Červená lucerna

Červená lucerna https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248271/bmid_cervena-lucerna-Cn9-248271.jpg 4 329 78

Třetí díl ze série o komisařce Katie Maguirové. Má komisařka Katie Maguirová hledat vraha, když si zavražděný trest zasloužil? Na zakrvácené matraci ve špinavém bytě v Corku leží mrtvý muž. Někdo na něj zblízka vystřelil a zohyzdil tak jeho tvář k nepoznání. Katie Maguirová však brzy zjistí, o koho se jedná: je to Mawakiya, nigerijský pasák, který pracoval pro šéfa obchodu s bílým masem Michaela Gerretyho, jehož se Katie roky neúspěšně snažila dostat do vězení. Ví, že její povinností je dopadnout vraha. Ale Mawakiya byl zlý člověk, který prodával mladé dívky. Město je bezpečnější, když je mrtvý. Pak je ovšem zavražděn další pasák a Katie se musí rozhodnout: Je toto konání samozvaných strážců spravedlnosti přípustné? A jak je zastavit?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

Red Light , 2014

pavla.ba
08.03.2021 5 z 5

Další ze série, která se mi také líbila, možná o maličko míň, než knihy předchozí, ale měla vše, co má správná detektivka mít. Příběh, zápletku, akci, byla trošku surovější a hlavně se mi líbí prolínání i osobního života a samotné osobnosti komisařky.

Anie.M
27.01.2021 4 z 5

(SPOILER) další super díl, velmi čtivě napsaný a doufala jsem, že Katie záměrně zaváhá a nechá anděla pomsty dokončit, co ona bude dokončovat s vypětím sil (jestli vůbec, možná bude zmínka v dalším díle). nicméně jednu hvězdu musím strhnout za věci, které se už řešili v předchozích dílech. linie Katie a Johna, ano opět jsou strašně zamilovaní ale taky neústupní a proto to nefunguje, jak by chtěli. ano opět tam bylo sexuální napětí mezi Katie a další ženou. od dalšího dílu mě to nijak neodradilo a v nejbližší době se na něj chystám.

marci8
03.08.2020 5 z 5

Dobře napsaná napínavá detektivka

capricornus
16.01.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a přiznám se, mstitelce jsem fandila.

Marllo
09.01.2020 5 z 5

Graham válí...o tom žádná. Kniha boduje jak charakterizací, která prohlubuje naší oblíbenost či nesnášenlivost k postavám tak budováním příběhu. Ano, přiznávám najde se pár hluchých míst, ale zpětně si uvědomuji že i tyto informace byli nezbytné k pochopení určitých motivací postava a dění příběhu. Ale tyto knihy čtu hlavně kvůli Katie... tato postava je pro mne inspirací jakou byl pro mne dříve a stále je Jack Caffery z knih od Mo Hyder. Silná postava co se nevzdává, jde si tvrdě a nekompromisně za svým, ale přitom dokáže být neskutečně empatická a rozvážná. Jo a pro zrzky mám neskutečnou slabost :D :D

lenka7679
07.11.2019 4 z 5

Souhlasím s komentem, že série zatím jede podle bodů, které si autor odškrtává. Nicméně je dle mého názoru stále dobrá a pokračování mě baví. Uvidím, jak se bude vyvíjet nadále.

PetraBery
30.07.2019 4 z 5

Další díl ze série Katie Maguireová, tentokrát stojí komisařka proti Andělu pomsty. Zákulisí prostituce, obchodu s bílým masem a pomsty, která se vymyká normálnímu myšlení. Celá kniha krásně odsýpá, tato hlavní hrdinka mi prostě sedí a budu se těšit na naše další setkání.

Atlantis
30.07.2019 3 z 5

Červená lucerna je třetím dílem v sérii a při čtení si projdete celým kolotočem emocí. Bohužel ne těch kladných. Při čtení si totiž budete připadat následovně: "Paráda, Masterton prostě píše čtivě." "Hele, tohle už bylo minule. Ale dobrý." "Sakra, nečtu znovu předchozí díl?" "Proboha, tohle je úplně to samý." "Tohle už jsem dopr**** četl!" "Jestli to skončí tak, jak minulý dva díly, tak tuhle knihu rituálně roztrhám." "Uf, neskončilo. Ale stejně to skončilo stupidně!"
Autor má očividně šablonu, u které si odškrtává jednotlivé položky: kapitoly s vrahem, nechutné mučení, explicitní sexuální scéna, zranění člena rodiny, vztahové problémy, rada moudrého otce, lesbická scéna. Bez nejmenší nadsázky, všechny tyto věci jsou ve všech třech dílech.
Myslel jsem si, že jsem našel novou oblíbenou krimi řadu. Tento díl mi ale značně zkazil chuť pokračovat. Pokud jste ale předchozí díly nečetli, přihoďte si hvězdu.

Martiiiik
25.06.2019 5 z 5

Nějak se mi autor zamlouvá čím dál víc, hlavně o tom vypovídá, že to je třetí jeho přečtená kniha v řadě.. :-) prostě jsem mu propadla. Není to dokonalé, občas si říkám, že postavy dělaj hrozný hlouposti, ale prostě mám nutkavou potřebu číst další a další :-) tak pozor na to ;-) ale jinak určitě doporučuji :-)

malazluta
18.06.2019 4 z 5

Další díl o komisařce Katie, tentokrát je téma nucelé prostituce a imigrace. Zajímavý příběh, opět patřičně brutální, ale přiznávám, že první dva díly se mi líbily o kousek víc.

Aymira
11.06.2019 4 z 5

Autor se stále drží nastaveného mustru - v průběhu děje vloží zhruba tři až čtyři místa, kde si to pachatel vyřizuje se svou obětí, přičemž je to vždy dostatečně morbidní a pro oběti trýznivé. Stejným zůstává i to, že hlavním hrdinům umírají blízcí lidé. I když v případě této knihy to bylo až příliš okaté a možná i ne úplně nutné. A do toho ještě trocha těch osobních vztahů, peprných sexuálních scén a tentokrát i něco málo z lesbické zkušenosti.

Od prvního dílu série mi neuvěřitelně leze na nervy postava Johna. Sedlák, který je machr na internetové obchodování? Budiž. Ale ta jeho nesebejistota a neustálé hledání sama sebe se ke Katie vůbec nehodí. Stejně byl ve všech knihách dobrý jen leda tak na vaření a jako křoví hlavní hrdinky.

Po tématu zneužívání v katolické církvi přišlo téma prostituce, z kterého se ale rozhodně dalo vytěžit víc. Autor to ovšem pojal z afrického konce a asi to tak prostě chtěl. Uvidíme, co zajímavého přinese další kniha.

Peršanka
26.05.2019 3 z 5

Zase takové třeskuté téma a autor sexem posedlý.

rozarada
21.05.2019 4 z 5

Příběh mě pohltil, bylo to napínavé. V blízkosti Corku jsem před pár lety pracovala a mám ho prošlápnutý. Jen za několik tuctových pasáží ubírám hvězdičku. Určitě si ještě nějaký díl přečtu.

katka.oo
05.03.2019 3 z 5

Kniha mi moc nesedla, sice se dobře četla, ale téma prostituce a imigranti se mi moc nelíbilo takže jen 3* a ano také jsem fandila pachateli :-). Katie je mi ale sympatická a proto půjdu i do dalšího pokračování.

eraserhead
27.02.2019 3 z 5

Mě je hrozně líto, že musím dát téhle knize, respektive tomuto autorovi, kterého mám hrozně rád a jsem rád za každou jeho knihu, která vyjde česky, byť už dlouho od něj nevyšel žánr, pro který jsem si Mastertona zamiloval, pouhé tři hvězdy. Ono to není špatně napsané, Masterton jak vyšitý, tedy v jeho thriller formě, ale tohle už je prostě jen "další houska na krámě". Prostě jen, sice ucházejícícm způsobem, obšlehnutá forma předchozích dvou částí, kdy už fakt skoro víte, co v které kapitole bude a co váš ještě čeká. Ten příběh a jeho atmosféra prakticky negraduje (kde že je napínavé tajemno prvního a ostřejší zápletka druhého dílu?), on se jen odvíjí. Ze tří Katiných přběhů má tenhle nejzbrklejší a nejrychlejší závěr, ta kniha takřka najednou skončí prakticky na dvou třech stránkách. Měl-li bych tuhle knihu ohodnotit dvěma slovy, napíšu solidní rutina. Masterton se pořád nebojí, drsnost sice trochu zevšedněla a scvrkla se na uřezané ruce, více však zabrušuje do sexuálna, a sexualita Mastertonovi vždycky šla, nikdy se jí nebál. Zde zaujme svou otevřeností a realističností. Červená lucerna se četla dobře, příběh odsýpal, ale přišlo mi to prostě jen jako sklouznutí na skluzavce, rychlý švunk a pak už nic, konec. Prostě další houska na krámě. Může fám chutnat, sníte ji s chutí, ale je to už třetí, kterou jíte... Přesto všechno mě Katie baví (i když se jí pořád chce každý dostat do kalhotek) a Masterton dál zůstává mým oblíbeným autorem. A ano, do dalších dílů jdu.

kolacky
12.02.2019 4 z 5

Tak tady jsem se naštvala - za Ailish. A jako většina z nás fandila pachateli...

Malarkey
03.01.2019 5 z 5

Perfektní pokračování ze života irské kriminalistky Katie Maguireové z Cork City. Města s jednou z nejnáročnějších angličtin na poslech a také města s poměrně rozšířenou překupnickou základnou napojenou na africký kontinent a na černo zde pracujících černošek, většinou ve vykřičených domech. Graham Masterton si to doslova užívá. Nejenom, že atmosféru v knize výborně popisuje i v rámci hudebních vsuvek, také se moc rád vyžívá v popisu čerstvě nebo i delší dobu se rozkládajících mrtvol. A i když to bude znít blbě...tak jak ty popkulturní, tak ty morbidní prvky je zábava číst.

miuk
24.12.2018 4 z 5

Další perfektní díl série s Katie, opět napětí až do konce, zajímavá zápletka.

Vlaďkaa4
06.12.2018 5 z 5

Obchod s lidmi, prostituce, vykoristovani. Nejspis nejsem jedina, ktera fandila "spatne strane" a verila ze bozi mlyny melou. Tentokrat tu nejsou tak detailni hororove sceny. Nebo uz jsem si zvykla. Urcite doporucuji.

irskádívka
03.12.2018 4 z 5

Nemám ráda knižní - detektivní série a většinou je nečtu, ale série od pana Mastertona rozhodně nelituji.
Příběh běží bez zádrhele, hlavní postava je zajímavá a normální. Po všech těch vyšinutých, geniálních, duševně nemocných nebo na alkoholu závislých detektivech báječné osvěžení.