Červená lucerna

Třetí díl ze série o komisařce Katie Maguirové. Má komisařka Katie Maguirová hledat vraha, když si zavražděný trest zasloužil? Na zakrvácené matraci ve špinavém bytě v Corku leží mrtvý muž. Někdo na něj zblízka vystřelil a zohyzdil tak jeho tvář k nepoznání. Katie Maguirová však brzy zjistí, o koho se jedná: je to Mawakiya, nigerijský pasák, který pracoval pro šéfa obchodu s bílým masem Michaela Gerretyho, jehož se Katie roky neúspěšně snažila dostat do vězení. Ví, že její povinností je dopadnout vraha. Ale Mawakiya byl zlý člověk, který prodával mladé dívky. Město je bezpečnější, když je mrtvý. Pak je ovšem zavražděn další pasák a Katie se musí rozhodnout: Je toto konání samozvaných strážců spravedlnosti přípustné? A jak je zastavit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248271/cervena-lucerna-eu3-248271.jpg 4.2168

Katie Maguireová (3.)

Red Light (2014)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Kniha Červená lucerna

katka.oo

Kniha mi moc nesedla, sice se dobře četla, ale téma prostituce a imigranti se mi moc nelíbilo takže jen 3* a ano také jsem fandila pachateli :-). Katie je mi ale sympatická a proto půjdu i do dalšího pokračování.

eraserhead

Mě je hrozně líto, že musím dát téhle knize, respektive tomuto autorovi, kterého mám hrozně rád a jsem rád za každou jeho knihu, která vyjde česky, byť už dlouho od něj nevyšel žánr, pro který jsem si Mastertona zamiloval, pouhé tři hvězdy. Ono to není špatně napsané, Masterton jak vyšitý, tedy v jeho thriller formě, ale tohle už je prostě jen "další houska na krámě". Prostě jen, sice ucházejícícm způsobem, obšlehnutá forma předchozích dvou částí, kdy už fakt skoro víte, co v které kapitole bude a co váš ještě čeká. Ten příběh a jeho atmosféra prakticky negraduje (kde že je napínavé tajemno prvního a ostřejší zápletka druhého dílu?), on se jen odvíjí. Ze tří Katiných přběhů má tenhle nejzbrklejší a nejrychlejší závěr, ta kniha takřka najednou skončí prakticky na dvou třech stránkách. Měl-li bych tuhle knihu ohodnotit dvěma slovy, napíšu solidní rutina. Masterton se pořád nebojí, drsnost sice trochu zevšedněla a scvrkla se na uřezané ruce, více však zabrušuje do sexuálna, a sexualita Mastertonovi vždycky šla, nikdy se jí nebál. Zde zaujme svou otevřeností a realističností. Červená lucerna se četla dobře, příběh odsýpal, ale přišlo mi to prostě jen jako sklouznutí na skluzavce, rychlý švunk a pak už nic, konec. Prostě další houska na krámě. Může fám chutnat, sníte ji s chutí, ale je to už třetí, kterou jíte... Přesto všechno mě Katie baví (i když se jí pořád chce každý dostat do kalhotek) a Masterton dál zůstává mým oblíbeným autorem. A ano, do dalších dílů jdu.

kolacky

Tak tady jsem se naštvala - za Ailish. A jako většina z nás fandila pachateli...

Malarkey

Perfektní pokračování ze života irské kriminalistky Katie Maguireové z Cork City. Města s jednou z nejnáročnějších angličtin na poslech a také města s poměrně rozšířenou překupnickou základnou napojenou na africký kontinent a na černo zde pracujících černošek, většinou ve vykřičených domech. Graham Masterton si to doslova užívá. Nejenom, že atmosféru v knize výborně popisuje i v rámci hudebních vsuvek, také se moc rád vyžívá v popisu čerstvě nebo i delší dobu se rozkládajících mrtvol. A i když to bude znít blbě...tak jak ty popkulturní, tak ty morbidní prvky je zábava číst.

miuk
24.12.2018

Další perfektní díl série s Katie, opět napětí až do konce, zajímavá zápletka.

Vlaďkaa4
06.12.2018

Obchod s lidmi, prostituce, vykoristovani. Nejspis nejsem jedina, ktera fandila "spatne strane" a verila ze bozi mlyny melou. Tentokrat tu nejsou tak detailni hororove sceny. Nebo uz jsem si zvykla. Urcite doporucuji.

irskádívka
03.12.2018

Nemám ráda knižní - detektivní série a většinou je nečtu, ale série od pana Mastertona rozhodně nelituji.
Příběh běží bez zádrhele, hlavní postava je zajímavá a normální. Po všech těch vyšinutých, geniálních, duševně nemocných nebo na alkoholu závislých detektivech báječné osvěžení.

L.Helena
29.11.2018

Opět brutální příběh. Tentokrát si to ty oběti plně zasloužily a jako čtenář jsem tím pádem fandila pachateli. Ovšem ten konec... Hned se vrhám na další díl a doufám, že tam bude mít tento příběh ještě nějakou dohru.

Cuprinka
10.11.2018

Skvělá a velmi čtivá knížka. Chvílemi poněkud drsnější popisy. Doporučuji k přečtení!

Drahuš
27.09.2018

Třetí díl v sérii opět poutavý, krvavý a napínavý, ale když to srovnám s předchozími díly, musím dát jen čtyři hvězdy. Něco mi tam prostě tentokrát chybělo....to ale neznamená, že nejdu na další díl a určitě doporučuji.

moudivlacek
10.09.2018

Obchod s bílým masem, prostituce - to jsou odvěké problémy lidstva. Vždy se najde někdo, kdo si myslí, že nejlepší práce je zneužívat děti a ženy hlavně k prostituci, člověk se u toho nenadře. Bohužel se najdou tací - politici, policisté i jiné lidé, kteří by měli bránit zákon a spravedlnost, kteří si řeknou, že chtějí také peníze, majetek a vše, co mají ti za hranou zákona, a tak se nechají uplatit.
A najdou se tací, kteří odmítnou se zašpinit, a vždy zůstanou na straně spravedlnosti, i když je to někdy moc a moc těžké.
Katie to zde nemá lehké a o jejím osobním životě škoda mluvit. Jsem zvědavá na vývoj pracovního vztahu Katie a jejího nového nadřízeného vzhledem k tomuto dílu.

Jordyz
02.07.2018

Tato série mě opravdu baví. Všechny díly jsou čtivé. Jen mi trochu vadily ty zbytečně detailní popisy týrání/vraždy. To nemusím. Jinak to nemá chybu.

JezinkaJ
25.06.2018

Kdo miluje, hleda zpusoby, kdo ne, hleda duvody. Asi takhle to vidim ja.
Libila se mi sire pribehu. Libila se mi konstrukce a zajima me, co bude dal. Jestli se dvere nekdy otevrou, lec jsem na dovolene a Vykupne mam doma. To zase budou muka zvedavosti.

Tabby
22.06.2018

Opět strhující detektivní případ mojí oblíbené komisařky a opět si pro nás autor připravil dosti nechutný způsob smrti.
Pochmurné Irsko, obchodování s bílým masem, vraždy, mystické pozadí, zapeklitý případ co více si přát.
A opět jsem spíše chovala sympatie k vrahovi a přála jsem obětem to co se jim stalo.
Za mě tuhle serii zatím doporučuji a vrhám se s velkou natěšeností na další díl. :)

Marcik7
06.05.2018

začala jsem tímto třetím dílem, ale určitě si přečtu všechny, opravdu velmi dobrá a čtivá detektivka, doporučuji

happy-smile
02.04.2018

Schéma stejné jako u předchozích knih. Opět honíme sériového vraha, opět pozorujeme, co se svými oběťmi vrah udělal. Stejně jako v předchozím díle, i tady můžeme s vrahem v podstatě sympatizovat... Možná by stálo za to obměnit trochu scénář. Je pravda, že u takového Chrise Cartera, který se taktéž zabývá brutálními vraždami, mi to nevadilo, ale tady už bych změnu asi i uvítala. Uvidíme, co přinese další díl.

NADEI
11.03.2018

Pro mě zatím nejslabší díl., který postrádal strhující napětí předchozích dílů, ale i tak to nebylo špatné.

karantena
06.03.2018

Vrah znám už od začátku,tudíž kniha postrádá napětí.Téma prostituce a emigrantů není pro mě to pravé.Nebyla jsem si chvilkama jistá,kde se to vůbec odehrává.Jestli v Irsku,nebo v Africe.Nigerijská a Rumunská jména vám udělají v hlavě chaos,takže stejně nebudete vědět kdo je kdo.Predchozí knihy od tohoto autora byly lepší a daleko sympatičtější.Celkově mě toto téma nenadchlo.

moni-zbuzi
01.03.2018

Hezká kniha,co se hezky četla jen jsem fandila zločinci,ale to asi většina:-)

LutherKing
28.12.2017

Červená lucerna byla pro mě třetí knihou toho skvělého vypravěče. Četla se úplně sama, stejně jako jeho další titul Rozbití andělé.

Ajrad1981
03.12.2017

Tahle kniha mě bavila zatím nejmíň z těch čtyř, které jsem v této sérii přečetla. Možná je to tím, že jsem nějak podvědomě fandila pachateli a nechtěla jsem, aby byl dopaden. A i ta drastičnost byla ve srovnání s ostatními díly trochu slabší - jen se nedá říct, jestli je to plus nebo mínus. ;-) Na pět hvězdiček to bylo tak možná od autonehody, to mě pak děj naplno pohltil.

Katiin nový šéf pro mě nebyl překvapením, protože už jsem četla Výkupné pro krále, nicméně já na jejím místě bych toho šovinistu nakopala do koulí a odjela s Johnem do Ameriky :-)

mi-380
09.11.2017

Masterton je mistr ve vymýšlení těch nejodpornějších způsobů zabíjení. To potvrzuje i ve třetím příběhu s komisařkou Katie, tentokrát mě ale potěšil větší propracovaností, ponurostí a komplikovaností děje, a to jak při vyšetřování, tak i v pohledech do soukromí hlavní hrdinky. A byla tu i osvěžující postava padoucha, kterému se dá fandit: 80% (jsem 89. hodnotící, průměr je 85%).

ArwenAragorn
06.09.2017

Další díl s komisařkou Katie Maguireovou se četl dobře. Bylo tam kromě pátrání po brutálním vrahovi a surovém obrázku prostituce a obchodu s bílým masem nahlédnuto i do jejího soukromého života (tentokrát ne zrovna moc šťastného). Tato kniha se mně zdála slabší než první dvě, přesto si myslím, že si plný počet * zaslouží.

Lucy2211
23.07.2017

Pro mě zatím nejslabší díl z celé detektivní série. Dva předchozí díly (Bílé kosti, Rozbití andělé) byly pro mě patřičně napínavější a akčnější. Tady mi přišlo, že se nic moc nedělo, ale i tak se mi kniha v celku líbila. Těším se na čtvrtý díl - Výkupné pro krále, který mi zatím čeká na přečtení a doufám, že bude lepší než tento.

astroweb
23.07.2017

Perfektní detektivní román, velice zajímavé až poučné prostředí, myslím ze sociálního hlediska, tedy otřesné podmínky.

touchud
11.07.2017

Autor drží v sérii úroveň, ohromně čtivé.

Azmodan
04.07.2017

Jestli to někdy dočtu, možná tu i změním komentář. Bílé kosti mě strhly a dokonce mi bylo líto obětí což se mi často nestává. Bohužel, tohle se vleče jako sopel, moc to nezaujme a navíc jsou tam erotické scény, které mi přijdou trapné, autor je neumí psát a celkově příběh spíš narušují. Po přečtení Smrtící DNA vyloženě zklamání

Seiers
17.04.2017

Poklidná detektivka, která detektivkou vlastně ani není. Pachatele znáte a dokonce mu i fandíte. Příběh vyšetřovatelky se dal tušit od poloviny knihy a ničím nepřekvapil. Na Grahama Mastertona, proslulého autora hororů, spíše umírněná kniha. Ale četla se dobře.

aluskacz
26.03.2017

Pro mě nejlepší díl. :) Doporučuji, stojí za přečtení. Je hrozné, když víte, že se to ve světě děje a těm "hajzlům" jsem to fakt přála...

konicekbily
21.03.2017

Průměrný krimipříběh, s několika odbočkami - retardující děj. Některá jednání postav byla nelogická, ale jako odpočinkovou četbu určitě doporučuji,