Kateřina Veliká

Kateřina Veliká https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142864/katerina-velika-142864.JPG 4 12 3

Kateřina Velká byla ve svém paláci laskavou mátuškou a na trůnu geniálním dobyvatelem. Ruský lid však neměl žádné výhody ani z její laskavosti, ani z podmaněných území. Někteří její součastníci ovlivnili budoucnost ve významnější míře než ona, nikdo však neměl takový pozitivní vztah k přítomnosti. Nezanechala po sobě žádnou revoluční myšlenku a dobyté území se vetšinou ztratily. Ale její myšlenky, slova a skutky jsou jedinečné v souvislosti s její osobou, s touto pozoruhodnou postavou ženy, která se natrvalo zapsala do dějin. ... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Katharina die Grosse , 1995

barbarera
26.07.2020 5 z 5

Dobře napsaná kniha, doporučuji všem, kteří sledují stejnojmenný seriál na Primě.

Atanone
07.11.2017 4 z 5

Souhlasím s Blanchi,že je kniha místy rozvláčná,ale mně se přesto četla dobře,protože jsem do té doby nezakopla o knihu,která by uceleně pojednávala o této neobyčejné ženě. Jako většina biografií mě z křesla poslala rovnou k počítači,kde jsem posléze trávila hodiny dohledáváním věcí,které mě v knize zaujaly.
Každopádně Kateřina musela být neobyčejná žena. Právem jí říkají Veliká.

Blanchi
17.08.2014

tato kniha mne bohužel zklamala. Autor se někdy zbytečně rozepisuje a pak (aby dohnal stránky) něco přeskočí a vezme opravdu z rychlíku.

Rusko 18. století panovníci carské Rusko královny panovnice

Autorovy knížky