Červená lucerna

Červená lucerna https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248271/bmid_cervena-lucerna-Cn9-248271.jpg 4 329 78

Třetí díl ze série o komisařce Katie Maguirové. Má komisařka Katie Maguirová hledat vraha, když si zavražděný trest zasloužil? Na zakrvácené matraci ve špinavém bytě v Corku leží mrtvý muž. Někdo na něj zblízka vystřelil a zohyzdil tak jeho tvář k nepoznání. Katie Maguirová však brzy zjistí, o koho se jedná: je to Mawakiya, nigerijský pasák, který pracoval pro šéfa obchodu s bílým masem Michaela Gerretyho, jehož se Katie roky neúspěšně snažila dostat do vězení. Ví, že její povinností je dopadnout vraha. Ale Mawakiya byl zlý člověk, který prodával mladé dívky. Město je bezpečnější, když je mrtvý. Pak je ovšem zavražděn další pasák a Katie se musí rozhodnout: Je toto konání samozvaných strážců spravedlnosti přípustné? A jak je zastavit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Red Light , 2014

hana4834
09.11.2023 4 z 5

Celkem čitelné

Luigi1
17.10.2023 5 z 5

Opět autor nezklamal a dal se číst

Lee7
21.09.2023 4 z 5

Už jsem si zvykla na žánr spisovatele a i třetí díl jede ve stejném duchu. Nebojí se odhalit silné dávky krutosti a napětí. Popravdě jsem málem s vrahem soucítila, vendeta :D škoda, že Katie má stále kolem sebe opar stínu smutku.

Adriena838772
31.08.2023 5 z 5

Moc se mi to líbilo a bylo to moc napínavé.Takovyhle knížky mám ráda

jprst
11.05.2023 4 z 5

Třetí díl s komisařkou Maguirovou obsahuje opět pořádnou dávku brutalita, ale samozřejmě i napětí, což je dobré a přispívá to čtivosti. Naopak ke škodě je skutečnost, že hlavní hrdinka se nijak nevyvíjí, neposouvá a pro čtenáře je dosti obtížné vytvořit si k ní jakýkoliv vztah.

67pista
13.01.2023 4 z 5

Tak aj vrahovi sa dá fandiť ak je krásny s bujným poprsím a berie to od podlahy. Napínavé to bolo ale pritiahnuté za vlasy tiež zbraň s jedným nábojom no to som ešte nečítal dávam 4

MisakCZE
14.12.2022 3 z 5

Třetí díl ze série o policistce Katie a za mě díl nejslabší.
Nezaujal mě děj jako takový, ani prostředí pasáků, prostitutek a korupce. Čeho rozhodně neubylo, je brutalita až nechutnost.
Katie jde tentokrát po sériovém vrahovi, k jehož skutkům nakonec budete mít i pochopení.
Konec byl příliš uspěchaný, zároveň i lehce otevřený.

Ač hodnotím o hvězdu méně než díly předešlé, rozhodně je to v daném žánru nadprůměr a povzbuzení k pokračování v sérii.

EleanorJane
24.08.2022 3 z 5

S velkou chutí a nadšením jsem se pustila do čtení tohoto dílu a z počátku jsem byla velmi nadšená. Super děj, který vás nutí číst a číst, musela jsem se krotit. Ale nakonec... No musím tentokrát dát o hvězdičku méně právě kvůli konci. Jsem zvyklá ze všech detektivek, že na konci je určité rozuzlení. Ale tady nic. Nemůžu říct, že by to byl otevřený konec, ale prostě mi to tam chybělo. Člověk už se nedoví, co se s některými postavami stalo. Doufám, že se to dozvím třeba v další knize.

monte
06.06.2022 4 z 5

I tento díl se mi líbil a vrahovi jsem fandila.

Ticiana
25.03.2022 5 z 5

Knihy tohoto autora se ctou sami. Tenhle dil mi neprisel az tak nechutny jako prvni dva, ale zato hodne promysleny. Az do konce nevite, jak to presne dopadne, i kdyz vite motiv a vraha. Presto chcete znat, jak pribeh skonci. A hlavne, ja chci vedet, jak to bude dal, co se tyce postav.

BlackFun
26.01.2022 5 z 5

Skvělý příběh! Bylo tam všechno - láska, napětí, gradace, smrt :-)! Rozhodně doporučuju k přečtení.

vera4669
23.11.2021 4 z 5

Kniha se mi zatím líbila nejvíce, spisovatel píše lépe a lépe.. Některé scény byly teda nechutně popsané :D
Nechybělo napětí, zajímavý konec a já se těším na další díl

Deia
20.10.2021 4 z 5

Ako aj predchádzajúce časti série, aj táto časť sa čítala veľmi dobre, opäť som ju zhltla za jeden deň. Prostredie Írska ma veľmi baví a Katie je skutočne veľmi sympatická. Ako aj v časti predtým, aj v tejto som držala palce vrahovi, ktorý zabíjal chlapov zneužívajúcich mladé dievčatá. Neviem, nakoľko je tento problém v Írsku reálny (asi je), ale v knihe mi to prišlo skutočne desivé – mladé dievčatá, väčšinou afrického pôvodu, ktoré sú odtrhnuté od domova a nútené k prostitúcii. A to celé sa schováva za legálnym biznisom. Kapitoly z vyšetrovania sa opäť striedajú s vrahovými kapitolami a s kapitolami z osobného života Katie (ktorá v ňom má trochu smolu). Aj keď séria sa drží podobnej šablóny, tak ani tejto knihe nechýbalo napätie a veľmi ma bavila. Záver bol zaujímavý, ale trochu nedoriešený, dúfam, že v ďalšej časti sa to dotiahne, už sa na ňu teším.

knihomolkadorfa
27.08.2021 5 z 5

Moje první knížka od autora a bavila mě od začátku až do konce. Napětí, žádná hluchá místa, sympatická a lidská vyšetřovatelka. Jo, a fandila jsem vrahovi.

Jenny46
06.06.2021 4 z 5

Napínavá detektivka - obchodování s prostitucí, opět děsivé scény ...
Komisařka Katie M. je silná žena, ale v osobním životě takové štěstí nemá. Těším se na pokračování .o)

Andrea7272
21.05.2021 5 z 5

Zase super počteníčko, zase se mi to líbilo :-) jdu na další díl !!!!

Pavlína2019
02.05.2021 5 z 5

Perfektní! Moje druhá kniha od tohoto pana autora. A opět super čtení. Lehké, plyne samo, nedá se přestat číst, velice zajímavé téma a sympatičtí hlavní hrdinové, velmi dobře skloubené a dobře napsané. Všem doporučuji!

ydnac
23.04.2021 5 z 5

Třetí díl se mi líbil ještě víc než předchozí dva :-)
Tentokrát jsem opravdu moc fandila vrahovi, protože občas prostě zákon na všechny šmejdy nestačí...
Napínavé do poslední strany :-)
Baví mě jak detektivní zápletka tak osobní život komisařky :-)
SPOILER: mrzelo mě,že tatínek Katie přišel o přítelkyni a John asi odjíždí...
No těším se na další díl a uvidím :-)

mi-380
19.04.2021 4 z 5

Masterton je mistr ve vymýšlení těch nejodpornějších způsobů zabíjení. To potvrzuje i ve třetím příběhu s komisařkou Katie, tentokrát mě ale potěšil větší propracovaností, ponurostí a komplikovaností děje, a to jak při vyšetřování, tak i v pohledech do soukromí hlavní hrdinky. A byla tu i osvěžující postava padoucha, kterému se dá fandit.
80 % (jsem 253. hodnotící, průměr je 84 %).

VerczaV
17.03.2021 4 z 5

Opět super čtení. Sice lucerna nebyla tak dobrá jako 1. a 2. díl ale určitě budu pokračovat v sérii. Na konci mi chybělo dořešení ale snad to bude v dalším díle nějak naznačeno.