Rozbití andělé

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá kniha ze série o komisařce Katie Maguirové. Hradba mlčení skrývá tajemství, jemuž se nechce věřit. Jednoho chladného jarního rána najdou dva rybáři ranec hadrů plovoucích na řece Blackwater v Corku. Jde o mrtvolu otce Heaneyho, bývalého učitele hudby na místní chlapecké škole. Má svázané ruce a nohy a na krku stopy po škrcení drátem. A co hůř, je vykastrovaný. Případ místní komunitu hluboce zasáhne a inspektorka Katie Maguirová se ocitne pod velkým tlakem, aby ho co nejrychleji vyřešila. Jenže pak je nalezen další zavražděný kněz… Katie objeví důkazy, že v sirotčinci Sv. Josefa došlo ke zlověstnému spiknutí, pokud však ve vyšetřování zajde příliš daleko, přivolá na sebe hněv katolické diecéze. Jestliže chce chytit vraha dřív, než znovu udeří, bude muset čelit církevní hierarchii a prolomit hradbu mlčení, která už desetiletí skrývá strašlivé tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235357/big_katie-maguireova-rozbiti-andele-hIQ-235357.jpg 4.2356
Série:

Katie Maguireová 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host
Originální název:

Broken Angels, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (109)

Kniha Rozbití andělé

zelenoockaa
16. září

Za mě některé pasáže moc drastické. Přeskakovala jsem je...

Deia
03. září

Kniha sa mi čítala skvelo, opäť som ju prečítala na jeden záťah. Veľmi sa mi páči to írske upršané prostredie, dodáva knihe a vyšetrovaniu skvelú atmosféru. Prípad je opäť zaujímavý, aj keď na rozdiel od prvej časti, tu som obete vážne neľutovala, mala som pocit, že perverzní kňazi dostali, čo si zaslúžia, aj keď teda priznávam, že od vyvrcholenia príbehu som čakala trochu viac, niečo drsnejšie, takže ku konci mi ich trošku ľúto asi aj bolo :D. Niektoré rozhovory s kňazmi ma vážne rozčuľovali, hlavne keď si obhajovali svoje zverské skutky tým, že je to vôľa božia alebo že to bolo pre niekoho dobro, vadilo mi, že vôbec neprejavili ľútosť nad tým, čo kedysi spravili. Katie ako vyšetrovateľka mi sadla, baví ma aj jej súkromný život, ale príde mi, že jej život dáva pod nohy až príliš veľa polien. Čo sa mi ešte na tejto sérii veľmi páči je to, že autor nešetrí ani tie kladné postavy, aj tie tu prichádzajú o život, čo ma stále veľmi prekvapí. Na ďalšiu časť sa už teším a určite si ju čoskoro prečítam.


palec
24. července

Moc dobře se čte tahle série. A detaily vražd jsou velice pikantní.

DvěTéčka
20. července

Boží, moc doporučuji přečíst!

vera4669
25. června

Kniha vypadala dobře, brutální mi to až tak nepřijde, ale ano, popisovat autor opravdu umí.. Od začátku jsem byla napjatá, kniha mě bavila, ale zase ten konec.. Šup šup a pořádně nic zajímavého, vůbec mě konec nebavil. Jako celek průměrná detektivka s pár nechutnými popisy (pokud je někdo citlivka :D)
Ještě dám sérii třetí šanci a uvidíme

Jenny46
27. května

Opět super detektivka, i když pro mě moc brutální. Určitě zajímavé téma, čtivá kniha a těším se na další pokračování ...

Pavlína2019
26. května

Opět perfektní, napínavé, výborná zápletka. Moc se mi kniha líbila, doporučuji!

Kekik
03. května

Surové týrání. Církev. Ohavné zločiny.

Zápletka, která byla již mnohokrát zpracována, ale přeci jen mě čekalo na konci překvapení. A tím překvapením byl důvod. A po všech těch letech stále věřili, že...
Kniha má spád, a to i přesto, že mě love story Katie nudila. Erotické scény v této knize jsou spíše ke škodě. Hlavně ta poslední. Zde jsem, se přiznám, ani nepochopila, proč to Katie chtěla.

Byla bych ráda, kdyby autor projevoval více respektu k obětím. Tedy přesněji řečeno k dětem. Slovní spojení "piglovat děti" a "koule"(varlata) je vzhledem k závažnosti zločinu velmi nevhodné, zvláště týká-li se to dětí a mladistvých. Přijde mi to velmi neuctivé. A to takhle mluví policisté.
Jak se autor staví k některým situacím, ať už již zmíněné zneužívání či kupříkladu smrt blízké osoby, mě rozladilo. Je to popsáno tak neosobně, téměř bez emocí.

Na další díl se určitě chystám. Zvrácené scény mě nepřekvapily. Ty jsou téměř v každé detektivce, takže jsem již tak nějak zvyklá.

1