Výkupné pro krále

Výkupné pro krále

Je slunná sobota a irská svatba je v plném proudu. Opilí strýčkové si připíjejí na nevěstu. Gaelská kapela vesele vyhrává. Svatební hostina má však už brzy hrozivě skončit. Ze spodního patra svatebního dortu se totiž na novomanžele šklebí uříznutá hlava místního cukráře. Katie Maquirová nemá žádná vodítka - dokud za děsivých okolností nezmizí další místní podnikatel. Zdá se, že vraždy odkazují na Velekrále Erinu, děsivý gang vyděračů a mučitelů. Jsou to nebezpeční lidé a nezastaví se před ničím, aby Katie svedli ze stopy......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324376/vykupne-pro-krale-dMy-324376.PNG 4.256

Katie Maguireová (4.)

Taken for Dead (2016)

Horory, Thrillery
Vydáno:, Host

kikies

Další skvělý díl, výborný námět, perfektní zpracování. Série o Katie se čte úplně sama, je to napínavé od začátku až do konce, brutální, zajímavé a chytlavé. Masterton měl opět šťastnou ruku, když sahal po námětu, prostředí má bezchybně zpracované už od začátku, a hrdinku nám vymyslel taky úplně dokonalou. Nemám, co bych vytkla.

konicekbily

Zápletka s nevšedním námětem, vysoké tempo. vedlejší příběh, složitý osobní život hlavní hrdinky a vyumělkované neuvěřitelné scény - to jsou hlavní body charakteristiky nové knihy ze seriálu o Katie.

VerčaFF

Nečetla jsem předchozí díly (toto je už 4.), takže mi trochu chyběl vhled do historie hlavní postavy, ale i tak musím říct, že mě příběh bavil. Kniha se vyznačuje docela silnou brutalitou, ale ta se neprojevuje v podrobném popisu vraždění nebo mučení, spíš v naprosté samozřejmosti, s jakou se záporáci rozhodnou někoho upálit nebo zalít do asfaltu. Člověk získá pocit, že takto to opravdu v tom drsném Irsku chodí:-) Hlavní hrdinka byla celkem sympatická, ne moc ufňukaná, ani přehnaná drsňačka a její osobní příběh mě nijak nerušil u kriminální zápletky, naopak mi přišel docela zajímavý. Asi zkusím i předchozí díly.

Olous1

Tak to byla bomba,od začátku do konce jedním dechem,knihy od Mastertona jsou skvělé,doporučuji přečíst všechny díly.

milunka21

Teda, vůbec jsem nečekala, že bude kniha tak skvělá. Až mě čte že jsem si jako první přečetla tento díl. Budu si muset dosehnat zbytek. A konec? Bomba

orinka3

To se opravdu povedlo. Detektivka jak má být. Ryze současná, napínavá tak, že se od ní nedá odtrhnout. Katie je mi velice sympatická tím, jak se dokáže vzepřít nespravedlnosti. I tím, jaké dělá chyby. Konec je otevřený, takže se budu těšit na další díl. Jen mě trošku mrzelo, že jsem brzy odhalila šedou eminenci v pozadí. Ale to mi nezkazilo požitek z dobré četby. Skvělý spisovatel.

Ajrad1981

Zajímalo by mě, kde autor bere inspiraci na ty neuvěřitelné a brutální způsoby mučení a vraždění; fakt v legendách? :-)
Katie je poněkud iracionální ve vztahu k mužům, které potkává v soukromé sféře, ale to jsem pochopila už v prvním díle. Ale tady to vypadá, že postrádá schopnost logického zvažování, jinak by mohla dávno přijít na to, kdo má prsty, vlastně pusu, v úniku informací.
Knížka je úžasná, správně morbidní, a okořeněná tím, že vyšetřovatelům někdo schválně hází klacky pod nohy. Určitě doporučuji, ale slabší povahy by četbu této knihy měly řádně zvážit.

Didi15

Kniha zajímavá. Katie mám ráda. I když tedy pachatelé byli jasní, to nešlo jinak.

Laura99

Moc se mi líbila, těšila jsem se na tuto knihu a nezklamala.

Aleen

Tyhle detektivní příběhy s prvky hororu mně berou. Mastertona jsem přihodila ke svým oblíbencům hned po "Kostech". Pro mně....strhující čtení, bezva odreagování od běžného života, velká zábava (ne ve smyslu že když někoho zabijí, nebo mučí, můžu se strhat smíchy, ale že mně to baví...pořád to zní divně, ale snad víte, co tím myslím :-) ...). Fakt je, že tento autor má celkem dost originální náměty. Takže ho všem doporučuji, ale vezmněte to od první knihy série!

Hella

Po zklamání z Červené lucerny opět nadšení. Jen - Katie mi tentokrát přišla trošku nedovtipná, padouši byli jasní hned v první půlce knihy.

Ivana11

Napínavé, čtivé, ostatně jako všechny předchozí knihy autora.

Globuska

Irská mafie, podivné mocenské aktivity a žena uprostřed mužského světa, kde nic nedostane zadarmo. Super zápletka ne? Když k tomu přidáte trochu toho hororu, stříkající krev všude okolo, sem tam useknutou hlavu, máme bezva koktejl detektivky a hororu, který vás pohltí a na konci vyplivne jako žvýkačku. Za mě pěkné zpestření detektivního žánru, napínavý příběh, který graduje až do samého konce.