Výkupné pro krále

Je slunná sobota a irská svatba je v plném proudu. Opilí strýčkové si připíjejí na nevěstu. Gaelská kapela vesele vyhrává. Svatební hostina má však už brzy hrozivě skončit. Ze spodního patra svatebního dortu se totiž na novomanžele šklebí uříznutá hlava místního cukráře. Katie Maquirová nemá žádná vodítka - dokud za děsivých okolností nezmizí další místní podnikatel. Zdá se, že vraždy odkazují na Velekrále Erinu, děsivý gang vyděračů a mučitelů. Jsou to nebezpeční lidé a nezastaví se před ničím, aby Katie svedli ze stopy......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324376/vykupne-pro-krale-dMy-324376.PNG 4.2176

Katie Maguireová 4.

Horory, Thrillery
Vydáno, Host

Taken for Dead, 2014

Kniha Výkupné pro krále

Hana H.

Už 3.díl (no, vlastně i 2.díl) této série mi připadal, že autorovi jde jen o to, aby čtenáře šokoval svými sadistickými výmysly. A úplně maximálně mě otravují neustálé sexuální scény hlavní hrdinky. To je přesně to, co v krimi/thriller žánru naprosto nesnáším.

Martiiiik

Výborná knížka, autorův velmi čtivý styl nutí číst pořád dál než přijde konec.. nedá se odložit. Jen téma mi moc nesedlo, předchozí knihy se mi líbily víc, ale objektivně to jistě není důvod srážet hodnocení :-)

Aymira

Tak toto se vyvíjelo velmi slibně... ale záhy to ustalo. Mám pocit, že Graham Masterton se vyžívá v kdejakých morbidnostech a sexuálních scénách, ale neumí pro ně vytvořit tu správně hutnou atmosféru. Že bych se bála nebo byla alespoň v nějakém větším napětí, tak to ani náhodou.

Tento příběh byl navíc takový nemastný neslaný. Ne že bych ho nepochopila, ale v podstatě jsem po dočtení moc nechápala smysl této knihy. Unikal mi význam jednání jednotlivých postav. Knize by opět slušelo trochu víc z irské historie nebo případně mytologie - tady to bylo pouze takové načaté a nic z toho. No a osobní život komisařky Maguirové je snad úplně bez komentáře. Jak je dobrá v práci, tak není moc dobrá v tom odhalit pro sebe vhodného partnera.

malazluta

Napínavý příběh, který není zase tolik brutální jako první díly série, ale i tak se od něj nedokážete odtrhnout.

katka.oo

Za mě super, tento díl se mi líbil mnohem více než předchozí a jdu na pokračování :-).

eraserhead

Po slabším předcházejícím díle zase návrat ke komplikovanější zápletce, zajímavým akčním scénám a nápaditým úmrtím. Také se příběh více uzavírá do kruhu, již je to příběh opravdu Katie a ne moc jejího případu. Je příjemné, že se tak stalo až ve čtvrtém díle, člověk by to čekal i dříve. Naštěstí je Masterton natolik dobrý autor, aby i tento v podstatě negativní ráz svého příběhu podal zajímavě a tak, že to zase až tak moc nevadí. Co mě trochu mrzí je, že se již zcela vytratila taková ta tajemně mysteriózní linie příběhů, jako byla v prvním a druhém díle. A to i navzdory závěru knihy, který se to snaží trochu napravit, ale bezvýsledně. Tohle je již čistý krimi thriller, bez jakékoliv stopy tajemna a čehosi (alespoň zdánlivě) nadpřirozeného. Ale dobře a poutavě napsaný thriller bez negativ předchozího dílu.

moudivlacek

Byl to velice poučný díl a pro Katie velice náročné období jak po stránce pracovní, tak i osobní. Je to zas starý motiv - jen zaobalen do potřeb vrahů a únosců. Jen mě děsilo, kolik bylo "prohnilého" kolem Katie. Několik z prohnilých jsem uhádla, to nedalo práci, ale poslední jméno mě dost překvapilo.
Také jsem tušila levotu s prohlášením Davida, to se Katie později krutě vymstí.
Uvidíme tedy, co bude dál.

Vlaďkaa4

Zase se knizka cetla skvele. Tentokrat na konci zvrat v osobnim zivote Katie ......Hledam dalsi dil