Rozbití andělé

Druhá kniha ze série o komisařce Katie Maguirové. Hradba mlčení skrývá tajemství, jemuž se nechce věřit. Jednoho chladného jarního rána najdou dva rybáři ranec hadrů plovoucích na řece Blackwater v Corku. Jde o mrtvolu otce Heaneyho, bývalého učitele hudby na místní chlapecké škole. Má svázané ruce a nohy a na krku stopy po škrcení drátem. A co hůř, je vykastrovaný. Případ místní komunitu hluboce zasáhne a inspektorka Katie Maguirová se ocitne pod velkým tlakem, aby ho co nejrychleji vyřešila. Jenže pak je nalezen další zavražděný kněz… Katie objeví důkazy, že v sirotčinci Sv. Josefa došlo ke zlověstnému spiknutí, pokud však ve vyšetřování zajde příliš daleko, přivolá na sebe hněv katolické diecéze. Jestliže chce chytit vraha dřív, než znovu udeří, bude muset čelit církevní hierarchii a prolomit hradbu mlčení, která už desetiletí skrývá strašlivé tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235357/big_rozbiti-andele-fvP-235357.jpg 4.2397

Katie Maguireová 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host

Broken Angels, 2012

Kniha Rozbití andělé

67pista

druhý diel o trochu lepší ako prvý diel napínavé, zvrátené, dobré páčila a mi tá náboženská línia , ešte raz škoda tej milostnej línie hlavnej detektívky nesedí to k tomuto žánru.

twigxi

Dala jsem Katie jeste jednu sanci. Navzdory vysokemu hodnoceni se mi to ale nelibi. Autor pise jako pres kopirak podle stejne osnovy. Je to predvidatelne, prekombinovane a hodne casto nelogicke, coz je u detektivky fakt spatne. K tomu neustale nejake tiskovky a koukani na vrany. Ztrata casu.

iv.ča
19.12.2022

Super, já nemám slov. Skvělá kniha, výborně se čte, skvělý příběh. Již druhá kniha v tomto roce od tohoto autora a Pecka!! Těším se na další.

MisakCZE
11.11.2022

Druhý díl série a neméně dobrý.
Tentokrát řeší Katie vraždy a jiné trestné činy v irské církvi.
Autor si udržuje vysoko nastavenou laťku z prvního dílu a opět se neštítí detailního popisování brutality pachatelů.
Samo sebou že další díl už mám v hledáčku ...

Jaruš71
08.11.2022

Po přečtení dvou dílu /s přeskakováním brutálních popisů/ přiznávám, že na to nemám žaludek. Další díly ani náhodou.

Pavlnka
29.08.2022

Napínavé čtení s hodně zajímavou zápletkou. Je to drsné čtení. Chvíli si počkám, než začnu číst další díl.

EleanorJane
14.08.2022

Druhý dál jsem četla s delším časovým odstupem po tom prvním, takže mi chvíli trvalo se zorientovat a vzpomenout si na nějaké info. Ale věděla jsem, že první díl mne fascinoval. A druhý nezůstal pozadu. Máte rádi severskou krimi? Nevadí vám pár (no vlastně dost) až nechutných krvavých detailů? Pak jste tu správně! Brilantní a detailní popis, nic pro slabé povahy. Někomu možná bude vadit, že je tam docela velký důraz na náboženství - ano, případ se sice točí kolem církve, ale čiší to i z jiných zdrojů. Už se nemůžu dočkat, až budu moci vzít do rukou další díl...

monte
02.05.2022

Na tuto sérii jsem narazila čirou náhodou a jsem moc ráda. Ani tento díl nezklamal.