Pro svět mrtví

Pro svět mrtví https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398809/bmid_pro-svet-mrtvi-eyH-398809.jpg 4 177 53

V Corku to zase vře… Inspektorka Katie Maguirová a její tým toho mají až nad hlavu. V irském Corku řádí gang, který krade psy, ve městě nevídaně kvete obchod s drogami a ještě ke všemu musejí policisté najít zmizelou dívku — a to vše pod přísným dohledem médií. Jak se Katie pomalu dostává pravdě na kloub, uvědomí si, že všechny tři případy by mohly být propojené. Jenže s každou uplynulou vteřinou utíká čas i unesené dívce…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

Living Death , 2016

Pavlína2019
15.05.2021 5 z 5

Pro mě pecka. Vidím, že spoustě čtenářů vadí různé detaily. Vlastně s nimi musím souhlasit, ale i tak, výborná kniha. Zde mě velmi drtilo, co doktor chudákům prováděl a nezměrně mi bylo líto Johna! Jenže i přesto - - pro mě - velice napínavé, dobře napsané, nedalo se přestat číst, hodně mě to bavilo! Já doporučuji a jdu na další díl!

kolacky
27.04.2021 4 z 5

Teď jsem se na stránkách G.M. dočetla, že budou ještě čtyři díly. To jsem tedy zvědavá, jestli autor nechá Katii aspoň trochu nadechnout a užít příjemný vztah, když jí to doposud nedopřál.

A mimochodem... co bychom od autora ohledně sexuálních scén mohli chtít, když jiná jeho kniha radí v milostných záležitostech... on si prostě nemůže pomoci :-/

Leona333
15.01.2021 3 z 5

Tak tři hvězdičky snad z nostalgie, nebo soucitu. Autor by se měl zamyslet zda by nebylo dobré opustit hlavní vyšetřující postavu a spol. a nahradit je někým jiným. Tady mi vše přišlo, už jakože na hraně, za hranou a těšila jsem se, až knihu konečně dočtu.

pinkpop
12.12.2020 2 z 5

(SPOILER) Podobně jako u Výkupné pro krále - naprosto zbytečných tolik stran, stačila by polovina.
Zápletka celkem zajímavá, i když bych vynechala dějovou linku se psi - podle mě tam byla nadbytečná. Kdyby nechali jen drogy+kliniku, ušetřil by autor stránky a na zajímavý příběh by to stačilo.
Dále by si měla Katie rozmyslet, jestli bude na holky nebo na chlapy - začíná to být v každé knize únavné... A dost mě baví, jak se dokáže během jednoho dne zamilovat do naprosto cizího člověka a uvažovat o svatbě a dětech, když o něm ví v podstatě ten jméno a zaměstnání :-D O sexuálních scénách ani nemá smysl se vyjadřovat....

Lumenn
09.10.2020 2 z 5

První díly této série se mi hodně líbily, ale zhruba od poloviny to začalo připomínat "řadu nešťastných příhod". To všechno hrozného, co se stalo hlavní hrdince by normálního člověka totálně rozložilo. A ona většinu těch věcí v podstatě přejde s hrdě vztyčenou hlavou. Tento díl už byl pro mě osobně asi poslední kapka. Nejen kvůli navršení dalšího neštěstí na hlavní hrdinku, které zvládá až s psychopatickým klidem, ale pro opravdu ohromnou brutalitu celého příběhu. U autora jsem na dost podrobné líčení drastických scén zvyklá a ačkoli jsem troufám si říct celkem otrlý čtenář detektivek, dokáže mi z toho naskočit husí kůže. Tady to ale už bylo moc i na mě. Před chvílí jsem dočetla a mám pocit, že mám v žaludku kámen. Několikrát jsem musela knihu zavřít a rozdýchávat. Tolik zbytečného extrémního utrpení jsem v žádné jiné detektivce neviděla a přijde mi, že autor zkouší, kam až může zajít. A obávám se, že na další průzkum hranic zvrácenosti zločinců už se s ním nevypravím.

Falda
07.10.2020 5 z 5

Kniha se líbila jako všechny ostatní. Hlavní hrdinka se zde chovala jinak, než v předchozích dílech, ale to mi nevadilo. Příběh byl jako vždy spletitý, napínavý a drsný, takže u tohoto autora klasika. Konec byl trochu rychlý a přetažený za vlasy, ale i tak výborné.

L.Helena
03.08.2020 3 z 5

Opět hodně drsný díl, mnohdy až za hranicí únosnosti, ale příběh opravdu nevšední, spletitý a čte se dobře. Jenže jsem na autora docela namíchnutá za několik scén, ve kterých hlavní postavy jednaly úplně proti svému dosavadnímu charakteru a inteligenci. Přišlo mi to strašně přitažené za vlasy a v knize použité jen proto, že nevymyslel lepší způsob, jak děj posunout dál. Budu konkrétní, takže se nevyhnu tomu, abych spoilerovala:

SPOILER!!!!
Katie nám autor celých sedm dílů vykresluje jako přímou spravedlivou, čestnou… Jenže tady najednou – doma má jeden ještě nedořešený partnerský vztah a přitom si tam vezme do postele svého nového milence, sice si dělá trochu výčitky, ale (ať se na mě autor nezlobí) takto by se zachovala jen naprostá kráva.
Celou dobu o své práci mlčí, zachovává tajemství, ale na konci Johnovi vyslepičí veškeré podrobnosti případu, i se všemi konkrétními detaily, jako jsou jména, místa a strategické záměry.
Bridie, která celou dobu s Katie konzultuje sebemenší podrobnosti, najednou bez jejího vědomí vezme Johna na údajné vyšetření, o kterém nikdy neslyšela a na místo, o kterém má sama pochybnosti. A John se v tomto případě chová jako úplný bezmozek, to je tak přitažené za vlasy, že ani nestojí za to to komentovat.
Takže toto jsou scény, které na mě úplně křičely, jak jsou mimo realitu, a za ty autorovi strhávám další hvězdičku.

Ivana2342
14.07.2020 2 z 5

Tak toto mi nesedlo. Na brutalitu tohoto autora jsem "zvyklá" z předchozích dílů, ale musím říct, že tady už toho bylo moc (podobně třeba Bílé kosti byly také síla co do líčení brutálních scén). Katie mi tu byla značně nesympatická, chovala se jako kravka, John se choval jako jedinec zbaven veškeré sebeúcty a ten Ace Ventura byl tedy také dílo- líčení sexuálních scén bylo navýsost trapné. Dočetla jsem to s přeskakováním stránek jen proto, abych zjistila, jak to dopadne- ale další knihu od Mastertona už asi neotevřu.

astroweb
16.06.2020 4 z 5

Tenhle autor mi prostě sedne. Nejen napínavé a čtivé, i když místy až dost krutě silné popisování, ale scény nejsou samoúčelné. Doufám, že brzy vyjde od něj další, protože všech sedm dosud vydaných mám načtené.

Erlif
25.05.2020 5 z 5

Kniha vždy navazuje, tam kde předchozí skončila, stačí pár vět a člověk si vybaví, co před rokem četl, kéž by to tak bylo i u dalších sérií :) Řeší se tu hrozně moc věcí, moc případů, občas mi chvilku trvalo než jsem si jméno přiřadila k danému příběhu, ale i tak kniha neztrácí na čtivosti, ano místy krapet drsnější a brutálnější, ale Masterton to ani jinak neumí a vždy tam někam zakomponuje i trochu toho sexu, tady ho bylo víc... a jako vždy se vše na konci hezky propojí a ani u této knihy autor nezklamal a poslední věta stejně jako v jiných knihách člověka nutí podívat se, jestli už další díl vyšel... nevyšel... :(

vincek1
09.03.2020 4 z 5

Takové divoké, spíše hororové čtení. Detektivku mám raději klasickou, ale proč nezkusit něco nového. Většinu knihy jsem čekal jak se vyřeší komplikovaný vztah hlavní hrdinky a musím říci, že autor se s tím "popasoval" výborně. Nevím jestli se pustím do další knihy tohoto autora, přece jen klasika je klasika.
Ještě poznámka, možná trochu odvážná a budu kamenován. Jsou příběhy při jejichž čtení nezůstane oko suché. V této knize je barvitý popis určité zkušenosti hlavní hrdinky a zde by se dala napsat paralela, ale rozhodně se nejedná o oko a suché určitě neé. Omlouvám se a kameny, raději kamínky.:-)

capricornus
19.02.2020 3 z 5

Uf.... a mám to za sebou! Už předchozí díl byl u mne za ***, tento též. Čtivé, ale mnoho zápletek, brutální až hororový příběh (klinika, bojoví psi). Pan Masterton je též mistrem náhodných detailů (na fotce z dovolené je kolegyně zachycena vedle "mrtvého" člověka), které vedou vždy k zvratu děje. Osobní život Katie je dlážděn mrtvými partnery. A ten poslední, tak ten se vyvedl (viz poslední věta v knize)!!!

konicekbily
13.02.2020 3 z 5

Mám rád klasické detektivní příběhy se zápletkou a pěkným rozuzlením. U nových krimi příběhů toleruji krvavé a jim podobné scény - pokud mám radost z příběhu. Zde se mi zdá, že hrubosti je více - a proto pouze průměr.

Alena55
31.01.2020 4 z 5

Trochu drsnější, než jsem zvyklá, četla jsem jedním dechem. Celkově ji považuji za nejslabší ze série o komisaře Katie.

ArwenAragorn
25.01.2020 3 z 5

Tentokrát to vidím na průměr. Mám pocit, že autor už ničím nepřekvapí, u brutality ještě přitvrdil, myslím, že tentokrát je to přes míru a v tom, že je Katie ve svém milostném životě trochu mimo mě opět přesvědčil. Závěr jsem tak trochu čekala, takže pro mě to překvapení nebylo a nevadil mi.
Erotiku si Masterton zase neodpustil, nevím proč, když mu to tak zoufale nejde.
Kromě zmiňované brutality ubírám hvězdičky za to, že v knize se současně odehrává příběhů několik, postav jsou tam mraky a špatně jsem se v nich orientovala.

moni-zbuzi
21.11.2019 4 z 5

Opět hezky čtivé ,jen ta zapletka mě moc nenadchla, už měl zajimavější, ale vždy ho ráda čtu.

orinka3
09.11.2019 4 z 5

Velmi silná káva. Četba jako lusk, čte se to samo. Masterton má dar velkého vypravěče, píše mimořádně poutavě. Místy je to tak brutální, až člověk lapá po dechu. Katie je velmi imponující postava, líbí se mi její zapálení pro věc i odvaha stát tváří v tvář nejhorším lumpům. Klinika sv. Jiljí je doslova hororová. Jak jen autor mohl dostat nápad s těmi účelovými pacienty? Psí zápasy a všecko kolem nich se mi osobně hodně hnusí, natož o tom ještě i číst. Všecko bych knize pochválila, jen ty milostné epizody mi tam moc nesedí. Ne, že bych vyšetřovatelce nepřála osobní život, ale je to tak trošku přepjaté. Konec ukazuje na další díl série.

Mischone
21.10.2019 5 z 5

Ano pravda, knihou od začátku do konce prostupuje tolik násilných a krutých popisů, že knihy G.M. určitě nejsou pro slabé povahy, či čtenáře, kteří si chtějí přečíst jen tak nějakou detektivku. Ovšem velmi propracovaný děj a čtivost je na místě. Série s Katie mě moc baví, ovšem neměla jsem tolik času číst všechny postupně. Ale to nevadí, v příběhu se vývoj situací připomene. Za mě 5* i když je to opravdu silné kafe.

AltaMari
15.09.2019 4 z 5

Sérii Katie Maguire jsem kdysi opustila kvůli rozvleklému ději a teď jsem se k ní vrátila hlavně ze zvědavosti, co je "příliš brutality", jak se zmiňují předchozí komentáře. Ano, místy je to čtení jen pro silné nervy, a velmi popisné sexuální scény jsem taky úplně neocenila (anatomie je zřejmě autorovou vášní). Na druhou stranu, kniha je velmi čtivá a srozumitelná, i přes několik dějových linií jsem se v ději neztrácela. Co mi ale vadilo, bylo chování Katie - tato racionální, předvídavá a empatická komisařka se v soukromí chovala jako rozmazlené dítě a blbka zároveň. Vůbec celá milostná linka zde byla dost nepovedená a postava zvířecího detektiva rovněž.

alnahu
07.09.2019

Tuto knihu nebudu vůbec hodnotit.Vydržela jsem číst do 80 strany-již jsem přečetla spoustu knih,ale s takovou brutalitou již od první strany jsem se ještě nesetkala.Knihy od tohoto autora si odpustím.