Pro svět mrtví

V Corku to zase vře… Inspektorka Katie Maguirová a její tým toho mají až nad hlavu. V irském Corku řádí gang, který krade psy, ve městě nevídaně kvete obchod s drogami a ještě ke všemu musejí policisté najít zmizelou dívku — a to vše pod přísným dohledem médií. Jak se Katie pomalu dostává pravdě na kloub, uvědomí si, že všechny tři případy by mohly být propojené. Jenže s každou uplynulou vteřinou utíká čas i unesené dívce…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398809/big_pro-svet-mrtvi-eyH-398809.jpg 4.1145

Katie Maguireová 7.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host

Living Death, 2016

Kniha Pro svět mrtví

miloslav5679

Dal som knihe plný počet bodov, bola napínavá, dobre napísaná a hoci sa dej prepletal viacerými príbehmi, dalo sa v tom orientovať. Ale.. autor by si mal prečítať nejakú knihu, kde sa popisuje sex, pretože tak ako ho opisuje on, je skôr citát z učebnice biológie a nie milenecký sex. A neviem koho mu pripomína hlavná hrdinka (Katie), ale tej to v súkromnom živote (myslím v knihe) dáva riadne vyžrať.

Danko81

(+ SPOILER) Kdybych měl popsat knihu jedním slovem, bylo by to ABSURDNÍ. Absurdní zápletka, absurdní chování hlavních protagonistů, aburdní zakončení. Jako kdyby se autor snažil za každou cenu zaujmout. Nečtěte dál, pokud jste sérii ještě nečetli, budou zde spoilery!

Ono to začalo již v minulém díle, kdy Johna přišloubovali k posteli. Mohli použít přeci pouta, proč tedy takový zbytečný sadismus? Chování policejního náměstka a to, že ho Katie odhalí, ale nic proti němu nepodnikne, přestože je vlatně viníkem zmrzačení Johna, to je podivné. Nad tím ale čtenář víceméně mávl rukou. V tomto díle to ovšem autor dovedl k dokonalosti. Že se zápletka točí kolem šíleného chirurga, který mrzačí ve svůj prospěch unesené lidi, to by člověk ještě skousl (byť detailní popis "operací" nebyl třeba). Ale když k tomu člověk přidá neskutečné milostné zápletky hlavní hrdinky včetně detailních popisů sexuálních scén a sebevraždu policejního náměstka, nevychází čtenář z údivu. Korunu tomu ale nasadilo, když soudní lékařka provedla u jedné z obětí 3D scan hluboké rány nože a vytiskla na 3D tiskárně kopii nože, který ránu způsobil. Prý včetně všech drobných rýh a na čepeli. A to pak porovnali s nožem záporáka a na základě toho ho obvinili. Já tedy nevím, soudní lékař nejsem, ale už vidím, jak v živé tkáni zůstane úplně přesný otisk nože do všech podrobností :-D

Kniha se dobře četla, byla svižná a strhující. Jen z ní mám takovou nepříjemnou pachuť. Zkusím ale další díl, třeba se autor polepší a tohle byla výjimka.

Ticiana

Musim říct, ze osobní život Katie mne uz fakt zacina rozčilovat. Tenhle dil byl brutální, jednak ty psi a zápasy a vsechno okolo toho a druhé absolutně nechutný lekar, zmrzacujici lidi. Kniha je ctiva, jako všechny díly téhle série.

Kerberos

Velmi brutální díl, gang specializující se na psí zápasy, kradení psů obchod s drogami ve spojení s novodobým Mengelem. Inspektorka Katie je vtažena do pasti, které se vyhne, ale není to pro ni výhra.

marci8

Kniha byla sice napínavá, ale je slabší než předchozí díly. Nebaví mě číst o sexu Katie s někým do detailu a tak jsem tyto pasáže přeskakovala. Pak jsem přeskakovala místa, kde se např. vyndavají kosti. Katie je více méně nesympatická, ale to by se dalo zvládnout. Hrdina nemusí být kladný. Zdá se mi, že kvalita série slábne. Uvidíme u dalšího dílu.

Ajrad1981

Katie mi jako člověk je míň a míň sympatická. Štve mě její potřeba dát si před spaním drink (a kolikrát ne jeden) a rozčiluje mě její sexuální život, jak neví, jestli jít do postele s tím nebo s tamtou, případně s oběma...
Co se týče případů, tak se mi zdá, že by bez té poruchy nic nevyšetřili, pořád se motali a nic neměli, až pak jim spadlo do klína vyřešení. Jen mi na konci chybělo sdělení, že se podařilo vyřešit vše a pozatýkat všechny, teda pokud k tomu došlo.
Ještě pár poznámek: John byl vůl, neměla jsem ho ráda nikdy, co si jako myslel, že dělá? A poslední stránky naznačují, že další díl bude z hlediska Katiina osobního života celkem zajímavý.

ydnac

Nejbrutálnější díl.
Ovšem také hodně napínavý.
To co jsou lidé schopni udělat kvůli drogám je kruté a i když je toto jen fikce, je jasné, že skutečnost může být také děsivá.
Tentokrát mi bylo obětí strašně moc líto.
Katie je stále sebevědomá a neústupná a autor prostě nechce nechat její osobní život v klidu. Někdy mi už opravdu připadá jako necitelná mrcha, ale i tak mám tuto sérii moc ráda.

vera4669

Tak tohle byla zase pěkná jízda..někdy si říkám, že autora bych asi potkat ani nechtěla :-D
Kdo toto vymyslí ...u některých scén jsem se vážně i zašklebila. Minulý díl mě moc nebavil, tohle bylo 100x lepší a až do konce nechybělo napětí a otázka jak toto dopadne...
konec byl jak na horské dráze. Říkala jsem si, že v tom všem se aspoň vyřešil osobní život Katie a pak přijde poslední stránka a zase zvrat :-D nemám autora ráda, mohl jí už dopřát trochu klidu a štěstí :-)