Vdova

Vdova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302100/bmid_vdova-4gu-302100.jpg 4 482 152

Kate Waters série

Temný psychologický thriller pro čtenáře, které uhranula Zmizelá nebo Dívka ve vlaku. Jeho tvář byla všeobecně známá z titulních stránek novin: opovrhované monstrum, které podle všeobecného mínění spáchalo hrůzný zločin. Nebyl však za něj nikdy odsouzen. A Jean Taylorová byla ženou toho monstra. Většinu svého života strávila v roli dokonalé manželky. Neochvějně stála po boku svému muži i poté, co byl obviněn z vraždy dítěte, přestože kvůli tomu musela snášet zlostné pohledy, přišla o přátele i o práci. Teď je ale její muž mrtvý a lidé chtějí vědět, jaké to bylo, žít po jeho boku. Co se vlastně tenkrát stalo. Jean může konečně vyzradit všechna tajemství. Pravda – to je to, co po ní všichni chtějí. Zajímá se o ni novinářka, pro kterou je exkluzivní rozhovor s ženou pedofilního vraha vrcholem kariéry. A ještě intenzivněji se snaží pravdu odhalit inspektor Sparkes, pro něhož je tento případ letitou noční můrou. Policajtský instinkt mu napovídá, že se Jeanina maska mlčenlivosti bortí, že se brzy stane něco zásadního...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Widow , 2016

Michelinecka84
03.02.2017 3 z 5

Čekala jsem větší zápletky a napětí. Od začátku bylo víceméně jasné kdo je padouch. Ale knížka se hezky četla. Za dva dny jsem jí měla přečtenou :)

sllezina
02.02.2017

Nuda.Začátek dobrý a pak jsem pořád čekala ňákej zvrat,překvapení nebo něco co tu knížku nakopne.Od půlky nuda.

Germaina
28.01.2017 2 z 5

dloooooouhý to bylo

Isserley
26.01.2017 2 z 5

Slabá kniha. Téma je zajímavé, ale po slibném začátku se děj tak nějak rozmělní, rozpatlá a rozplyne. Postavy jsou mdlé a schematické, jak se říká, šustí papírem. Svůj podíl na zklamání může mít i překlad a chyby v textu. Dvě hvězdičky dávám sobě, že jsem to dočetla.

Mahelová
26.01.2017 2 z 5

Při čtení člověk pořád čeká, kdy se stane něco, co celý děj buď nečekaně překroutí nebo změní, jak tomu bývá u thrillerů, ale ono ne... jede to pořád na stejné vlně. Knížka pro mě nebyla úplným zklamáním, ale ani nenaplnila moje očekávání.

Mrs.MF
26.01.2017

Velmi čtivé, nemohla jsem se od toho odtrhnout, ale konec mě docela zklamal, čekala jsem něco podrobnějšího, trochu více šokujícího a do poslední stránky jsem doufala, že se všechno dozvíme z vyprávění manžela.

Danago
17.01.2017 5 z 5

Psychothriller, který má v sobě atmosféru detektivky. Napínavý až do konce. Dobře čtivě napsaný.

katerina7927
11.01.2017 2 z 5

vlastně jsem pořád čekala, kdy se to rozjede.. a konec byl opravdu trošku zrychlený a ukvapený, snad ještě horší než u dívky ve vlaku

items
09.01.2017 1 z 5

Posledných 100 strán som už len prelistoval, aby som sa konečne dostal na koniec. Nuda, nuda, nuda.

rodak
07.01.2017 5 z 5

Velice čtivá ačkoliv bylo vše jasno.Dávám do kategorie Zmizelá ,Dokonalý cizinec.Otáčíte stránku za stránkou a nemůžete přestat.

sramkovamichala
06.01.2017 4 z 5

Děj z části předvídatelný, ale se zajímavým obsahem. Žádná extra překvapení, konec trochu ukvapený.

orinka3
02.01.2017 3 z 5

Neurazí, nenadchne, je to dobře čtivé, ale lehce předvídatelné.

MelodyFox
27.12.2016 3 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny, ale celé je to takové jednolité, bez překvapení, i s pár nesrovnalostmi... Pořád jsem doufala v happyend, ale konec mi přišel nedotažený, až odfláknutý...

ankaras
24.12.2016 4 z 5

Ztrátou času bych to přímo nenazvala, příběh si udrží vaši pozornost, ale vše je jasné už od začátku a na povrch nemá tedy co vyplouvat. Čekala jsem alespoň nějaký zvrat, ale ten také nepřišel.

vnimat_Krasu
22.12.2016 2 z 5

Dvě hvězdičky jsou trochu krutý, já vim.
Jenomže Fiona Barton slušnou povídku natahuje jako žvejku. A jakkoliv mě Glenův příběh ze začátku zajímal, z druhé půlky je znatelně cítit promarněnej pokus. Jestli totiž něco Bartonové nejde, je to vývoj postav. Což je i vzhledem k závěru Vdovy docela problém. A tak oproti psychologicky našlapané Zmizelé chybí Vdově emoce i aktuálnost.
A teď pardon.
Jdu se zavřít do chatovací místnosti.

mulder
21.12.2016 4 z 5

Knížku jsem přečetl za dva dny, očekávání však nebyla naplněna. Kniha nebyla strhující, nevyděsila, jak bylo prezentováno na obalu. Knížka se četla dobře, byla napsána s citem, ale mně chybělo napětí, pořád to " jelo v jedné rovině". Děj byl lehce předvídatelný, čekal jsem, že mi závěr nějak vyrazí dech, nestalo se.

kikies
14.12.2016 4 z 5

Má to spoustu much, spousta věcí působí nedomyšleně, nejasně a polovičatě. Ale čtivé a napínavé to je. Vývoj Jean, respektive to, jak se prezentovala a chovala ke svému okolí, je zajímavou nosnou myšlenkou, ale Glen podle mě měl dostat více místa. Líbilo se mi zpracování jednotlivých úhlů pohledu, nejvíce asi pohled novinářky Kate a detektiva Boba. Celkově dílo řadím k tomu nejlepšímu, co je v daném žánru k dispozici, ale jednu hvězdu dávám dolů právě za ty nedodělky, bez jejichž přítomnosti by to mohlo být dokonalé :-)

Vilas1979
11.12.2016 4 z 5

Výborný thriller! Srovnání se Zmizelou nebo Dívkou ve vlaku je velmi příhodné, Vdova je podobného rázu. Čtenáře vtáhne okamžitě do děje a tomu nezbývá než číst a číst, kdykoliv má příležitost, dokud není konec. Skvěle vykreslené charaktery, především hlavní hrdinka Jean, na té si autorka dala skutečně záležet, na jednu stranu působí poněkud jednoduše a prostě, ale na její vyprávění a úhel pohledu jsem se těšil nejvíc. Občas bylo náročné orientovat se v čase, kapitoly jsou promíchané, je třeba být pozorný a nezapomenout datum právě čtené kapitoly. Škoda, že v tomto ohledu nebyla autorka ke čtenářům poněkud laskavější, chvílemi jsem měl chuť si vedle na papír kreslit vlastní časovou osu. Ale to je můj častý problém při tomto pojetí kapitol a příběhu. Autorka se nevyhnula některým zjednodušením, například policisté navštíví podezřelého a ačkoliv na něj prakticky nic nemají, okamžitě mu prohledají byt, aniž by řešili nějaké povolení k prohlídce. Dále, ačkoliv jsem se snažil číst velmi pozorně, jsem úplně nepochopil jaký druh pornografie měl Glen v počítači, myslím, že v tom pořádně neměla jasno ani sama autorka a byla ráda, že jí tenhle konstrukt vůbec drží pohromadě. Glen má být pedofil, za pornografii dokonce platí kreditkou a ve chvíli, kdy policie dělá zátah na pedofily, nahlásí její ztrátu, z čehož by se dalo usuzovat, že neměl uplně čisté svědomí a jednalo se o dětskou pornografii, za což to by měl jít rozhodně sedět. Najednou je však z dětské pornografie jen adult baby porno. Je to zkrátka celé takové nejasné a já se dost možná opět zbytečně pitvám v detailech, ale nedokážu je zkrátka jen tak přehlédnout. Jinak se to ovšem četlo jedním dechem, se závěrem jsem spokojen, i když jsem si celou dobu tipoval, že to dopadne úplně jinak. Hodně solidní čtyři hvězdy.

Hella
28.11.2016 5 z 5

Za mě tedy absolutní bomba. Jen málo knih v životě mě donutilo číst hluboko přes půlnoc, abych je na jeden zátah dočetla. Tato ano. A byť se potýkám s nevyhraněným názorem (chvílemi velkými nesympatiemi) k J., tak .... prostě pecka.

MP17
19.11.2016 3 z 5

Podobné jako "Amnézie", velké očekávání, ale nakonec nic moc. Vlastně mě nikdy ani pořádně nemrazilo, nedostavilo se žádné napětí ani obavy a to mi prostě u takového literární žánru velmi chybí. Začínám se podezřívat, že mi nějak nesedí, když tento žánr píší ženy, zkusím si na to udělat nějaký vlastní průzkum :)