Bílé kosti

Bílé kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207125/bmid_bile-kosti-m4M-207125.jpg 4 787 264

Jednoho deštivého listopadového rána vydá pole na Meagherově farmě kosti jedenácti žen. V této části Irska jsou neoznačené hroby běžné. Tyto kosti se však datují do roku 1915, do doby dlouho předtím, než začal konflikt mezi katolíky a protestanty. A co víc, zdá se, že jejich kat odvedl velice pečlivou práci. Ženy byly téměř jistě zaživa staženy z kůže. Inspektorka Katie Maguireová z Corku je na mrtvá těla zvyklá. Ale tohle je hotová řezničina. Její tým je přesvědčen, že je to jen mrhání časem, že nemá cenu zabývat se dávno mrtvými ženami. Avšak Katie je rozhodnutá pomoci jim dojít spravedlnosti. A pak se ztratí mladá americká turistka a její kosti, pečlivě zbavené masa, jsou nalezeny na stejné farmě. Katie se bude muset vypořádat nejen s dávnými zločiny, ale i s jejich hrůznou ozvěnou v přítomnosti. Podaří se jí vyřešit rituální vraždy spáchané před desítkami let, než brutální vrah udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

White Bones , 2003

Allena24
10.08.2020 2 z 5

Knihu jsem si v knihovně vybrala omylem, zapomněla jsem, že jsem od tohoto autora už jednu četla. Tímto dílem si u mně reputaci nevylepšil.
Souhlasím s těmi komenty, kde je uvedeno slovo děsivé. Patrně budou skvělé jeho hororové romány (ale to je žánr, který nevyhledávám).
Dala bych o hvězdičku víc, kdyby mi byla sympatická Katie...ale mně jí bylo spíš jen líto.

hanap
13.07.2020 4 z 5

Asi jsem nebyla připravená na tak drsné čtení a nevím jestli se pustím do dalších dílů.
Inspektorka Katie mě taky štvala přišlo mě, že řeší mnoho věcí nejednou a všude je pozdě. Čekala jsem, že tu poslední dívku najdou včas a misto toho umírá jeden člověk za druhým, zkrátka moc mrtvých.

babicka_amalka
29.05.2020 2 z 5

dočetla jsem sice, ale s velkým přeskakováním; pro mě je tohle příliš drsné - obešla bych se zcela bez detailního líčení všech těch krutostí; a stejně jako m_martina, další díly si odpustím :-)

m_martina
25.05.2020 3 z 5

Knihu jsem sice přečetla, ale dobře mi u ní nebylo. Na mě až moc brutální a další knihy z této řady už vynechám úplně.

Vlak7
11.05.2020 4 z 5

No, moje první kniha od autorky. Že by oběti nevykrvaceli při tom, co se jim stalo??? Pak mi uniklo, když k obětem mluvil muž, vezl je v autě? Takže za mě postava vraha trochu zklamání, ale jdu na 2.dil.

AlzbetaBetkaSee
06.05.2020 5 z 5

Ajej, další dobrá kniha na stole :-)

Leona333
06.05.2020 5 z 5

Jedním slovem - ÚCHVATNÉ! Detektivku jsem přečetla jedním dechem. Je vidno, že i britští autoři umí psát dost naturalisticky - ostře. V knize bylo vážně vše a i něco navíc... Pro čtenáře i obohacení a rozšíření si znalostí o keltskou mytologii.

Lotka
03.05.2020 4 z 5

Napínavá a docela dobrá detektivka. Vydržím hodně, ale tady nějaké scény byly vykreslovány tak podrobně, až z toho bylo člověku dost zle. To bylo zbytečné.

jprst
12.04.2020 4 z 5

Tak jsem našel dalšího autora, od kterého si určitě přečtu i nějakou další knihu. Drsný příběh s mnohdy až možná zbytečně brutálními popisy, do špice v tomto žánru tomu sice kus chybí, především závěr mi nepřipadá příliš povedený, takže za mě za čtyři ale dost slabé hvězdy. Nicméně za přečtení to stojí.

MilanCFC
07.02.2020 4 z 5

Pár lidmi jsem byl varován, že je to fakt maso. Ale asi už jsem jaksi otupělý severskými detektivkami a příběhy. To ovšem vůbec neznamená, že bych byl zklamaný. Kniha se mi líbila, dobře se četla a udržovala čtenáře v napětí, takže určitě dobré.

PetraParmova
07.01.2020 5 z 5

Kniha se mi dostala do rukou úplně náhodou, kamarádka ji u mě doma nechala a dobře udělala :)

capricornus
18.12.2019 5 z 5

Další autor, od kterého si přečtu všechno. Jen když se zahledím, vidím jednu svoji nohu v pořádku a druhou: jenom kosti........

Bakana
16.12.2019 3 z 5

Neodvažuji se knihu řádně ohodnotit, protože jsem ji ani nedočetla. To se mi stává u filmů, ale u knihy se mi nestalo už řadu let, abych ji nedočetla kvůli surovosti a násilí, která je v ní popsaná. Nechápejte to špatně, ono to není až tak hrozné, trochu mě i mrzí, že nevím, jak to celé dopadlo, ale zřejmě se autor trefil do mého slabého místa a prostě jsem to "nedala". Kvůli naturální brutalitě dávám hvězdičky dolů. Za mě by byla detektivka lepší, kdyby tam pasáže s vrahem a jeho oběťmi nebyly...

2839
15.12.2019 4 z 5

Dobře se četlo

Burák
27.11.2019 4 z 5

V rámci žánru "temných drsných detektivek" to patří spíš k tomu lepšímu co se mi zatím dostalo do ruky.
Hodně mě bavila atmosféra, mystická zápletka i sympatická hlavní postava.
Trochu mě rušilo paralelní vyšetřování, které se týkalo manžela hlavní postavy, ale chápu, že to byl první díl ze série, tak bylo potřeba seznámit čtenáře s prostředím ve kterém se hlavní postavy vyskytují.
SPOILER: Souhlasím s tím, že samotné vyšetření případu se moc nepovedlo a kdyby se vrah neodhalil sám, asi by se na něj hned tak nepřišlo.

Nicméně i tak doporučuju, na propršený sychravý víkend je ta knížka ideální.

Lenka26
25.11.2019 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila, byla srozumitelná, přitom napínavá. I její brutalita byla popisována sice přímo, bez příkras, přesto nepůsobila morbidně. Nic nebylo přehnané. Mně kniha příjemně překvapila.

lenka7679
06.11.2019 4 z 5

Opravdu čtivá kniha a já ji doporučuji. Přesto strhávám jednu hvězdu za to, že... Ale to by mohl být spoiler a já raději nechám na každém, aby si utvořil názor sám. Jisté pasáže jsou opravdu brutální. Každopádně až na pár věcí, které mě štvaly to byla vážně dobrá detektivka. Jde se na druhý díl...

Makyny
01.10.2019 4 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou, prostě se mi líbila obálka, teď mě baví thrillery a detektivky, tak jsi si v knihovně vzala... A vyloupla se z ní naprostá pecka... I přes tu brutalitu je to hodně čtivé, z tajemného prostředí Irska, zahaleno mystikou, skoro do konce příběhu nevíte kdo je vrahem... Hvězdička dolů je za hlavní hrdinku, u které, ač mi byla sympatická vadilo, jak je neohrožená a jak bez větších emocí zvládla všechno, co se jí přihodilo. Neuškodilo by jí, kdyby občas trochu projevila kousek nějakého citu, emoce, prožití dané situace.
Kniha mě ale velice příjemně překvapila a asi to není jediný díl ze série o komisařce Katie.

termitovo
23.09.2019 2 z 5

Špatný. Autorka neumí napsat napínavou detektivku. Tak tam splácá motivy, které okoukala u ostatních a které jsou kořením napínavého příběhu. Jak když pejsek s kočičkou vařili dort. Nepoživatelné.

Lka
18.09.2019 4 z 5

Audio :

Toto byla první moje kniha od tohoto autora a můžu říct, že se těším na další. Bylo to napínavé, zajímavé téma, chvílema až moc drsné. Knihu doporučuji, ale ne slabým povahám..