Výkupné pro krále

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je slunná sobota a irská svatba je v plném proudu. Opilí strýčkové si připíjejí na nevěstu. Gaelská kapela vesele vyhrává. Svatební hostina má však už brzy hrozivě skončit. Ze spodního patra svatebního dortu se totiž na novomanžele šklebí uříznutá hlava místního cukráře. Katie Maquirová nemá žádná vodítka - dokud za děsivých okolností nezmizí další místní podnikatel. Zdá se, že vraždy odkazují na Velekrále Erinu, děsivý gang vyděračů a mučitelů. Jsou to nebezpeční lidé a nezastaví se před ničím, aby Katie svedli ze stopy......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324376/big_vykupne-pro-krale-STJ-324376.jpg 4.2260
Série:

Katie Maguireová 4.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host
Originální název:

Taken for Dead, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (61)

Kniha Výkupné pro krále

Ticiana
31. března

Tenhle dil mi prisel takovej zdlouhavej, chvili mi trvalo se knihou prolouskat. Katin nadrizeny mi teda pil krev vic a vic, jsem zvedava, jestli to bude mit dohru. A taky jsem zvedava jak autor bude resit osobni zivot Katie, myslim ze v dalsim dile se mame fakt na co tesit. Ted si dam chvilku pauzu, abych se zase navnadila.

Deia
18. února

Ja mám túto sériu naozaj rada. Komisárka Katie je sympatická postava, taká reálna, jedná normálne, rozmýšľa pri tom a asi aj preto sa mi táto séria číta tak dobre. A tiež aj preto, že poväčšine rieši vskutku zaujímavé prípady. Tu to teda v tejto časti trochu haprovalo, síce únosy malých podnikateľov a aj všetko okolo toho bolo zaujímavé, lenže chýbalo mi tu niečo viac, nebola som do knihy úplne „zažratá“. Ale aj tak som bola zvedavá ako to dopadne, ako sa to celé rozpletie, pretože páchatelia boli stále krok pred komisárkou a ešte aj jej nadriadený sa správal ako vôl a podkopával ju. Celé vyšetrovanie bolo ale veľmi zaujímavé, aj keď niekedy sa mi zdalo, že niektoré veci tak úplne logicky nesedia. Aj keď možno to bolo len tým, že tam toho bolo vážne veľa, aj veľa postáv a pár krát som sa v tom stratila. Pár strán menej by knihe len prospelo. Súkromný život Katie ma tiež bavil, avšak aj tam mi toho už prišlo príliš veľa, že nikto nemá až takú smolu. Ale celkovo sa mi kniha čítala dobre, držala ma v napätí a už teraz sa teším na ďalšiu časť, hlavne na to, ako to v živote Katie bude, po udalostiach na posledných stranách, pokračovať.


ennlady
21. ledna

Knížka mě vcelku nudila. Mám ráda postupné vyšetřování, výpovědi a skládání mozaiky, dokud nezapadne poslední střípek na své místo. Tady jsem měla pocit, že se všechno točí dokola a skoro všechny indicie přistanou vyšetřujícím na stole tak nějak samy. A děj se docela táhl, už jen samotným vězněním a mučením, což taky nemusím. Dost brzy jsem tušila, kde bude zakopaný pes, a to dřív než Katie, ale to u čtenářů bývá často. :-) Konec pro mě byl zvláštním způsobem docela zajímavý, ale asi si dám do Katie Maquirové na chvilku pauzu.

vera4669
01.12.2021

Musím říct, že první polovina knihy mě úplně nebavila a stále jsem si říkala, kam to vše povede ... ovšem potom se vše rozjelo a já už se nemohla odtrhnout, konec jsem tušila, jak dopadne Katie ..jen jsem nečekala, kdo za ní přijede :) Určitě se těším na pokračování

ydnac
22.07.2021

Další povedený díl :-)
Tentokrát Kate řeší únosy podnikatelů, ale všechno není tak jak na první pohled vypadá...
Unesených přibývá, mrtvol taky, svědkové se bojí..
Mezitím je potřeba konečně taky usvědčit Gerretyho a vypořádat se s arogantním nadřízeným, který Kate neustále podráží nohy.
Osobní život má Kate také hodně komplikovaný, tentokrát v podobě nových sousedů...
No a konec super :-) jsem zvědavá na pokračování a těším se na další díly :-)

Andrea7272
13.06.2021

Zase výborný díl !!!!! S Kati to v soukromý začíná mýt napínavé, tak se těším:-) hupky na další díl , těšte se i vy :-)

Jenny46
10.06.2021

Knihu jsem četla trošku déle než je u mě zvykem. Chvíli si musím dát pauzu než budu číst další díl....
Kde bere autor inspiraci - hlava zapečená v dortu, popis násilí, tentokrát mi to přišlo zdlouhavé, hodnocení 3,5*
Katie plno náznaků z její minulosti, osobní život má složitý uvidíme co dál.

Pavlína2019
06.05.2021

Kniha se mi líbila, je napínavá, rychle plyne! Trošku moc postav a mohla by být kratší. Ale je to má třetí kniha, autora jsem si oblíbila a těším se na další knihu! Doporučuji.

1