Rozbití andělé

Rozbití andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235357/bmid_rozbiti-andele-fvP-235357.jpg 4 428 131

Druhá kniha ze série o komisařce Katie Maguirové. Hradba mlčení skrývá tajemství, jemuž se nechce věřit. Jednoho chladného jarního rána najdou dva rybáři ranec hadrů plovoucích na řece Blackwater v Corku. Jde o mrtvolu otce Heaneyho, bývalého učitele hudby na místní chlapecké škole. Má svázané ruce a nohy a na krku stopy po škrcení drátem. A co hůř, je vykastrovaný. Případ místní komunitu hluboce zasáhne a inspektorka Katie Maguirová se ocitne pod velkým tlakem, aby ho co nejrychleji vyřešila. Jenže pak je nalezen další zavražděný kněz… Katie objeví důkazy, že v sirotčinci Sv. Josefa došlo ke zlověstnému spiknutí, pokud však ve vyšetřování zajde příliš daleko, přivolá na sebe hněv katolické diecéze. Jestliže chce chytit vraha dřív, než znovu udeří, bude muset čelit církevní hierarchii a prolomit hradbu mlčení, která už desetiletí skrývá strašlivé tajemství.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

Broken Angels , 2012

jezinka19
12.04.2018

Právě jsem dočetla a přemýšlím co o této knize napsat. V knihovně jsem si ji půjčila namátkou, podle recenzí se zdálo, že bude skvělá. Přiznávám, mě ale zklamala. Po polovině knihy jsem již vyhlížela konec a uvažovala, zda mám ve čtení pokračovat. Je pravdou, že autor umí bravurně popisovat veškerá možná i nemožná mučení, ale kromě toho je děj dost plochý. Na konci zbytečně překombinovaný. Nemůžu se zbavit dojmu, že když bych z knihy vytrhla pasáže o mučení, moc dalšího smysluplného děje by nezbylo. Celé to na mě působí dojmem, že scény mučení totálně přehlušily zbylý děj. Tak trochu mi to přišlo jako kniha o mučení s prvky detektivky a ne naopak. Jedná se ale jen a jen o mé subjektivní hodnocení. Od autora jsem četla jen tuto knihu. Možná jsou jeho jiná díla lepší. Mě však stačilo.

happy-smile
02.04.2018 4 z 5

Druhý případ Katie, kde se zabývá vraždami pedofilních kněží. Téma, které je pořád aktuální a kde může čtenář vrahovi dokonce možná fandit... Vraždy jsou opět brutální a s detailními popisy. Možná už mi trochu leze na nervy neustálé vytahování toho, co dělá žena na vysokém postu u policie. To je Irsko v tomto ohledu tak zaostalé? Ale když toto pominu, tak kniha dosahuje stejné kvality jako předchozí díl, takže byste z pokračování neměli být zklamaní.

NADEI
07.03.2018 5 z 5

Po přečtených Bílých kostech, jsem s očekáváním otevřela i tuto knihu. Sympatická Katie se setkává s fanatickými duchovními, zneužíváním malých chlapců a to vše graduje v brutální vraždy popisované , tak že jde mráz po zádech. Na odlehčení veškeré hrůzy pomáhá pohled do soukromého života samotné Katie. Z knihy jsem nadšená a pokračuju Červenou lucernou.

Nazli
06.03.2018 4 z 5

Další případ sympatické Katie a autor opět nezklamal.

JustWomen
02.03.2018 3 z 5

Za mě horší verze Bílých kostí, spousta věcí se opakuje, Irsko, drsnost, brutalita zabíjení, námět je tu hodně obdobný, chtělo by to reálnější konce.

yvetta1958
28.02.2018 odpad!

Strzena dejem

karantena
28.02.2018 5 z 5

Krvavé a drsné!Ale to přece od detektivek očekáváme.Mě osobně nebaví sálodlouhý,nudný text ze soukromí a milostného života Katie a Johna.Do tak dobré knihy plné napětí jako je tato mi to prostě nesedí.Čtenář by jejich soukromí pochopil z pár vět.Jinak kniha čtivá,napínavá,líbila se mi.

LutherKing
26.12.2017 4 z 5

Nejlépe prožité svátky Vánoční.

mispulin
05.12.2017 5 z 5

Brutální !
Zajímavý příběh sympatické komisařky, která to nemá v životě jednoduché. Život se s ní a s jejími blízkými nepáře...
Moc pěkné čtení, určitě doporučuji a těším se na pokračování série.

Malarkey
09.11.2017 4 z 5

Určitě nemůžu říct, že by Rozbití andělé byly vysloveně horší jak první díl série – Bílé kosti. Jen jsem při čtení měl pocit, že se tu Masterton v obsahu knihy dost opakuje. Sice námět je tu možná ještě lepší a děsivější jak u prvního dílu, ale kapitoly zaměřující se na zlo tu jsou vyobrazeny hodně podobně. Nechci říct, že by příběh byl odpornější a děsivější, v porovnání s prvním dílem, jak se o to sem tam autoři jiných sérií tak nějak snaží. Také mám ale pocit, že kdybych tuto knihu četl jako první, možná bych z ní byl nadšený. U Bílých kostí šlo vysloveně o překvapení nečekaného. Zde už se to rozšířilo a pokračovalo v zaběhnutém a ověřeném. I tak ale dobré a na kriminálku dost drsné. Když budu mít příležitost, rád se pustím do dalších dílů. Prostředí Irska tu působí neuvěřitelně ponuře a smutně, na druhou stranu právě to v knihách hodně táhne.

mi-380
02.11.2017 3 z 5

Druhé pozoruhodné setkání s komisařkou Katie a také druhá exkurze do jižního Irska. Kdyby detektivní zápletka nebyla tak překombinovaná a občas nechutně hororová, bylo by to setkání určitě příjemnější. Ti, kdo se živí psaním, neustále hledají "silné" téma. Naši dnešní novináři mají kauzu "máslo", Graham Masterton našel téma "ďábelská církev". Přál bych jim, aby našli něco zajímavějšího. Přesto ještě zkusím třetí díl.
65 % (jsem hodnotící číslo 146, aktuální průměr je 86 %).

moudivlacek
20.10.2017 5 z 5

I tento příběh byl dobrý, sice souhlasím s většinou dole, že na Bílé kosti to nemá, ale zas je tu drsně vylíčen náboženský fanatismus a co vše se jím dá přikrýt a schovat. Přiznám, že nemám ráda kněze apod., ale když svou vírou nikomu neubližují, ať si věří, čemu chtějí. To ale tady není.
Přiznám se, že kdybych si v dětství vytrpěla to, co dotyční mladí pěvci, tak také budu toužit po pomstě. Nemohu říct, že souhlasím s těmi vraždami, ale pochopím, proč to ti dotyční udělali.
Každopádně je to zajímavé, celá kniha má spád, a nikdy jsem se nenudila.
O samotném závěru nevím, co si přesně mám myslet, a jen doufám, že to ten další díl pořádně vysvětlí.

moni-zbuzi
19.09.2017 4 z 5

Za mě lepší než bílé kosti,ale ty závěry autorovi dělají problém chtělo by to reálnější konce jinak hezky čtivé.

Lucy2211
23.07.2017 5 z 5

Druhý díl ze série byl, stejně jako Bílé kosti, plný napětí, akce, neměl žádná hluchá místa. Opět byl napínavý a překvapivý až do samotného konce. Opět doporučuji!

Tabby
21.07.2017 5 z 5

Další výborná kniha z pera tohoto autora.
Setkáváme se známou komisařkou, která začíná řešit další drastickou vraždu a vražd stále přibývá.
Zvolila si téma, které je zajímavé a která se dotýká církve a ukazuje nám další tvář fanatičnosti.
Autorce opět tleskám a těším se na další její tvorbu.

Ulala
11.07.2017 5 z 5

Myslím, že budu pokračovat ve čtení této série. Čtivé, druhé pokračování napínavější než první. Sexuální scény jsem vypustila, nejsou podstatné a kromě toho jsou tak trochu mimo mísu, ale autor si to asi nemyslí. Téma zneužívání mladistvých je neustálé velmi aktuální a v tomto příběhu nabývá dalšího rozměru. Příběh si zaslouží 5 hvězdiček a těším se na další knihu.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Komisařku jsem si oblíbila. Kniha má šmrnc.

touchud
26.06.2017 5 z 5

Vynikající, ještě lepší než Bílé kosti.

Azmodan
18.06.2017 5 z 5

Překvapuje mě, jak si autor libuje v brutalitě a trýznění lidí. Na druhé straně, příběh je velmi zajímavý, působí na mě až "historicky" (myslím hlavně ten důvod "proč"). Postrádá tu mystičnost prvního dílu, což na mě působí jako zajímavá rovina (vyvolávat čarodějnici je divné, vyvolávat Boha ne). Kniha je ale velice zajímavá a čtivá a já ji nejen vřele doporučuji, ale jdu si hned přečíst díl třetí. Snad nezklame.

TheRaven
10.06.2017 4 z 5

S literaturou podobného typu mám po hříchu málo zkušeností, takže Mastertonovu knihu nemám v zásadě s čím srovnat, nepočítám-li první díl (Bílé kosti), který si po těch třech letech zase vůbec nepamatuju. Každopádně očekávání to splnilo, příběh zajímavý, některé scény lahůdkové (pitevna) a sexuální scény kapku trapné. Jedna věc mně však utkvěla v paměti, a to stravovací návyky komisařky Katie Maguirové. Pomalu v každé kapitole (trochu nadneseno) se v nějakém smyslu mluví o jídle, ať už jde komisařka na večeři, vybalí si sendvič, apod., ale téměř vždycky ji přejde chuť, nemá čas, nebo zrovna vedle ní někdo umírá. Celkově to pak působí, jako by hlavní hrdinka během celého příběhu snědla jeden talíř mlžů a kousek chleba se šunkou.

vraždy Irsko církev mučení

Graham Masterton