Dotek vetřelce

Dotek vetřelce

Katherine „Kitty“ Kattová je zrovna na cestě do práce a to poslední, co čeká, je až příliš blízké setkání s mimozemšťanem. Přesněji s rozčileným chlapem, který se jí přímo před očima promění v okřídlené monstrum jako z béčkového hororu a začne likvidovat všechny v okolí. Ze zpětného pohledu by asi bylo lepší vzít nohy na ramena. Místo toho se Kitty, obchodní manažerka ozbrojená jen kabelkou a opravdu kvalitním plnicím perem, rozhodne agresivního emzáka zastavit. Do toho se uprostřed řevu a všeobecného chaosu najednou objeví hezoun v obleku od Armaniho, představí se jako Jeff Martini z blíže neurčené (a podle všeho tajné) agentury a trvá na tom, že si Kitty musí promluvit s jeho šéfem. Aniž to Kitty tuší, právě začíná její život mezi mimozemšťany – kteří jsou ale zatraceně sexy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331505/dotek-vetrelce-5aN-331505.jpg 3.825

Katherine "Kitty" Katt (1.)

Touched by an Alien (2010)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Fantom Print

alzbeta4340

Vysloveně oddechová fantasy o sexy mimozemšťanech chránících pozemšťany před jinými mimozemskými vetřelci. Bláznivý první dojem se mi během čtení potvrdil, je to bláznivé čtení vhodné na dovolenou. Příběh se v průběhu děje opravdu dobře rozjede, čte se to skoro samo. Narazila jsem ale na pár krkolomných momentů, které rušily. Možná si autorka vybrala slabší chvilku a český překlad taky moc nepomohl. Určitě si ale přečtu další díl.

Pasadenka

Giniin svět vetřelců je vtipný. Nebojí se odkazovat se na pop kulturu a psát s nadsázkou. Právě odlehčený tón celého příběhu, který v momentech karikaturuje žánrové klišé dělá z knížky pravou zábavu. Z průměrného stylu vyprávění vyniká neotřelá a až ignorantská vysvětlovačnost. Ano není to slovo ze slovníku, ale… Ale co?! :D Už dlouho mě zajímalo, jaké by to bylo, kdyby si autor řekl a co. Když na to dojde. Vyklopím to na čtenáře jako náklad čerstvého hnoje pro ukojení jeho zvrácených až fetišistických potřeb vědět. Kdo? Co? Jak? Proč? Jistě. Desítky vět brilantně inteligentní a značně nebojácné Kitty. Pro mě určitě veliké překvapení. Jen doufám, že autorka nebude otálet, resp. Neotálela, jelikož venku je už tolik dílů, a nandá nám čtenářům i nějaké ty šílenosti.

Jak mě Odd Thomas bavil pro svojí inteligenci, která narážela na příliš pokračování, cítím, že Kitty by snesla i 30 dílů. Tedy, když to Gini zvládne. A kdyby se přiblížila postupně k M.Y.T.H. Inc. tak za mě skvělé.

denydean

Originální a vtipná. Kitty jsem si zamilovala od první kapitoly. Těším se na druhý díl.

BookEater

Prima oddechovka, občas pasáže náročnější na sledování (nuceně jsem odháněla děti), celkově 90% a rozhodně si ohlídám pokračování.

adela3429

Četlo se to dobře, ale hlavní hrdinka na mě byla až moc velký všeználek. To jako opravdu nikdo za těch několik desetiletí nepřišel na to, jak ty mrchy zabíjet, a ona to vymyslí během pár minut v terénu? A rovnou hned několik způsobů? To mi přišlo poněkud úsměvné. Ale jinak fajn počtení, určitě dám šanci i dalším dílům.
Jenom ty chyby, ach, ty chyby! Prošla kniha vůbec korekturou? Protože se mi zdálo, že je něco špatně snad na každé druhé stránce, obzvlášť ke konci... :/

andrea4315

Prvních pár kapitolek jsem byla nadšená, bavilo mě doslova od první věty. Ale postupně té přímé řeči bylo na mě už moc, začlo to být skoro únavné než zábavné, přes neustálé slovní přestřelky se to ne a ne dějově posunout. Ale v závěru se konečně dostali k pořádné akci, tak si to zas hodnocení vylepšilo.

soulstorm

román se mi líbí ,čte se to dobře ,co se mi nelíbí ,že si to člověk koupí a potom v tom nachází plno zkomolených slov a jak už zmínil Milan1315 taky renoncy s překladem

ciaram

No, nedá mi to, a musím se poklonit milanovi1315, že knihu ohodnotí podle třetího souvětí, pak si dá knihu do přečtených a ještě příběhu, který vlastně nečetl, dá odpad - co na to říct...

Tak série má k letošnímu roku 16 dílů :) (doufejme, že se s vydáváním dostane nakladatelství aspoň do půlky). Je to zábavná, čtivá, akční, docela i vtipná oddechovka.
Hlavní hrdinka se nebere vážně, chrlí ironické poznámky jednu za druhou a s nikým si nebere servítky. Oceňuju, že všechny postavy mají rozdílné, přesto sympatické charaktery (u mě vede Kittyina rodinka od rodičů po mazlíky). Na chvíli mě zamrzel obligátní trojúhelník, který se naštěstí vyřešil. Ke konci jsem se trošku prala s tím, že mimozemšťani 50 let bojují se superbytostmi a Kitty to vyřeší za týden - na druhou stranu - říká se, že v jednoduchosti je krása (a vtip :o) a mimozemšťani holt myslí jinak.
Takže za sebe (i přes výhrady) říkám ano dalším dílům - jsem zvědavá na další střípky z mimozemského života.

Zusaninka

Skvelá uletená sci-fi. Kopu sexi mimozemštanov v oblekoch od Armaniho, hlavna hrdinka odvážna ženská s neskutočným sarkazmom, pri čítaní som sa ani chvíľku nenudila, je tam samá akcia s erotickým podtonom, určite odporúčam :)

milan1315
06. dubnaodpad!

Četl jsem jen první odstavec a stačí. Tak strašný překlad neskousnu. „Civil“ znamená v angličtině především „občanský“, pak teprve „civilní“. A když čtu, že šla splnit „civilní povinnost“ (nikoli občanskou), je mi jasné, že tohle číst nebudu. To fakt ve Fantomu nemáte překladatele, který umí anglicky a nezadává jen text do google překladače? I když - ten by to zvládl lépe. P. Kubašková by tam nacpala možná i civilní válku. :-/

Gini Koch

Gini Koch