, jak se dokáže vzepřít nespravedlnosti. I tím, jaké dělá chyby. Konec je otevřený, takže se budu těšit na další díl. Jen mě trošku mrzelo, že jsem brzy odhalila šedou eminenci v pozadí. Ale to mi nezkazilo požitek z dobré četby. Skvělý spisovatel.

Ajrad1981
07.04.2017 5 z 5

Zajímalo by mě, kde autor bere inspiraci na ty neuvěřitelné a brutální způsoby mučení a vraždění; fakt v legendách? :-)
Katie je poněkud iracionální ve vztahu k mužům, které potkává v soukromé sféře, ale to jsem pochopila už v prvním díle. Ale tady to vypadá, že postrádá schopnost logického zvažování, jinak by mohla dávno přijít na to, kdo má prsty, vlastně pusu, v úniku informací.
Knížka je úžasná, správně morbidní, a okořeněná tím, že vyšetřovatelům někdo schválně hází klacky pod nohy. Určitě doporučuji, ale slabší povahy by četbu této knihy měly řádně zvážit.

detektivní a krimi romány Irsko thrillery únosy

Graham Masterton
britská, 1946
2014  80%Bílé kosti
2015  83%Rozbití andělé
2016  84%Červená lucerna
2017  85%Krvavé sestry
2017  83%Výkupné pro krále

Kniha Výkupné pro krále je v