Červená lucerna

Červená lucerna https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248271/bmid_cervena-lucerna-Cn9-248271.jpg 4 329 78

Třetí díl ze série o komisařce Katie Maguirové. Má komisařka Katie Maguirová hledat vraha, když si zavražděný trest zasloužil? Na zakrvácené matraci ve špinavém bytě v Corku leží mrtvý muž. Někdo na něj zblízka vystřelil a zohyzdil tak jeho tvář k nepoznání. Katie Maguirová však brzy zjistí, o koho se jedná: je to Mawakiya, nigerijský pasák, který pracoval pro šéfa obchodu s bílým masem Michaela Gerretyho, jehož se Katie roky neúspěšně snažila dostat do vězení. Ví, že její povinností je dopadnout vraha. Ale Mawakiya byl zlý člověk, který prodával mladé dívky. Město je bezpečnější, když je mrtvý. Pak je ovšem zavražděn další pasák a Katie se musí rozhodnout: Je toto konání samozvaných strážců spravedlnosti přípustné? A jak je zastavit?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

Red Light , 2014

aluskacz
aluskacz
26.03.2017 5 z 5

Pro mě nejlepší díl. :) Doporučuji, stojí za přečtení. Je hrozné, když víte, že se to ve světě děje a těm "hajzlům" jsem to fakt přála...

konicekbily
konicekbily
21.03.2017 3 z 5

Průměrný krimipříběh, s několika odbočkami - retardující děj. Některá jednání postav byla nelogická, ale jako odpočinkovou četbu určitě doporučuji,

Olous1
Olous1
10.03.2017 5 z 5

opět autor nezklamal ,přečteno jedním dechem.

kikies
kikies
20.02.2017 4 z 5

Další skvělý díl série s komisařkou Katie. Hlavní postava se mi vyloženě zalíbila už od prvního dílu, je to skvělý tahoun příběhu. Detailní popis násilných scén je už pro Mastertona typický, takže kdo od něj přečetl víc než jednu knihu, nebude překvapen. Téma je zajímavé, aktuální a jistá deziluze, která z něj tak trochu čpí (marný boj proti velkým mafiánům, kteří se znají se všemi potřebnými lidmi na potřebných místech, a házení klacků pod nohy těm, co se ještě doopravdy snaží zjednat pořádek) je bohužel také až příliš realistický. Je pravda, že zde chybí trochu více tajemna při pátrání po pachateli a v podstatě velkou část příběhu už moc dobře víme, koho honíme, žádné velké pátrání se nekoná, ale o to zajímavější je kontrast mezi náhledem na vraha vs. mstitele, mezi snahou dostihnout pachatele a touhou nechat jej řádit a trestat ty, na které spravedlnost dosáhne jen stěží... Plus se mi hrozně líbí obálka (a to platí zatím pro celou sérii).

Aleen
Aleen
16.02.2017 5 z 5

Tak už je to jisté...Masterton je můj naprosto hodně moc oblíbený autor. Budu od něj číst už všechno, co vyjde!
Červená lucerna - knihy z prostředí prostituce, nebo obchodu s bílým masem jsem četla v minulosti již mnohokrát. Je zajímavé dozvědět se jak jde život v různých zemích. Tento příběh měl spád, byl zajímavý a brutální, jak už jsem si u tohoto autora zvykla. Katie je profesionálka a přes osobní problémy si vede ve své profesi výborně..............................
Já vůbec nechápu, jak se detektivky od Grahama můžou někomu nelíbit...!!!

Falda
Falda
31.01.2017 5 z 5

Všechny tři knihy byly super čtivé a už se těším na čtvrtou. Pokud bych je ale měla srovnat - stále u mě vede první kniha Bílé kosti (líbily se mi tam zejména detailně popsané "nechutné" scény, což já můžu). Každopádně se i tato kniha četla jedním dechem a děj byl zase jiný a zase vynikající :)

02.11.2016 2 z 5

Téma je rozhodně zajímavé, ale rozhodně jsem četla lepší knihy, které byly mnohem lépe propracovanější než Červená lucerna. Například Jedenáct minut – Paulo Coelho. Strašně dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy dostala a orientovala se v ní, kdo je kdo. Kdo nečetl předchozí díly, bude těžko rozeznávat, v jaké zemi se děj knihy odehrává. Od začátku čtete o Američanech, Nigerijci, Rumunech, Španělech a já nevím ještě o kom. Irsko je ta poslední země, která vás napadne.

Styl psaní je oproti předešlým dílům markantně jiný. Zdá se mi zbytečně natahovaný děj a často opakující se pasáže. (Každá vražda je popisována skoro stejně, proč?) Přestože je kniha zařazena do detektivek, tak žádná zápletka se zde vlastně nekoná. Bohužel je vrah odhalen poměrně brzy a já vůbec nechápala, co budu zbylých dvě stě stránek dělat. I tak jsem knihu dočetla do zdárného konce.

Knihu doporučuji nenáročným čtenářům, kterým příliš nevadí detailní popisování rozkládajících těl. Milovníci thrillerů si také určitě přijdou na své, i když žádné zázraky nečekejte. Červená lucerna je zde celkem vysoce hodnocena. Já bohužel toto nadšení nesdílím a hodnotím knihu spíše jako horší podprůměr. Velká škoda vzhledem k předešlým dílům.

sagasir
sagasir
02.11.2016 5 z 5

Ženy co hrají důležité role

Jak je už z názvu patrné v tomto díle budou hrát důležitou roli ženy. Celkově postavy jsou opět tím, co se autorovi povedlo zpracovat na výbornou. Katie Maguirová opět nezklamala a už se z ní v mých očích stává taková Malin Forsová Irska. Silná žena, komisařka, která to však v osobním životě stále nemá fajn i když to vypadá, že místy svítá na lepší časy. Jsou to však stále jen krátké chvíle. S plusem hodnotím i postavu nové kolegyně Katie. Jediné co bych tedy osobně z příběhu vypustil, tak tu její lesbickou chvilku. Ženské postavy jako celek jsou pak hybnou silou tohoto dílů série a musím za jejich zpracování autora hodně pochválit. I mužské postavy tu však rozhodně stojí za zmínku. Bez nich by příběh nebyl tak dobrým a postavy jako John (komisařčin přítel), zkorumpovaní policisté, nový komisařčin šéf atd. jsou určitě, když už nic jiného tak zajímavé postavy. Samostatnou kapitolou je pak postava vraha. Nebudu prozrazovat co se ve spojitosti s ním děje v knize, jelikož vás nechci připravit o ten moment překvapení a požitku z toho následného zjištění, ale věřte, že je to hodně originální, překvapivé a stojí to za to. Nebyl by to pan Masterton kdyby si opět pro nás nepřichystal nějaké ty opravdu děsivé a opravdu násilné scény. Tentokrát nás tak čeká řezání ruky zaživa (sama oběť si musí tu svou ruku odříznout pilkou či pilou). Z tohoto hrůzostrašného pohledu nás toho, ale čeká mnohem víc, leč nebudu prozrazovat co. Dále pak dodám, že i Červená lucerna je napínavá, nenudí, nemá hluchá místa a místy i dost překvapí. Rozsahově se pak znovu jedná o klasickou verzi současných detektivek (399 stran).

Musím uznat, že Graham Masterton se pomalu stává mým hodně oblíbeným autorem. Jeho krimi série s komisařkou Maguirovou se hravě vyrovná skvělým severským knižním kriminálkám a za mě dokonce některé i s přehledem předčí. Zatím je tato série úžasná a už se těším, až v našich končinách vyjdou její další díly. Červenou lucernu jinak hodnotím 90% procenty. Dal bych i více, ale trošku mně tam chyběl ten nádech mystična a tajemna, což se obojí objevovalo ve dvou předchozích dílech série.

02.11.2016 2 z 5

Tak takhle by to rozhodně nešlo. V porovnání s předešlými díly byl tento doslova propadák. Už když byl vrah odhalen, jsem nechápala, co bude kniha dalších dvě stě stránek řešit dál. Strašné, ale vážně strašné natahování nudného děje.

Do knihy jsem se nemohla ani pořádně dostat. Pro začátečníky bude kniha doslova zmatečná vzhledem k množtsví národností v ději a jmen. Téma prostituce mě také vůbec nenadchlo, rozhodně znám z tohoto prostředí mnohem lepší knihy.

Za mě tedy velké zklamání

Daenerys
Daenerys
11.10.2016 4 z 5

Měla jsem přečteno velmi rychle, pěkně mě to čaplo, není divu, napětí rozhodně nechybělo. Co mi teda ale nakonec trochu chybělo, když si domyslím, že je kniha zařazena v kategorii detektivek, byla zápletka. Takovou tu klasickou, detektivní, kdy se snažíte najít nějaký ten střípek informací navíc mezi řádky, abyste byli v odhalení vrahouna o chviličku rychlejší než vyšetřující detektiv, tady prostě nenajdete. Nicméně téma a prostředí je zajímavé, velmi emotivní, dávám zasloužené 4*.

orinka3
orinka3
07.10.2016 5 z 5

Dobře napsané, člověku se až kudla v kapse otvírá, když si to představí. Napínavá detektivka, doporučuju všem milovníkům napětí a nevšedních momentů.

Hella
Hella
02.10.2016 2 z 5

Bohužel nesrovnatelné s Bílými kostmi. Za mě tentokrát opravdu zklamání, a to nejen ze závěrečné scény knihy.

Danago
Danago
07.08.2016 4 z 5

Knížka je napínavá, velice dobře se četla, nemá hluché místa. Líbily se mi všechny tři knížky od autorky je fajn, že na sebe volně navazují a při tom je to vždycky jiný příběh. Takže není problém přečíst si kteroukoli z nich a člověk nemusí číst ty předchozí nebo pátrat v paměti . Moc dobrá série a doufám, že budou další díly.

tess.de.veles
tess.de.veles
18.06.2016 4 z 5

Pro me lepsi nez Rozbiti andele....prvni knihu Bile kosti jsem zatim necetla....Asi jsem dost neobjektivni hodnotici...pac ty knihy ctu z nostalgie,protoze jsem v Corku zila...Je uzasny,kdyz v knize znate ulice,na kterych se dej odehrava...vite,jak to tam vypada........Miluju Cork....:) Jsem zvedava,jak to dopadne s Katii a jejima vztahama...zeny? muzi? John?

mrazovagabina
mrazovagabina
01.06.2016 5 z 5

Opět bezchybně napsané. Jen doufám, že se v příštím díle dozvíme, jak to dopadlo s těmi dvěma bídáky - Moloyem a Gerretym.

Ivana11
Ivana11
23.05.2016 5 z 5

Kniha byla výborná, napínavá, čtivá, nebylo v ní ani kousíček místa, který by mě nudil. Zpočátku jsem si říkala, jestli to není až moc drastické, ale pak jsem pochopila, proč to tak je. Bylo to super.

Mischone
Mischone
11.05.2016 5 z 5

Za mě 5*, protože obálka je super, děj je super - napsáno čtivě a nejsou nikde "hluchá/nudná" místa. Dokonce krom prostředí z prostituce se dozvídáme taky to, jak na Katie dopadá její práce v osobním životě.

Didi15
Didi15
28.04.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Chci další díl s Katie:)