Katedrála hrůzy

Katedrála hrůzy https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1325/bmid_katedrala-hruzy-TfP-1325.jpeg 4 494 61

Tate Collier dříve patřil k nejrespektovanějším žalobcům ve státě. Nyní je z něj rozvedený gentleman, který obhospodařuje farmu na venkově a snaží se zapomenout na minulost. Aaron Mathews měl před sebou strmou kariéru klinického psychologa, ale rozhodl se napřít svůj talent k dosažení morbidnějších cílů než je léčba pacientů. Veškerá jeho snaha směřuje jediným směrem: krutě se pomstít Collierovi prostřednictvím jeho sedmnáctileté dcery. Když Matthews splní první body svého ďábelského plánu a začne systematicky ničit všechny, kteří se mu v tom snaží zabránit, Tate pochopí, že jeho poklidný život končí. Spojí se se svou bývalou ženou, protože jedině tak může zastavit psychopata, jehož přesvědčovací schopnosti jsou stejně nebezpečné jako nože, pistole či jiné smrtící zbraně… Katedrála hrůzy je dlouho očekávaný a kompletně přepracovaný klasický thriller Jefferyho Deavera, který je nabitý strhujícím dějem a četnými překvapivými zvraty.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Speaking in Tongues , 2000

DriftBooks
15.04.2016 1 z 5

Že já se vždycky nechám nachytat… Poslední dobou často cestuji vlakem – dlouhé cesty. A to je dobrý čas na odpočinek a zábavu v podobě nenáročné knihy. A tak jsem opět sáhl do nitra své čtečky a vykutal Deavera… Mno…

Jeden můj kamarád se živí jako bavič. Entertainer… má napsáno na vizitce. Tu a tam se objeví v televizi, jeden čas měl dokonce svůj pořad. Ale základem jeho obživy je – bavení. Objíždí republiku s jedním kufrem plným převleků a jedním CD diskem s hudebním podkladem. Během večera imituje zpěváky a je při tom vtipný – bez ironie. Dělá to od dětství – vyrůstali jsme v jednom paneláku, tak vím, o čem mluvím. Nedávno zavítal do naší vesničky střediskové a tak jsem se samozřejmě na něj zaběhl podívat. Skvělý, bezchybný hlas. Humor není bez nápadu. Prostě – entertainer, profesionál. Zasmějete se, ale za hodinu nevíte, kdo to byl a co dělal. Nedávno vydal CD se svojí tvorbou. Bez humoru. Bez imitace. Jenomže člověk od něj tak nějak podvědomě čeká, kdy začne blekotat jako Sobota, nebo kdy předvede Elvise. Sám o sobě nefunguje…

A přesně takovým entertainerem je Deaver. Profesionál v béčkové sféře. Jeho knihy jakoby imitují skvělé thrillery. Nesmíte u nich ale moc přemýšlet. Tu a tam přeskočíte nudnou část – protože autor se rád kochá dlouhými zbytečnými dialogy. Věci se dějí na hraně logiky. A především – všichni jsou geniální. Ať kladní či záporní hrdinové. Kdysi běžel v televizi seriál MacGyver. Chlápek, co všude byl, všechno znal a všechno uměl. Ferda Mravenec křížený broukem Pytlíkem. Náramně jsem se tím seriálem bavil… Masochisticky… Asi jako Ignácius Reilly, když navštěvoval kino. Pokud nevíte o čem je řeč, doporučuji Pulitzerovou cenou oceněný, dnes již kultovní, román Spolčení hlupců od Johna Kennedy Toola... :-)

Nunynka
01.01.2016 4 z 5

Na Deavera žádné velké jeho překvápka a konec tak nějak rychle utekl. Děj to mělo,ale pořád jsem čekala a čekala a najednou byl konec a kde nic tu nic.

Zkama
17.12.2015 2 z 5

Lehce nereálné, větší lehkost a nenucenost by dílku prospěla. Holywoodsky scenář na trhriller prostě

raffi
03.11.2015 1 z 5

Najslabšia kniha od dobrého autora. Od začiatku viete, čo sa bude diať, len nečakáte, že všetko bude tak prehnané.

Nelly
31.10.2015 5 z 5

Skvělé! Trochu jsem se obávala nečekaných zvratů , kterými je autor proslulý, ale ne - příběh si jede narýsovanou cestičkou tak, jak milovníci napínavých knížek očekávají - na Deavera možná netypické, ale mně se to fakticky líbilo!

zd0981
07.08.2015 3 z 5

Divní lidé divně jednají v divném příběhu

soukroma
08.04.2015 1 z 5

Pro mne to byla zcela jistě ne katedrála, ale celé peklo hrůzy...Po dvou moderních thrillerech oblíbených dam tohoto žánru (Slaughter - Nic nebude jako dřív a Jackson - Smrtelný hřích), které mě dost zklamaly, jsem sáhla po špičce oboru - a byla jsem tak otrávená a zklamaná, že jsem musela knihu v polovině odložit. Tak divná zápletka, příšerně divní hrdinové, nerealisticky podivné chování, rozhovory a názory, to vše podáno podezřele divným způsobem (jako když to místo autora psal nějaký spisovatelský neumětel, ne-li stroj, a zcela jistě vše ještě prošlo strojovým překladem). Prostě nečtivé a ubohé.

Flowtec
11.12.2014 1 z 5

Velmi, velmi nudné...bohužel. Naštěstí nemá kniha mnoho stránek.

Ennie
27.06.2014 2 z 5

Překvapilo mě, že tu hodně lidí píše, jak je Deaver nezklamal. Já se přikláním spíše k těm prvním komentářům. Ze začátku jsem si říkala, že to snad není ani Deaver. Ano, občas se tam objevil :D. A některé části byly zajímavé, ale pro mě zatím jeho nejnudnější knížka. Dvě hvězdičky možná jen proto, že je to Deaver a čekala jsem víc. Kdyby to bylo od někoho jiného, tak bych možná dala tři. Přece jen jsem to měla přečtené za tři dny (také to má méně stránek). Jentak na okraj: Deaver je jeden z mých nejoblíbenějších autorů, takže už mám taky několik jeho knížek přečteno...

Mr.Pajek
20.05.2014 4 z 5

Prostě Deaver, opět nezklamal. Linie děje je jednodušší než obvykle, ale přehledná..Super

KKK
28.04.2014 3 z 5

Moc pěkné,napínavé,ke konci se mi ani nechtěla knížka odložit,když jsem musela.

astroweb
30.12.2013 5 z 5

Trochu jiné, než ostatní autorovy knihy, víc psychologie, ovšem nikoli na úkor napětí a finále naprosto famózní. Celkový dojem - vynikající.

lanusinka
09.12.2013 5 z 5

Pěkné čtení. Sice v něm nebylo tolik zvratů a překvapení, na kolik jsem u Deavera zvyklá, ale nějak mi to nevadilo...

Petr K.
09.07.2013 4 z 5

Podle prvnich (spise zapornych) komentu jsem knihu nechtel moc cist. Ale opet se pootvrdilo, ze co ctenar, to nazor. Rozhodne tato kniha nepatri k nejslabsim a nejnudnejsim. Prave naopak, je to parada a perfektne napinave (a ja mam Deavera precteneho skoro komplet, takze mohu posuzovat s ostatnim jeho dilem) Asi ma ,,martinkaLLL,, trochu pravdu s nudnou pasazi s rodicema a jejich zivotem, ale v ktere knize neni nudnejsi pasaz, ze? Nevim jestli to mam psat, abych neprozradil, ale z uvodniho textu se to neda poznat, tak chci napsat, ze jde vlastne o unos divky a jeji hledani a zachranu. Z textu jsem puvodne myslel, ze pujde o neco jineho a tak pro me byla kniha velke prekvapeni (ale mile prekvapeni) Podle me to docela slape a mistama, kdyz se vzijete do role, to bylo hodne mrazive :-) Take souhlasim s ,,Alinore,, ze mi ten konec prisel, takovej upajcnutej, ale jinak dobry. Ja rozhodne doporucuji nedat na komenty a precist si to. podle me, pokud jste na napinave ctivo, tak se vam to musi libit, ale uvidite sami.

Vlasta610
01.05.2013 5 z 5

Po celou dobu čtení mě kniha nadchla, četla jsem ji jedním dechem. Doporučuji si ji přečíst.

petka-2007
19.03.2013 5 z 5

Výborné! Musím říct, že kniha na mě uděla velmi dobrý dojem. Super styl psaní, od knihy se jen těžko odchází. Doporučuji k přečtení.

ondra1995
14.08.2012 4 z 5

Tuto knihu jsem si vzal kdysi na dovolenou k moři. Nepamatuji si přesně děj, ale pamatuji si, že jsem nestačil valit oči.

Alinore
24.04.2012 4 z 5

Katedrála hrůzy je knížka, která má co nabídnout, o tom žádná, vždyť je to dílo pana Deavera. Stejně jako u jeho ostatních děl se mi líbí, že po přečtení jste o pár odborných znalostí bohatší. V tomhle díle se zabrousí do oboru psychických poruch a rečnictví. Mimo to má knížka poutavý děj a zajímavé zvraty. Jen na konci mi něco chybělo. Když jsem zjistila, že už čtu poslední stránku, nemohla jsem tomu uvěřit. Prostě bych čekala, že bude příběh ještě pokračovat, nepřipadal mi řádně ukončený.

guru
18.12.2011 3 z 5

Osobne bol toto pre mňa zatiaľ najnudnejší román od Deavera. Celý dej išiel ako keby od začiatku do konca, bez nejakej výraznej zápletky. Postavy neboli ani zďaleka tak zaujímavé, ako v iných dielach.

martinkaLLL
17.12.2011 2 z 5

Příběh vymyšlený moc dobře,ale jak tam rozebírá potom vztah těch rodičů až moc podrobně,tak to se mě k jeho stylu moc nehodilo a místama mě to přišlo i nudné.Deaver má mnohem lepší knihy :o)