Krvavé sestry

Krvavé sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342756/bmid_krvave-sestry-Ahn-342756.jpg 4 301 90

Irské řádové sestry potřebují ochranu Katie Maguirové. V domě s pečovatelskou službou na předměstí Corku někdo ve spánku udusí starší jeptišku. Další sestra je zanedlouho nalezena mrtvá na břehu řeky Butlerstown. Souvisí tyto hrůzné činy s nálezem dětské čelisti v zahradě kláštera? Katie Maguirová je na stopě padesát let starého tajemství, které by ji mohlo přivést k vrahovi. Pokud ovšem vrah nenajde Katie a její vlastní tajemství jako první.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Blood Sisters , 2015

veveronka
02.08.2018 4 z 5

Kniha byla napínavá a musím přiznat,že mi těch sester nebylo líto.Jak je vidět a to i ve skutečnosti i církev je prošpikovaná zlýma lidma

kaffa
27.07.2018 4 z 5

série pokračuje ve stejném brutálním duchu a drží si svou kvalitu... přesto mi ale tenhle díl přišel jako nejslabší - hlavně motivem, který se mi zdál dost podobný s druhým dílem.... chápu, že náměty pochází přímo z místních reálií a vykresluje to dobře náladu a atmosféru drsné země na severu u moře.... déšt a mlha vám zalézají pod nehty a v dálce slyšíte krákání havranů....
ale přesto se nějak nemohu zbavit dojmu, že by možná ta obvyklá "kostra" příběhu mohla dostat aspoň trochu jiný hábit.... a to i přesto, že mě baví, jak se nabaluje jedna skutečnost za druhou a má to spád... byla bych moc nereda, kdyby mě katie začla nudit nějakým stereotypem, je to s ní fajn :-)

konicekbily
21.07.2018 4 z 5

Rozsáhlá krimi kniha, někdy až moc natahovaná, ale čte se pěkně. Kniha obsahuje hodně odkazů k předchozím událostem série. Doporučuji číst knihy v pořadí. Velice dobré odpočinkové čtení.

Zrzavá_Tereza
19.07.2018 5 z 5

Autor se evidentně vyžívá v kritizování církve a v co nejbrutálnějších způsobech zabití, ale mě baví! Tohle je třetí, co jsem od něj četla a rozhodně se vrhnu na další! Zajímavé zápletky i prostředí, sympatická hlavní hrdinka/vyšetřovatelka, já jsem spoko :)

zdendula31
12.06.2018 5 z 5

Strhující a odehrává se v pro mě tajemném prostředí...kdo by si pomyslel,že někdo bude masakrovat jeptišky:-)

Nelly
15.05.2018 2 z 5

Kniha mne nezaujala - nepříliš napínavá, roztáhlá. Poměrně brzy se čtenář dozví, kdo a proč za vším stojí. Možná zbytečně morbidní popis scén s mučením a vraždami jeptišek...

aluskacz
12.05.2018 5 z 5

Super, super, super. Jeden z nej dílů a už se těším na další :)

moni-zbuzi
07.05.2018 5 z 5

opět stejně dobré jako předchozí jen ty konce by mohly být nějaké hezčí

kikies
04.05.2018 4 z 5

Pořád skvělé, v rámci série možná lepší a lepší. Ponuré, brutální, chytré a napínavé. Už mi docházejí slova chvály :-) Prostě čte se to jedna báseň!

Prateri
01.05.2018 5 z 5

Vražedné řádění mezi starými jeptiškami. Co udělaly tyto zbožné ženy z jednoho kláštera, aby jejich život krutě skončil? Motiv musel být opravdu silný. Rozhodnutí o jejich soudu tentokrát nebylo v božích rukách. Komisařka Katie má co dělat a já budu mít co číst, protože tento pátý díl mě nalákal na předchozí knihy série.

happy-smile
30.04.2018 4 z 5

Musím uznat, že tato série nemá klesající tendenci a kvalita se od prvního dílu drží zhruba na stejné hladině. Jediné, co můžu vytknout, je, že všechny díly mají podobné schéma. A protože jsem knihy četla hned po sobě, tak mi to už docela dost lezlo na nervy. Snažím se ale tuto knihu hodnotit samostatně a z tohoto pohledu je to slušný thriller.

PetraBery
08.04.2018 4 z 5

Kniha je opravdu krvavá, jak napovídá již sám název. Vyšetřování smrti jeptišek se ujímá komisařka Katie Maguireová. Souvisí s jejich smrtí i nález dětských koster v zahradě kláštera a záhadná smrt dostihových koní? Moje první kniha od autora a nebylo to vůbec špatné. Trochu drsné, ale rozhodně čtivé. Podívám se v knihovně i po předchozích dílech.

LutherKing
03.04.2018 5 z 5

Nečetl jsem od tohoto pána zatím žádnou nudu. Všechno jsou krásně odvyprávěné příběhy, které se čtou samy.

Azmodan
01.04.2018 5 z 5

Masterton rozehrál několik příběhových linek a ve mě začala klíčit zoufalost. První díl mě moc bavil vším co v něm bylo s výjimkou výletů do soukromého života komisařky. Ve čtvrtém mi zase vadilo, že prakticky celou knihu ani náznakem netušila, kdo by mohl vraždit a najednou lusk lusk bylo po všem. V tomto díle však Masterton dospěl a podařilo se mu všechny příběhové linky splést do jedné krásné velikonoční pomlásky a ušlehat s ní krásnou koledu :o) Vše do sebe krásně zapadlo a i když je příběh opět plný krutostí a brutálního násilí zde nějak dává smysl, člověk tak nějak chápe proč (myslím proč tak brutálně, to, že jsem nechápal "proč" byl zase problém druhého dílu). A tak se z Krvavých sester stala krásná detektivka, čtivá, strhující a zajímavá, která vás nenechá vydechnout dokud ji nepřečtete. První díl pro mě zůstává tím "top" v serii, tento je však hned za ním a navíc rozpletl několik příběhových linek, s nimiž se ještě setkáme a na které se navíc začínám těšit. Snad jen škoda, že na konci knihy není doslov ve stylu O. Potzsche, který na konci "Katovi dcery" rozebírá svou motivaci k napsání románu, u tohoto dílu by mě souvislosti s realiemi a motivace autora zajímaly (a možná i u dalších...)

Olous1
28.03.2018 5 z 5

Komisařka Katie Maguirová je prostě fajn nebo spíš celá tato řada se autorovi moc povedla.Jen doufám, že bude další díl.Za mě mohu jen doporučit, ale jen otrlejším čtenářům...je to poněkud morbidní a krvavé.

ArwenAragorn
17.03.2018 5 z 5

Další výborný thriller s komisařkou Maguirovou. Hodně drsný, velice čtivý a napínavý. Katie má tentokrát vyřešit brutální vraždy jeptišek, nálezy stovek koster malých dětí na zahradě kláštera, divnou smrt dostihových koní, objevených na mořské pláži a záhadné utopení mladé dívky, která měla svědčit proti velice nebezpečné osobě. Sama Katie je v ohrožení života, jakoby nestačilo, že v závěru se její osobní život doslova zhroutí.
Graham Masterton opět nezklamal a přesvědčil, že umí psát strhující příběhy.

Janaves
16.03.2018 4 z 5

Četla jsem asi před dvěma měsíci a spokojenost!

alnahu
08.03.2018 5 z 5

Další slušná detektivka i když trochu drsnější a zdlouhavá. Komisařka Katie Maguirová má za úkol vyšetřit záhadné vraždy jeptišek z místního kláštera, při vyšetřování objeví hrob novorozeňat. Katie musí také řešit záhadnou smrt 23 dostihových koní, nalezených na mořské pláži. V knize si přečteme o brutalitě vraha, chladnokrevnosti jeptišek ale i něco z osobního života Katie. Moje první kniha od tohoto autora a ráda si přečtu i další díl.

Ulala
04.03.2018 4 z 5

Graham Masterson v sobě nezapře hororového autora. Prvky hororu se prolínají celou jeho sérií o komisařce Katie Maguirové a to ji přidává tu špetku napětí navrch, která z jeho knih dělá ještě zajímavější detektivní příběhy. I tento díl je velmi dobrý, čtivý, sice občas neuvěřitelný, ale člověk se u něho nenudí, a i když zná vraha, netrpělivě očekává, jak to skončí. Samozřejmě i tento díl autor uzavírá náznakem pokračování. Budu se těšit.

Lisa123
17.02.2018 5 z 5

První kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla a musím říct, že se mi velmi líbila. Děj je napínavý až do konce, ani chvíli jsem se nenudila. Některé části jsou opravdu hodně drsné - např.: Když autor popisuje smrti obětí, ale o to je to ještě zajímavější. Určitě doporučuji všem milovníkům tvrdších detektivek :)

detektivní a krimi romány jeptišky

Graham Masterton
britská, 1946