Červená lucerna

Červená lucerna https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292666/bmid_cervena-lucerna-Qxq-292666.jpg 4 329 78

Má komisařka Katie Maguirová hledat vraha, když si zavražděný trest zasloužil? Na zakrvácené matraci ve špinavém bytě v Corku leží mrtvý muž. Někdo na něj zblízka vystřelil a zohyzdil tak jeho tvář k nepoznání. Katie Maguirová však brzy zjistí, o koho se jedná: je to Mawakiya, nigerijský pasák, který pracoval pro šéfa obchodu s bílým masem Michaela Gerretyho, jehož se Katie roky neúspěšně snažila dostat do vězení. Ví, že její povinností je dopadnout vraha. Ale Mawakiya byl zlý člověk, který prodával mladé dívky. Město je bezpečnější, když je mrtvý. Pak je ovšem zavražděn další pasák a Katie se musí rozhodnout: Je toto konání samozvaných strážců spravedlnosti přípustné? A jak je zastavit? ----- Rozený vypravěč s jedinečnou schopností proměňovat všední věci v děsivou noční můru. - New York Journal of Books Výborně napsaný příběh s uvěřitelnými postavami dělá z románu knihu, kterou si nesmíte nechat ujít. - Celticlady’s Reviews Červená lucerna není povrchní krimi román, jejž přečtete za pár hodin. Je to příběh, který budete číst s lehkostí, a přitom v něm najdete něco víc. Čtenář se snadno ztotožní s hrdiny, bude opovrhovat padouchy a věřit, že se to všechno může stát i ve skutečném životě. - Examiner... celý text

L.Helena
29.11.2018 4 z 5

Opět brutální příběh. Tentokrát si to ty oběti plně zasloužily a jako čtenář jsem tím pádem fandila pachateli. Ovšem ten konec... Hned se vrhám na další díl a doufám, že tam bude mít tento příběh ještě nějakou dohru.

Cuprinka
10.11.2018 5 z 5

Skvělá a velmi čtivá knížka. Chvílemi poněkud drsnější popisy. Doporučuji k přečtení!

Drahuš
27.09.2018 4 z 5

Třetí díl v sérii opět poutavý, krvavý a napínavý, ale když to srovnám s předchozími díly, musím dát jen čtyři hvězdy. Něco mi tam prostě tentokrát chybělo....to ale neznamená, že nejdu na další díl a určitě doporučuji.

moudivlacek
10.09.2018 4 z 5

Obchod s bílým masem, prostituce - to jsou odvěké problémy lidstva. Vždy se najde někdo, kdo si myslí, že nejlepší práce je zneužívat děti a ženy hlavně k prostituci, člověk se u toho nenadře. Bohužel se najdou tací - politici, policisté i jiné lidé, kteří by měli bránit zákon a spravedlnost, kteří si řeknou, že chtějí také peníze, majetek a vše, co mají ti za hranou zákona, a tak se nechají uplatit.
A najdou se tací, kteří odmítnou se zašpinit, a vždy zůstanou na straně spravedlnosti, i když je to někdy moc a moc těžké.
Katie to zde nemá lehké a o jejím osobním životě škoda mluvit. Jsem zvědavá na vývoj pracovního vztahu Katie a jejího nového nadřízeného vzhledem k tomuto dílu.

Jordyz
02.07.2018 4 z 5

Tato série mě opravdu baví. Všechny díly jsou čtivé. Jen mi trochu vadily ty zbytečně detailní popisy týrání/vraždy. To nemusím. Jinak to nemá chybu.

JezinkaJ
25.06.2018 4 z 5

Kdo miluje, hleda zpusoby, kdo ne, hleda duvody. Asi takhle to vidim ja.
Libila se mi sire pribehu. Libila se mi konstrukce a zajima me, co bude dal. Jestli se dvere nekdy otevrou, lec jsem na dovolene a Vykupne mam doma. To zase budou muka zvedavosti.

Tabby
22.06.2018 5 z 5

Opět strhující detektivní případ mojí oblíbené komisařky a opět si pro nás autor připravil dosti nechutný způsob smrti.
Pochmurné Irsko, obchodování s bílým masem, vraždy, mystické pozadí, zapeklitý případ co více si přát.
A opět jsem spíše chovala sympatie k vrahovi a přála jsem obětem to co se jim stalo.
Za mě tuhle serii zatím doporučuji a vrhám se s velkou natěšeností na další díl. :)

Marcik7
06.05.2018 4 z 5

začala jsem tímto třetím dílem, ale určitě si přečtu všechny, opravdu velmi dobrá a čtivá detektivka, doporučuji

happy-smile
02.04.2018 4 z 5

Schéma stejné jako u předchozích knih. Opět honíme sériového vraha, opět pozorujeme, co se svými oběťmi vrah udělal. Stejně jako v předchozím díle, i tady můžeme s vrahem v podstatě sympatizovat... Možná by stálo za to obměnit trochu scénář. Je pravda, že u takového Chrise Cartera, který se taktéž zabývá brutálními vraždami, mi to nevadilo, ale tady už bych změnu asi i uvítala. Uvidíme, co přinese další díl.

NADEI
11.03.2018 4 z 5

Pro mě zatím nejslabší díl., který postrádal strhující napětí předchozích dílů, ale i tak to nebylo špatné.

karantena
06.03.2018 2 z 5

Vrah znám už od začátku,tudíž kniha postrádá napětí.Téma prostituce a emigrantů není pro mě to pravé.Nebyla jsem si chvilkama jistá,kde se to vůbec odehrává.Jestli v Irsku,nebo v Africe.Nigerijská a Rumunská jména vám udělají v hlavě chaos,takže stejně nebudete vědět kdo je kdo.Predchozí knihy od tohoto autora byly lepší a daleko sympatičtější.Celkově mě toto téma nenadchlo.

moni-zbuzi
01.03.2018 5 z 5

Hezká kniha,co se hezky četla jen jsem fandila zločinci,ale to asi většina:-)

LutherKing
28.12.2017 5 z 5

Červená lucerna byla pro mě třetí knihou toho skvělého vypravěče. Četla se úplně sama, stejně jako jeho další titul Rozbití andělé.

Ajrad1981
03.12.2017 4 z 5

Tahle kniha mě bavila zatím nejmíň z těch čtyř, které jsem v této sérii přečetla. Možná je to tím, že jsem nějak podvědomě fandila pachateli a nechtěla jsem, aby byl dopaden. A i ta drastičnost byla ve srovnání s ostatními díly trochu slabší - jen se nedá říct, jestli je to plus nebo mínus. ;-) Na pět hvězdiček to bylo tak možná od autonehody, to mě pak děj naplno pohltil.

Katiin nový šéf pro mě nebyl překvapením, protože už jsem četla Výkupné pro krále, nicméně já na jejím místě bych toho šovinistu nakopala do koulí a odjela s Johnem do Ameriky :-)

ArwenAragorn
06.09.2017 5 z 5

Další díl s komisařkou Katie Maguireovou se četl dobře. Bylo tam kromě pátrání po brutálním vrahovi a surovém obrázku prostituce a obchodu s bílým masem nahlédnuto i do jejího soukromého života (tentokrát ne zrovna moc šťastného). Tato kniha se mně zdála slabší než první dvě, přesto si myslím, že si plný počet * zaslouží.

Lucy2211
23.07.2017 4 z 5

Pro mě zatím nejslabší díl z celé detektivní série. Dva předchozí díly (Bílé kosti, Rozbití andělé) byly pro mě patřičně napínavější a akčnější. Tady mi přišlo, že se nic moc nedělo, ale i tak se mi kniha v celku líbila. Těším se na čtvrtý díl - Výkupné pro krále, který mi zatím čeká na přečtení a doufám, že bude lepší než tento.

astroweb
23.07.2017 5 z 5

Perfektní detektivní román, velice zajímavé až poučné prostředí, myslím ze sociálního hlediska, tedy otřesné podmínky.

touchud
11.07.2017 5 z 5

Autor drží v sérii úroveň, ohromně čtivé.

Azmodan
04.07.2017 3 z 5

Jestli to někdy dočtu, možná tu i změním komentář. Bílé kosti mě strhly a dokonce mi bylo líto obětí což se mi často nestává. Bohužel, tohle se vleče jako sopel, moc to nezaujme a navíc jsou tam erotické scény, které mi přijdou trapné, autor je neumí psát a celkově příběh spíš narušují. Po přečtení Smrtící DNA vyloženě zklamání

Seiers
17.04.2017 4 z 5

Poklidná detektivka, která detektivkou vlastně ani není. Pachatele znáte a dokonce mu i fandíte. Příběh vyšetřovatelky se dal tušit od poloviny knihy a ničím nepřekvapil. Na Grahama Mastertona, proslulého autora hororů, spíše umírněná kniha. Ale četla se dobře.