Červená lucerna

Třetí díl ze série o komisařce Katie Maguirové. Má komisařka Katie Maguirová hledat vraha, když si zavražděný trest zasloužil? Na zakrvácené matraci ve špinavém bytě v Corku leží mrtvý muž. Někdo na něj zblízka vystřelil a zohyzdil tak jeho tvář k nepoznání. Katie Maguirová však brzy zjistí, o koho se jedná: je to Mawakiya, nigerijský pasák, který pracoval pro šéfa obchodu s bílým masem Michaela Gerretyho, jehož se Katie roky neúspěšně snažila dostat do vězení. Ví, že její povinností je dopadnout vraha. Ale Mawakiya byl zlý člověk, který prodával mladé dívky. Město je bezpečnější, když je mrtvý. Pak je ovšem zavražděn další pasák a Katie se musí rozhodnout: Je toto konání samozvaných strážců spravedlnosti přípustné? A jak je zastavit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248271/big_cervena-lucerna-Cn9-248271.jpg 4.3292

Katie Maguireová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host

Red Light, 2014

Kniha Červená lucerna

Ticiana

Knihy tohoto autora se ctou sami. Tenhle dil mi neprisel az tak nechutny jako prvni dva, ale zato hodne promysleny. Az do konce nevite, jak to presne dopadne, i kdyz vite motiv a vraha. Presto chcete znat, jak pribeh skonci. A hlavne, ja chci vedet, jak to bude dal, co se tyce postav.

BlackFun

Skvělý příběh! Bylo tam všechno - láska, napětí, gradace, smrt :-)! Rozhodně doporučuju k přečtení.

vera4669
23.11.2021

Kniha se mi zatím líbila nejvíce, spisovatel píše lépe a lépe.. Některé scény byly teda nechutně popsané :D
Nechybělo napětí, zajímavý konec a já se těším na další díl

Deia
20.10.2021

Ako aj predchádzajúce časti série, aj táto časť sa čítala veľmi dobre, opäť som ju zhltla za jeden deň. Prostredie Írska ma veľmi baví a Katie je skutočne veľmi sympatická. Ako aj v časti predtým, aj v tejto som držala palce vrahovi, ktorý zabíjal chlapov zneužívajúcich mladé dievčatá. Neviem, nakoľko je tento problém v Írsku reálny (asi je), ale v knihe mi to prišlo skutočne desivé – mladé dievčatá, väčšinou afrického pôvodu, ktoré sú odtrhnuté od domova a nútené k prostitúcii. A to celé sa schováva za legálnym biznisom. Kapitoly z vyšetrovania sa opäť striedajú s vrahovými kapitolami a s kapitolami z osobného života Katie (ktorá v ňom má trochu smolu). Aj keď séria sa drží podobnej šablóny, tak ani tejto knihe nechýbalo napätie a veľmi ma bavila. Záver bol zaujímavý, ale trochu nedoriešený, dúfam, že v ďalšej časti sa to dotiahne, už sa na ňu teším.

knihomolkadorfa
27.08.2021

Moje první knížka od autora a bavila mě od začátku až do konce. Napětí, žádná hluchá místa, sympatická a lidská vyšetřovatelka. Jo, a fandila jsem vrahovi.

Jenny46
06.06.2021

Napínavá detektivka - obchodování s prostitucí, opět děsivé scény ...
Komisařka Katie M. je silná žena, ale v osobním životě takové štěstí nemá. Těším se na pokračování .o)

Andrea7272
21.05.2021

Zase super počteníčko, zase se mi to líbilo :-) jdu na další díl !!!!

Pavlína2019
02.05.2021

Perfektní! Moje druhá kniha od tohoto pana autora. A opět super čtení. Lehké, plyne samo, nedá se přestat číst, velice zajímavé téma a sympatičtí hlavní hrdinové, velmi dobře skloubené a dobře napsané. Všem doporučuji!