Spící panna

Spící panna https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1329/mid_spici-panna-jH3-1329.jpg 4 681 101

Kathryn Danceová série

Agentka Kathryn Danceová, odbornice na kinezickou analýzu, dokáže odhadnout lež a vytušit myšlenkové pochody vyšetřovaného s takovou jistotou, že si vysloužila i uznání věhlasného newyorského kriminalisty Lincolna Rhyma. Nyní Danceová řeší závažný případ v rodné Kalifornii: Daniel Pell, několikanásobný vrah, jenž dokáže ostatním snadno vnutit svou vůli, utekl pomocí geniálního triku z vězení a začíná realizovat svůj zrůdný plán. Chce-li Kathryn Danceová dopadnout Pella dříve, než zmaří další životy, musí získat ke spolupráci lidi z jeho minulosti: trojici žen, které žily pod jeho sadistickou vládou v sektě, a zejména malou holčičku přezdívanou Spící panna. Ta byla jediným člověkem, kterému se podařilo přežít, když Pell ve svém běsnění povraždil celou jednu rodinu. Podaří se Pellovi, tomuto velmistrovi v manipulaci s okolím, realizovat své hrůzné záměry? Anebo zvítězí pronikavý úsudek a dokonalý pozorovací talent Kathryn Danceová a jejích kolegů? Na to si, jak je už u Jefferyho Deavera obvyklé, budeme muset počkat až do úplně poslední stránky.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Sleeping Doll , 2007

Belanna
02.02.2024 5 z 5

Sérii s Kathryn Danceovou jsem měla ráda stejně jako Deaverovy ostatní knihy.
Tady se setkáváme s odbornicí na řeč těla a s jejími zapeklitými případy.
Autor vše podává napínavě, místy až mrazivě a přesto detailně. Někomu to může připadat vleklé, mně se to naopak líbilo a pomohlo mi pochopit i zdánlivě nepochopitelné. Vzhledem k tomu, že tuto sérii nečtu poprvé, vnímala jsem i věci, kterých jsem si dříve nevšimla a knížka mi přinesla větší a lepší zážitek.

Hkk935
13.01.2024 5 z 5

Uf, začátek - nic moc, nemohla jsem se začíst, ale velmi se mi líbí kinezický rozbor, autor jde opravdu do detailu, takže díky tomu jsem četla dál a pak najednou, ani o tom nevím, jsem hltala...ještě stránku, ještě jednu a na jednou jsem to dočetla. Samozřejmě, že je na konec všechno úplně jinak. Takže jdu na další díl.

Hrabalka007
26.12.2023 3 z 5

Kniha plná honiček, stříleček a mrtvol. Je toho všeho až moc. Určitě jsou lepší knihy s Rhymem. A taky zbytečné protahování, přiznám se, že jsem občas přeskakovala.

ninano
30.08.2023 4 z 5

Solidní příběh od mistra oboru tentokrát s Kathryn Danceovou, jejímž oborem je kinezická analýza - řeč těla.

bigben
20.08.2023 4 z 5

Další hlavní hrdinka od autora "kostíka" a za mě zdařilá. Určitě si přečtu další díly...

Timkim
31.01.2023 3 z 5

Knihy s Amelií a Lincolnem mi přijdou daleko lepší. V tomto případě mi to evokuje Bryndzovské vystřídání Eriky a Kate, prostě slabý odvar. Dalo se to poslouchat, ale nic z čeho bych si sedl a řekl wow. V nouzi nejvyšší asi opět sáhnu po Kathryn, ale v blízké budoucnosti jistě ne.

Luigi1
13.01.2023 3 z 5

Zbytečně protahování děje.

Faila
05.01.2023 4 z 5

Další Deaverova kniha plná zvratů, které od něj čekáte, ale přesto vás překvapí.

Gaeberys
02.01.2023 3 z 5

Já vám nevím. Oceňuji, že se jedná o klasického Deavera, nicméně motiv(y)... Působí na mě jako přitažené za vlasy

cathyblack
11.12.2022 4 z 5

Prostě Jeffery Deaver. Kdo jeho dílo zná, nemůže být překvapený. Opět skvělá zápletka a překvapivé rozuzlení.
Spící knihu hodnotím za jednu z jeho slabších knih. K. Dance mi moc nesedí, mám raději sérii s Lincolnem Rhymem nebo Calterem Shawem. Nicméně, stále si Jeffery drží pomyslné první místo mezi všemi autory thrilleru. Čtu ho již léta a doufám, že si jednou budu moci přečíst nový příběh s Lincolnem Rhymem.

Dédečko75
08.09.2022 5 z 5

Sakra zase vedle, tenhle spisovatel je fakt špička.

Babo
07.09.2022 4 z 5

Od autora jsem kdysi přečetla několik knih a byla jsem spokojená. Jsem spokojená i s touto. Nevadila mi rozvleklost,ale ty kotrmelce na konci. Vím,že je to autorův styl ,takže mě to zase tak moc nepřekvapilo,ale přijde mi zbytečné za každou cenu všechno zpřevracet ,aby téměř nic nebylo ,jak se jeví.
Nejsem psycholog,ale některé myšlenkové pochody mi přišly nepravděpodobné. Jinak ale doporučuji,kniha se čte dobře.Jeffery Deaver je prostě profík.

Stanas513
28.08.2022 4 z 5

Souhlasím s některými komentáři níže, kniha je možná více rozvleklá a kdyby byl děj svižnější, četla by se rychleji. Alespoň mě ano. Četla jsem ji jako e-knihu na mobilu večer a občas jsem i usínala...:-) Jinak je Deaver jeden z mých oblíbených autorů.

maris123
17.08.2022 4 z 5

Klasický Deaver - když už si myslíte, že je konec, ukáže se, že je všechno trochu jinak. Kniha mě bavila od začátku do konce a nepřišla mi nijak rozvleklá, i když bych ji neřadila k těm nejlepším, které autor napsal.

CharlesWard
02.05.2022 1 z 5

Nudná a nezáživná kniha.

postrach
04.03.2022 4 z 5

Kniha je zbytečně natahovaná.Moc se táhne.Moc intrik vrahů.....Raději čtu sérii LR.

Dada077
06.01.2022 4 z 5

(audio) dobré, napínavé, ale nepáčilo sa mi naťahovanie konca. Finále hotové, páchateľ zneškodnený a ešte takmer tri hodiny textu do uší, kedy sa preberalo pochybenie agenta.
Od Deavera je to však len moja druhá kniha, čítať sa ho ešte len strojím.

Klamm
02.01.2022 3 z 5

V první třetině dobrý rozjezd, dobré téma (sériový vrah, sekty, řeč těla...). Druhá třetina se zbytečně vlekla a pomalu začínala nudit (hodně keců, málo akce). Poslední třetina začala přitahovat pozornost, i když množství kotrmelců, působilo spíš jako snaha o zachování značky, Deaver.
60%

Olous1
17.12.2021 4 z 5

Tak za mě poslední...snad;-) kniha v tomto roce.Tato série se mi celkem dobře čte,jen chvilku je to rozvleklé. Doufám, že další díly nezklamou.Jinak námět knihy dobrý. Za mě 85%.

Lusa
21.11.2021 4 z 5

Ke knihám Deavera mě přivedla právě Kathryn Danceová s knihou "Tvůj stín", která byla sice čtivá, ale nějak moc neoslovila. Pak jsem se ke Kathryn vrátila právě ve Spící panně, abych zjistila, že mi Kathryn přijde jako superžena, která má všechno v malíku a vše s přehledem zvládá. Kniha jinak byla čtivá a konec velmi zajímavý, ale myslím, že raději zůstanu u Rhyma a Sachsové.