Bílé kosti

Jednoho deštivého listopadového rána vydá pole na Meagherově farmě kosti jedenácti žen. V této části Irska jsou neoznačené hroby běžné. Tyto kosti se však datují do roku 1915, do doby dlouho předtím, než začal konflikt mezi katolíky a protestanty. A co víc, zdá se, že jejich kat odvedl velice pečlivou práci. Ženy byly téměř jistě zaživa staženy z kůže. Inspektorka Katie Maguireová z Corku je na mrtvá těla zvyklá. Ale tohle je hotová řezničina. Její tým je přesvědčen, že je to jen mrhání časem, že nemá cenu zabývat se dávno mrtvými ženami. Avšak Katie je rozhodnutá pomoci jim dojít spravedlnosti. A pak se ztratí mladá americká turistka a její kosti, pečlivě zbavené masa, jsou nalezeny na stejné farmě. Katie se bude muset vypořádat nejen s dávnými zločiny, ale i s jejich hrůznou ozvěnou v přítomnosti. Podaří se jí vyřešit rituální vraždy spáchané před desítkami let, než brutální vrah udeří znovu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207125/big_bile-kosti-m4M-207125.jpg 4.1696

Katie Maguireová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host

White Bones, 2003

Kniha Bílé kosti

iv.ča

Moje první kniha od tohoto autora. Kniha se mi líbila. V některých detailech a částech knihy, to byla fakt síla. Určitě si od autora ještě něco přečtu.

twiggynka

Tuhle knihu jsem dlouho odkládala. Nyní po přečtení si myslím, že to byla chyba. Kniha měla skvělý námět, akci, možná trochu moc všeho, ale věřím, že další díl bude zase o něco lepší a těším se na něj.

PavelSáblík

No,myslel jsem si,že zvěrstvo dokonale odvypráví pouze Kulhánek.Tady je to hustý.Námět zajímavý,ale největší dojem je pro mne děsivý konec obětí...

Bax9

Tak nevím. Nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo nebo přebývalo. :-) Námět s irskou mytologií zajímavý, inspektorka celkem sympatická, ale jak už tu někdo psal, moc toho nevyšetřila, jen jí osud celkem slušně v knize nandával. A ačkoliv jsem na násilí od Cartera zvyklá, tady mi přišly ty popisy hodně brutální, skoro až zbytečně. A v komentářích zmiňované "řekl/řekla" mi dost lezlo na nervy, pokaždé jsem přemýšlela nad možným synonymem... :-) No, dám tomu ještě jeden díl šanci. Tenhle na plné hodnocení nebyl. 3,5*

Čmeláček

Dokonce i na mě tohle bylo až moc brutální, ale kniha se dala přečíst. Dál už ale v téhle řadě pokračovat nebudu.

monte

Tak to byla tedy drsná , ale čtivá detektivka.

Pítrs85

(+ SPOILER) Bílé kosti trpí klasickým stigma knižní prvotiny (je tam toho všeho moc, hlavně akce), přesto můžu říct, že má tahle série slušně našlápnuto a moji pozornost rozhodně získala, jsem zvědav na další (útrpné) příběhy komisařky Maguierové. Bílé kosti jsou typickým drsným thrillerem, čím se ale liší od všeho, co jsem doposud četl, je za prvé téma- keltská mytologie a za druhé, že hlavním hrdinou je tentokrát... hrdinka :-) Což je po všech těch životem bičovaných Holech, Rebusech nebo Taylorech příjemné osvěžení. Co mi na příběhu docela vadilo, byl ten fakt, že Katie Maguireová vlastně nic nevyřešila, nikoho nezachránila (více méně) a tak nějak se jenom vezla. Případ rozlouskl doktor/profesor, oběti všechny mrtvé, plus ten fakt, že umíraly i osoby komisařce blízké a nejbližší... :-) Jenže ten děj je natolik fajn, čtivý, zajímavý (navíc se odehrávající v mém milovaném upršeném Irsku), že jsem po přečtení zkrátka nadšen a těším se na další díly.

Titas9001

Dobře napsané, napětí se dá krájet a brutální scény popsané až na krev......Rozhodně ne pro slabší povahy, ale pro nás, kteří jsme odkojení Ch. Carterem, je to skvělé počtení. Tady mně nevadil ani ten konec, který měl šokovat.