Pohřbení

Katie Maguirová ví, že v této části Irska nezůstane minulost nikdy pohřbená navždy. Už šestá kniha s neohroženou rusovlasou komisařkou Katie Maguirovou čtenáře opět přivádí do irského Corku a okolí, kde má policie stále plné ruce práce. V městečku Blarney se ve starém dělnickém domku najdou pod podlahou pohřbená čtyři těla. Oběti byly zřejmě zastřeleny již někdy ve dvacátých letech minulého století a každá z nich má ránu po výstřelu v týlu, což vyšetřovatelům napovídá, že by v jejich popravě mohla mít prsty IRA. Jenomže dávné vraždy nejsou jedinou starostí mladé komisařky: při stíhání prodejců pašovaných cigaret dostane Katie zásah na nejcitlivějším místě — v soukromém životě. Komisařka se musí rozhodnout, jak ochránit své nejbližší v prostředí, kde si není jistá, komu může věřit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379924/pohrbeni-9kc-379924.jpg 4142

Katie Maguireová 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Buried, 2016

Kniha Pohřbení

Rajec548

Opět temné s detailním popisy brutálních scén, s příchutí hororu. Četla jsem všechny knihy série a tato mi zatím přišla nejslabší, čímž nechci říct, že byla špatná. Tedy až na ten konec. Ať už jde o výbuchy a zázračné přežití hlavní hrdinky, či uzdraveni že zranění, které se na základě jeho popisu prakticky přežít nedalo. Doufám, že se pan Masterson do příště polepší ????

Petula.N
12.10.2020

Nooo tentokrát jsem teda knížku četla dost dlouho, nějak mi to nešlo, nebavilo, pořád jsem jí odkládala. Další díl si už nejspíš nepřečtu, škoda.

Falda
28.08.2020

Na pět hvězd to tentokrát nebylo. Opět to však bylo velmi dobré. Jen se to zhruba do poloviny vleklo a nic moc se nedělo. Každopádně tato série je celkově velmi vydařená.

kaffa
30.07.2020

opět temné, brutální, irské.... já si to užila.... člověk je schopen jít i za své vnitřní mantinely, pokud sou ohroženi ti nejbližší....

Danago
20.07.2020

Mám tuto sérii ráda. Ale tento díl mě úplně nepřesvědčil svou zápletkou . Bohužel ani Katie mě v tomto díle byla nějak méně sympatická. Škoda. Nevím jestli se pustím do dalšího dílu.

astroweb
22.04.2020

Skvěla krimi, můj oblíbený autor, který nemůže zklamat. Dosti drsné, finále velice napínavé, doporučuji.

orinka3
23.02.2020

Pro Mastertona mám slabost. Dokáže napsat detektivku tak, že se od ní nemůžu odtrhnout a jediné, co mě mrzí, že je jich od něj tak málo. Je v ní všechno, co si od tohoto žánru přeju a nic tu není za vlasy přitažené. Ano, je hodně drsný, ale ten tlustý gauner, co se všem směje do obličeje a není na něho metr, je dobrá postava. Líbí se mi ženské vyšetřovatelky i zápletky. Prostě detektivka jak má být a podle mě na pět poctivých hvězdiček.

capricornus
19.02.2020

Přestává se mi to líbit. Mnoho zápletek, zase mnoho mrtvých a Katie asi začíná "zapomínat" - nejdřív zjistí, že někdo od policie donáší na druhou stranu a pak klidně večer rozebere před celou policejní stanicí, jak bude vypadat nad ránem zátah. Jak to dopadne? Samozřejmě katastrofálně (ještě jsou o tom zmínky v následujícím díle). Jediná pozitivní postava - Alan, který vysvětlí Katie, jak to je (není) mezi ní a Johnem.