Tvůj stín

Tvůj stín https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131858/bmid_kathryn-danceova-tvuj-stin-XKC-131858.jpg 4 512 112

Kathryn Danceová série

Někteří fanoušci jsou ochotni pro své idoly i vraždit… Pro Kayleigh Towneovou, krásnou a úspěšnou zpěvačku, to byla jen rutinní odpověď nadšenému fanouškovi. Pro Edwina Sharpa byl její mail nezpochybnitelným důkazem, že ho Kayleigh miluje. Ano, oni dva jsou spřízněné duše a na tom nic nezmění ani výhrůžné dopisy od jejích právníků, ani předběžná opatření soudu. Edwin o její lásce nepochybuje. A nepochybuje tudíž ani o tom, že svůj poslední hit nazvaný Tvůj stín napsala jen a jen pro něj. Kayleigh se připravuje na koncert ve svém domovském městě a má podivný pocit, že ji někdo sleduje. Co když je to zase ten podivín Edwin? Copak se ho nikdy nezbaví? Ten člověk o ní ví děsivě mnoho a stále podléhá své šílené představě o tom, že si jsou souzeni… Kayleigh to teď ale nemůže řešit, a tak požádá o pomoc svou přítelkyni Kathryn Danceovou. A pak jí kdosi v noci zavolá a do telefonu pustí začátek písničky Tvůj stín. Krátce poté je nalezena zohavená mrtvola člena kapely a způsob, jakým byl hrůzný čin vykonán, evokuje slova první sloky přehraného hitu. Kathryn Danceová velmi dobře ví, že psychopati se nikdy nespokojí s jednou vraždou – a samozřejmě stejně dobře ví, že Tvůj stín má mnohem více než jednu sloku…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

XO , 2012

Alinore
30.07.2020 4 z 5

Je to určitě dobrá kniha, jen už si asi musím dát od svého oblíbeného autora pauzu. Žádný zvrat mě u něj nedokáže překvapit, protože ho očekávám víceméně už od začátku knihy. Mezi detektivkami hodnotím Tvůj stín jako nadprůměr, mezi knihami od Jefferyho Deavera spíš jako průměr, u kterého asi velmi brzo zapomenu o čem to vlastně bylo, podobně jako u předchozích dílů série s Kathryn Dance (ačkoliv mě čtení všech těchto knih velmi bavilo).

Fillipa
10.07.2020 4 z 5

Pobavilo mě, že si autor ( nebo překladatel?) vypůjčil charakteristiku encyklopedických znalostí Lincolna Rhyma ze Studie v šarlatové A. C. Doyla :)

monte
28.06.2020 4 z 5

Pomalý rozjezd, ale pak jsem hltala stránku za stránkou.
Povedené dílko, plné zvratů a překvapení

marara
26.06.2020 4 z 5

Opravdu dobrá detektivka, ze které se toho člověk dozví o spoustě věcí - o stalkingu, typologii stalkerů a jejich chování a opravdu mě bavily kinezické analýzy agentky Danceové. Člověk si také do hloubky, v čem všem je život hvězd nezáviděníhodný. Výborná zápletka, atraktivní prostředí, zajímavá vyšetřovací metoda a trojnásobné rozlousknutí případu, kdy si vždy myslíme, že už je vrah jasný, to jsou ingredience, ze kterých je tento román namixovaný.

Terka357
18.06.2020 5 z 5

Moje první detektivka vůbec. Nemohla jsem sáhnout po lepším titulu, tohle bylo totiž dokonalé spojení úplně všeho, co by kniha měla mít - strachu, napětí, lásky, mylných domněnek a místy pořádného zmatku. K detektivkám, a k Deaverovi speciálně, se určitě někdy vrátím, protože mě vážně bavil fakt, že kriminalisté jsou také pouze lidé a v životě jsou občas stejně bezradní jako my, obyčejní smrtelníci. Fakt, že čelí nebezpečnému vrahovi je dokonce děsí mnohem méně než chvíle, kdy si musí promluvit s životním partnerem.

blackoutzuzi
20.05.2020 4 z 5

Kniha se četla rychle, byla plná akce, zvratů a napětí. Autor si dokonale pohrával s emocemi čtenáře a když už jste si byli jistí, že jste to celé prokoukli, tak nastal šok a vy jste to vůbec nechápali :D Milovníkům napětí mohu doporučit.

Layyen
18.10.2019 5 z 5

Deaver je prostě mistr žánru,sice už tradičně je vrahem někdo jiný než to vypadá, ale jako vždy to není vůbec jednoduché

boxas
16.10.2019 4 z 5

Pomalý rozjezd, pak docela svižné tempo, dobré zvraty v ději, slušná motivace jednotlivých postav, ale ten závěr...!
Je natahovaný, překombinovaný a sladce kýčovitý. Přesně v duchu písniček, které hlavní hrdinka Kayleigh zpívala. Jako kdyby autor podepsal smlouvu s vydavatelstvím na určitý počet stran textu a tuto smlouvu musel pak splnit, takže nám např. potom vypočítává a charakterizuje (zcela mimo mísu) všechny lidi z Kayleightina týmu. Kdyby to autor udělal na začátku, ještě bych to pochopila, třeba jako úvahu nad tím, kdo je asi vrah. Ale pár stránek před koncem a po velkém finále? Proč?
Samostatnou kapitolou je opět mizerný překlad. To jako že malá neteř Kayleigh chce fakt jít "za drůžici"!? Takových překladatelských perel je tam mnohem víc. Škoda.

JaneTrafy
13.02.2019 4 z 5

Kniha je chytlavá už od začátku. Je tu plno zvratů, akce, napětí. Což se mi u těchto kriminálek líbí. Dokonce jsem se i pletla v ohledu na to, kdo je vrahem. Podezřívala jsem nesprávnou osobu. Ale přesto jednu věc jsem věděla přesně. Přesto byl konec šokující. Nebo pro mě určitě ano. Ale přesto tu byla jedna věc, která mě mrzela. Jinak jsem si myslela, že cca 100 stran ke konci bude nudný, protože jsem si myslela, že je případ u konce. Ale naštěstí jsem se pletla. Což jsem byla ráda. Knihu vřele doporučuji. :)

wildXchos
10.11.2018 4 z 5

Postavy byly uvěřitelné a stalking je zajímavé téma. Jen začátek byl možná zbytečně zdlouhavý a bylo to od začátku až moc jasné.

zolicek
05.10.2018 4 z 5

Dobrá knížka, autor opět nezklamal.

MichalHoráček
11.09.2018 5 z 5

Pěkné pokračování série. Jen ten konec mi přišel takovej neuzavřenej :-(

rlupinek
31.08.2018 5 z 5

Dobře čtivá detektivka, kde je možné setkat se i s mým oblíbeným Lincolnem Rhymem a Amélií Sachsovou. Děj se odvíjí tak, že je vlastně všechno hned jasné... Anebo ne?

moudivlacek
14.04.2018 4 z 5

Považuji se za velice náročnou čtenářku a zvlášť od autorů, kteří jsou u mne na špici v literárním světě.
I tento příběh je velice podařený, jen pro mne trochu fádní až nudný začátek, ale když to lidičky překonáte, jako já, tak vás čeká sladká odměna. Téma stalking je velice aktuální a přesto stále dle mého nedoceněný. Ono to občas opravdu vypadá tak nevinně, a i zde se dozvídáme, co musí takový stalker udělat, aby zákon mohl zakročit. Někdy si říkám, volání o pomoc nic neznamená, moje smrt - konečně může začít vyšetřování.
Kam až je takový stalker ochoten dojít, je tu skvěle vylíčeno, a musím se přiznat, že autor na nás nastražil pár pastí, a já se do pár chytla. Závěr - je prostě bombastický.
Doporučuji.

Sudin
21.03.2018 4 z 5

Taková příjemná oddychovka od Deavera, nenadchne ani neurazí. Bohužel Sběratel kostí, Tanečník nebo Hodinář se už asi opakovat nebudou.

bararich8
04.02.2018 5 z 5

Možná to bylo tím, že jsem četla v originále, ale ze začátku jsem se nemohla moc dostat do děje. Což se hlavně cca po polovině rapidně změnilo a nejradši bych knihu vůbec neodkládala. Ty zvraty! Ve výsledku hodnotím knihu jako výbornou, Jeffery Deaver fakt ví, jak čtenáře překvapit a udržet v napětí až do poslední chvíle.

Gity
06.01.2018 5 z 5

Tato kniha mě překvapila tím, že narozdíl od jiných deaverovek postrádala morbiditu a nechutnost, byla spíš uhlazená, hodně se zabývala životem hlavní hrdinky a měla jsem pocit, že čtu v první řadě román a až ve druhé detektivku. Že by na Jefferyho při psaní přišla nějaká touha přisladit detektivku trochou citu, něhy a lásky? Myslím, že mně tentokrát nic moc z knížky v paměti neuvízne a za pár týdnů už vůbec nebudu vědět, o čem to vlastně bylo. I přesto se mně kniha hodně líbila, byla čtivá, příjemná a hodnotím plným počtem hvězdiček.

Merlinit
02.01.2018 4 z 5

Svižné, čtivé, zábavné, Jeffery je můj kůň!

technolog
06.12.2017 2 z 5

Zatím asi nejslabší počin. Asi bych uvítal přímočařejší akci a cíl.

Nestorkea
05.12.2017 3 z 5

Nejslabší díl serie s Kathryn. Kniha se trochu podobala dílu předchozímu, závěr byl překombinovaný a prostředek nudný. Nic moc.