Rozbití andělé

Rozbití andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235357/bmid_rozbiti-andele-fvP-235357.jpg 4 428 131

Druhá kniha ze série o komisařce Katie Maguirové. Hradba mlčení skrývá tajemství, jemuž se nechce věřit. Jednoho chladného jarního rána najdou dva rybáři ranec hadrů plovoucích na řece Blackwater v Corku. Jde o mrtvolu otce Heaneyho, bývalého učitele hudby na místní chlapecké škole. Má svázané ruce a nohy a na krku stopy po škrcení drátem. A co hůř, je vykastrovaný. Případ místní komunitu hluboce zasáhne a inspektorka Katie Maguirová se ocitne pod velkým tlakem, aby ho co nejrychleji vyřešila. Jenže pak je nalezen další zavražděný kněz… Katie objeví důkazy, že v sirotčinci Sv. Josefa došlo ke zlověstnému spiknutí, pokud však ve vyšetřování zajde příliš daleko, přivolá na sebe hněv katolické diecéze. Jestliže chce chytit vraha dřív, než znovu udeří, bude muset čelit církevní hierarchii a prolomit hradbu mlčení, která už desetiletí skrývá strašlivé tajemství.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

Broken Angels , 2012

BariEli
15.05.2020 4 z 5

Detektivka originální, místy až příliš morbidní. Nezařadila bych ji na úplný top, ale plnotučné 4⭐ si ode mě zaslouží.

Česneksmedem
06.05.2020 5 z 5

Hned na začátku knihy pánská část čtenářů bude mít zřejmě poněkud nepříjemný pocit ve spoďárech. Kastrace (au!) holt není žádná sranda. Pro citlivější povahy byl proto vymyslen termín zneúplnění.
Jinak zneužívání dětí kněžími, to je téma, které jistě mnohým načechrá pírka, a to z obou stran táborů. Citát z knihy: Zdá se, že když přijdeme na přečiny duchovenstva, všichni zničeho nic trpí hromadnou ztrátou paměti. Pro korektnost musím dodat, že tu samou zkušenost máme i u několika jiných profesí, že.
Kniha docela drsná, ale čtení jde rychle a hluchých míst není mnoho.

Misute603
17.02.2020 2 z 5

Četla jsem hodně detektivek,ale tato série byla na mě moc brutální..není to špatné,jen mi to nesedlo.

lampernaqui
28.01.2020 3 z 5

Stejně jako u prvního dílu, tak i tady bylo jasně patrné, že Graham Masterton psával horory. Celá knížka je plná detailně popsaných sadistických scén - což mi, jakožto velkého fandy hororů či jiných nechutných filmů - vůbec nevadilo. Stejně jako předtím, i zde v samotném závěru (spoiler) naznačuje spisovatel malý úkrok mimo reálný svět. Jinak si nepamatuji, jestli i u prvního případu bylo tolik sexuálních scén, ale tady byly zbytečně natahované. Pokud bych si měl vybrat, tak si podobné scény raději pustím ve filmu a v knížce stačí jen pár vět. :)

Eillen
11.01.2020 3 z 5

Oproti prvnímu dílu lehčí zklamání.
Byť jsem knihu přečetla rychle, neužívala jsem si ji tak jako první díl.
Potvrdila jsem si, že detailní popis sexu není nic pro mě. Z té jedné kapitoly s následně ještě jedné kratší části jsem byla otrávená.

Jo a být hlavní hrdinkou, jdu si koupit nový domov. V tom starém už se toho přihodilo tolik, že bych se tam necítila pohodlně.

Jitu33
20.11.2019 1 z 5

Přečetla jsem hodně detektivek, ale tady mě dost zarazilo, s jakou necitelností autor píše o lidském utrpení. A jak k umučeným mrtvým s "lehkostí" přistupují hrdinové-kriminalisté. No a závěr byl zas opravdu hodně přes čáru dosud relativně reálně se tvářícího příběhu...

lenka7679
06.11.2019 4 z 5

Blesk udeřil :D Jako vážně? To je jen jedna z věcí, která mě zarazila, no je jich tam více a jsou již v komentářích zmíněny. Dále musím říct, že motiv je jasný už velmi záhy, nechápu, že k němu musela dojít Katie dle mého za takovou dobu, když to bylo zcela očividné a před stou stránkou jsem si byla stoprocentně jistá. Opět jsou některé pasáže brutální, až nechutné, ale i přes to je kniha čtiv a není záměrně protahovaná. Každopádně budu pokračovat ve čtení a jsem zvědavá...

ERIK 2
07.08.2019 1 z 5

Bohužel nedočteno,kniha ze začátku nebyla zlá, četla se dobře,ale pak to nabralo dech erotického románu s popisky.Že by se z pána Mastertona spisovatele hororů stal erotoman?Takže to se mi tam vůbec nelíbilo a dál už tuto serii číst nebudu.(První díl bomba.)

Peslik
24.07.2019 3 z 5

Zápletka s tématikou pro mě trochu nepochopitelnou, ale ne každý věří.
Do 2/3 pohoda, napínavé čtení, které nutí knihu neodkládat, pak opět zvrat uspěchaný a konec...no až seženu další díl, pustím se do něj, protože....

bedkniha
17.07.2019 5 z 5

Po dočtení této knihy jsem si autora dala do "oblíbených" a jsem ráda, že jsem si sehnala zatím všechny dostupné díly. Způsoby vražd jsou pro mne unikátní a to nevím, co mě čeká v dalším díle.

mol378
05.07.2019 5 z 5

Tahle série o případech komisařky Katie patří k nejlepšímu, co jsem z tohoto žánru kdy četla - a četla jsem toho poměrně dost. Není to sepsané jednoduše, takže motivace pachatelů bývá skryta skoro až do konce. Scény násilí a taky ty erotické jsou celkem explicitně popsané, ale ne nevkusně. Autorovi rozhodně nejde jen o příběh, ale dbá i na jazyk a způsob vyjadřování. V tomto žánru rozhodně vyšší liga. Čtěte.

Martiiiik
18.06.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, obdivuji, kam autor na ty nápady chodí. Občas je ta brutalita trochu přehnaná.. jako by se autor snažil soupeřit hlavně s autory severských krimi, kdo vymyslí horší zločin.. prostě když s tím člověk počítá, můžes si to vychutnat :-)

malazluta
13.06.2019 4 z 5

Napínavé a brutální... šok, který jsem měla z prvního dílu, se už nekonal. Tentokrát jsem již věděla, co od autora očekávat. Ikdyž mi přijde divné v tomto případě říct, že se mi příběh líbil ... ale asi to tak bude.

Aymira
08.06.2019 4 z 5

Téma, které mě ne úplně bavilo, ale není to výběrem tématu, proč se mi tato kniha nelíbila tolik jako předchozí. Něco jí chybělo a na druhou stranu jí občas něco až přebývalo. Jak již někdo poznamenal, není úplně v pořádku ta absolutní absence jakéhokoliv citu, když hlavním hrdinům zemře někdo blízký. Jako by v Irsku vůbec neměli čas truchlit. Proces mučení a vraždění byl v tomto příběhu natahován téměř až donekonečna, a to nejsem z těch, kterým by v knihách trochu (trochu víc) té morbidnosti vadilo. Na to, že je autor mužského pohlaví, připomínají jeho knihy místy červenou knihovnu, především expresivním popisem postelových scén. Přesto celou knihu shrnuji pozitivně a přečetla jsem ji velmi rychle.

Peršanka
25.05.2019 3 z 5

Za tři s odřenýma ušima. Masterton si občas plete detektivku s pornografií, a taky plete čtenáře. Hlavní hrdinka má většinou krátké zrzavé vlasy, ale když se to hodí, najednou jí povyrostou, aby mohly cudně zakrývat poprsí, když vyjde ze sprchy... případně v situaci plné deště ujíždí falešné taxi a za ním zůstává zvířený prach :)) To nemůžu brát vážně.

PetraBery
30.03.2019 4 z 5

Komisařka Katie řeší případ brutálně zavražděných kněžích. Kdo tahá za nitky doopravdy a co hrůzného tito muži udělali, že si zasloužili takovou smrt? Čtivá, akční a brutální detektivka, stejně jako další případy ze série.

mata57
26.03.2019 4 z 5

Takové Mastertonovské "pytlíkobraní" na půdorysu čtivé detektivky.

astroweb
08.03.2019 4 z 5

Opět jsem zjistil, že jsem knihu s největší pravděpodobností svého času už četl, ale i tak je zajímavé čtení. Nechce se mi totiž věřit, že by se autor vykrádal sám. Tož moje paměť už není , co bývala.

katka.oo
18.02.2019 3 z 5

Plně souhlasím s předchozím komentářem Ms. Floyd. Předchozí kniha se mi líbila více, ale taky je to možná tím, že mě tak moc nezaujalo téma kněží, uvidíme co další kniha.

Ms.Floyd
06.01.2019 3 z 5

Wow efekt, jako na začátku Bílých kostí, se nekonal. Příběh průměrný a spíše předvidatelný, závěr na mě už překombinovaný. O brutalitu opět nebyla nouze, avšak po Bílých kostech už to nebylo takové překvapení. Nevím, asi jsem měla větší očekávání. Za mě 3*.

vraždy Irsko církev mučení

Graham Masterton