Výkupné pro krále

Je slunná sobota a irská svatba je v plném proudu. Opilí strýčkové si připíjejí na nevěstu. Gaelská kapela vesele vyhrává. Svatební hostina má však už brzy hrozivě skončit. Ze spodního patra svatebního dortu se totiž na novomanžele šklebí uříznutá hlava místního cukráře. Katie Maquirová nemá žádná vodítka - dokud za děsivých okolností nezmizí další místní podnikatel. Zdá se, že vraždy odkazují na Velekrále Erinu, děsivý gang vyděračů a mučitelů. Jsou to nebezpeční lidé a nezastaví se před ničím, aby Katie svedli ze stopy......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324376/vykupne-pro-krale-dMy-324376.PNG 4.2228

Katie Maguireová 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Taken for Dead, 2014

Kniha Výkupné pro krále

pavla.ba

Tento díl ze série byl poněkud slabší, jak už zde bylo zmíněno, tak příběh postrádal něco víc. Autorovy předchozí tituly zaměřené na mystickou, náboženskou tématiku byly výborné, tento nebyl špatný, ale nedosahoval kvalit dílů předchozích, ale i tak se jedná o velmi dobrou detektivku.

Marllo

Dal bych spíše 3 a půl hvězdičky kdyby to šlo. Za mne je rozhodne nápad vytěžen do posledního možného detailu. Vyšetřování jako vždy v podaní Grahama je napínavé a dává smysl. Jen mi bohužel tentokrát trošku překážela linka se zvráceným zvěrolékařem a dilematy, které vůči němu inspektorka v sobě nosí. Pro někoho možná zajímavá odbočka od řešení případu Erinských velekrálů, ale za mne spíš zbytečně natahovaná vedlejší linka. Ale zas na obranu tvůrce, ke konci byla využita ku prospěchu věci. I přesto si myslím, že to umí Graham lépe. Upřímně, to bylo ale asi poprvé co jsem se musel do čtení nutit. Naštěstí posledních padesát stran mi ten nudnější prostředek knihy vynahradil.
Jinak je to starý dobrý Masterton..takže žádné kompromisy, hodně brutality, sexu a čistka postav jak z fantasy fláku Hry o trůny. A to prostě žeru :D

petrarka72
09.12.2020

Brutální a skvělé. Odkazy na irskou mytologii výživné. A už hodně dlouho se mi nestalo, abych měla při čtení (!) fyzické projevy alergie na kecy a konání většiny mužských postav...

Awča
17.10.2020

Kniha má všechno, co by měl dobrý thriller mít. Přesto mě vůbec nechytla. Až mě to mrzí.

PetraBery
14.10.2020

Tento díl série se mi zdál nejslabší. Téma únosů, vydírání, korupce a samozvaných zachránců irské ekonomiky. Komisařka Katie se spolu s ostatními vrhá do vyšetřování, ale pachatelé jsou stále o krok před nimi. Brutální, drsné, nechutné, ale čtivé.

BlackFun
05.10.2020

Za mě jednoznačná pecka! Příběh měl grády, byla jsem napnutá jak kšandy :-)

Prateri
29.09.2020

Nějaké knihy od Grahama Mastertona jsem už měla přečtené. Shodou okolností všechny byly z náboženského prostředí, tak jsem si myslela, že i ostatní ze série v tomto duchu budou pokračovat. A ono ne. Výkupné pro krále také zaručuje napínavou četbu. Začínáme na svatbě - a máte chuť na dort? Tak ta vás přejde. A to je začátek činnosti spolku Erinských velekrálů a ti se neštítí (oni si v tom přímo libují) ničeho zlého. Mně se kniha líbila, a tak si myslím, že byste mohli s inspektorkou Katií vyrazit za vyděrači, trýzniteli a vrahouny také.

Atlantis
04.05.2020

Výkupné je určitě lepší, než předchozí díl. Ale celý děj je tentokrát takový... meh? Unesení vás nijak moc nezajímají, vražd je tady taky překvapivě pomálu a i ta originalita, kterou Masterton ukazoval v začátcích série, nějak chybí. No a ten naprosto useknutý konec je výsměch celému detektivnímu žánru.
Tři hvězdy to nejsou, byly horší díly, ale čtyři také ne. Za mě 3,5*