Dítě

Dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347623/bmid_dite-7H3-347623.jpg 4 301 99

Kate Waters série

< 2. díl

Dvacet let pohřbené hrůzné tajemství. Tři ženy, kterých se bezprostředně týká. A nespočet démonů, které i nyní vyvolává... Ten starý dům stál v části Londýna, kterou developeři hodlají přebudovat na luxusní čtvrť. Čilý stavební ruch však přeruší nález jednoho z dělníků: pod vrstvou hlíny odkryje kostru malého dítěte, zjevně pohřbeného před mnoha lety. Novinářka Kate Watersová chce o případu psát, ale brzy pochopí, že ze všeho nejdříve bude třeba zjistit identitu mrtvého dítěte ze staveniště. Při hledání odpovědi na tuto otázku Kate odkrývá spojení se zločinem, který městem otřásl před několika desítkami let: z místní nemocnice bylo tehdy ukradeno novorozeně. Zmizelo beze stopy a jeho rodiče se z této ztráty nikdy nevzpamatovali. Kate se vyptává dům od domu, proniká do minulosti starousedlíků a postupně splétá nitky příběhu, který je místními považován za největší – a nikdy nevyřešenou – záhadu. Vyslechne si ledacos, ale brzy zjistí, že klíč k rozluštění dávné tragédie skrývají tři ženy. Každou z nich nevysvětlené zmizení novorozeněte silně zasáhlo – a každá z nich je nyní zmítána úvahami, co novinářce říct a co si navždy ponechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Child , 2017

Jane417
12.01.2018 3 z 5

"Dítě" je podle mě průměrná detektivka. Rozhodně to není psychothriller. Novinářka Kate chce napsat článek o totožnosti nalezeného novorozence, který byl roky pohřbený pod betonem a teď byl objeven při bourání domu. Odkrývá tajemství několika žen, které by mohly mít s mrtvým dítětem něco společného. První polovina knihy mi přišla taková nezáživná... nevtáhla mě. Druhá půlka byla o hodně lepší. Děj nabral obrátky a stránky se obracely samy. Celkově ale nad příběhem nejásám. Konec byl hodně rychlý a odhadla jsem ho relativně brzo, protože to podle mě jinak dopadnout nemohlo. Spousta situací mi přišla nereálná, včetně pravomocí novinářky, atd. Autorčina "Vdova" se mi líbila víc. Knihu přesto doporučuji, protože v případě této knížky jdu proti proudu. Většině se moc líbí...

Inka063
03.01.2018 5 z 5

Podle mého názoru výborně vystavěná kniha. Zápletka s hodně překvapivým závěrem až pár stránek před koncem. Naprosto uvěřitelná stejně jako jednání jednotlivých postav.
Autorka nezapře novinářku - jednotlivé kapitoly jsou, stejně jako v její prvotině Vdova, uvedeny datem a jménem jednotlivých postav, z nichž každá má svá nikdy nevyřčená tajemství. Tajemství, která doživotně ovlivnila jejich vztahy a celý život.

yetti74
02.01.2018 5 z 5

Hezky napsané, od poloviny je to tak napínavé, že jsem četla do noci, abych se dozvěděla, jak vše dopadne. Mě se líbila i Vdova, Dítě ještě možná o něco víc, autorku si jdu hned přidat do oblíbených autorů a budu se těšit na její další nové dílo.

Olous1
27.12.2017 5 z 5

Tak tohle byli úžasné čtení, od začátku perfektní děj až do konce.Mohu jenom doporučit.

lenka.g
25.12.2017 3 z 5

Četlo se to dobře a rychle, ale brada mi nespadla. Něco tomu chybělo, něco zase trochu přebývalo, psychothrillerem bych tuhle knížku taky nenazvala. Špatné to určitě nebylo, ale tak vysoké hodnocení (v tuto chvíli 90%) mne překvapuje.

Hella
18.12.2017 3 z 5

Na Vdovu tenhle příběh dle mého názoru nemá. Vadila mi určitá rozvleklost prvních dvou třetin knihy. Nebo to, jak Kate pořád pracuje na článcích, které vlastně zveřejnit nemůže a nemá... případně, jak imrvére :-) jezdí za Angelou.

Urbana
07.12.2017 5 z 5

Perfektní... tak jak píše Zoy, četla se jedním dechem.

Zoy
05.12.2017 5 z 5

Úžasné, skvělé. Knihu jsem četla jedním dechem

petra5585
26.11.2017 5 z 5

Naprosto úžasné. I když jsem předpokládala konec, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Opravdu stojí za přečtení. Pro mě to byla za poslední dobu jedna z nejlepších knih.

Blaufik
23.11.2017 5 z 5

I když jsem se do knihy ze začátku nemohla začíst, tak nakonec se vše zlomilo a já jsem nemohla přestat, dokud jsem knihu nedočetla.
Konec pro mě úplně překvapením nebyl, ale i tak doporučuji a mrknu také na autorčinu Vdovu.

bookcase
22.11.2017 5 z 5

Pecka peckoidní. Napínavé, mrazivé, čtivé. Tentokrát jsem to OPRAVDU UHÁDLA, ale to vůbec nevadí, protože tam šlo o víc než o hlavní zápletku. Doufám, že se dočkáme FB i do třetice.

cleopatra11
22.11.2017 5 z 5

Naprosto parádní kniha. Od poloviny knihy jsem byla napnutá, jako kšandy a závěr byl velmi dobrý. Styl spisovatelky mi sedí.

Naďulka
22.11.2017 3 z 5

Příběh s překvapivým koncem. Pohodová četba, ale čekala jsem víc.

Barbucha12
16.11.2017 4 z 5

Sice jsem ze začátku četla celkem loudavě, ale v polovině mě kniha drapla za oči a nepustila do úplného dočtení.

Sorrow
09.11.2017 4 z 5

Při čtení této knihy jsem se opravdu cítila jak na horské dráze. V jednu chvíli jsem ze čtení byla nadšená a otáčela stránku za stránkou, abych ji vzápětí odložila a to třeba i na dva dny. Občas mě autorka zaskočila mile, občas až tak ne.
Přestože si myslím, že příběh Dítěte je vybudovaný velmi kvalitně, s rozmyslem, a je opravdu dobře řemeslně zvládnutý, na jisté mezery jsem narazila a nejsem si tak úplně jistá, jestli by některé věci v reálném životě opravdu byly možné.
Autorčinou nejsilnější stránkou jsou rozhodně postavy. Je vidět, že se léta živila jako investigativní novinářka (a dobrá! investigativní novinářka), a tak má perfektně zvládnutou nejen psychologii hlavní hrdinky Kate Watersové, ale i všech ostatních. Zejména ženy jí tedy jdou opravdu dobře!
Co je ale nasnadě vytknout, je jistá předvídatelnost příběhu. Ne snad od úplného počátku, ale čím blíž jste konci, tím víc je asi jasné, jak to bylo. Otázka ale zní: Je to vážně až tak na škodu?

Jana77
30.10.2017 5 z 5

Kniha má vše, co má mít kvalitní psychothriller. Staré tajemství, cit pro dramatičnost, nečekaný konec. Už autorčina Vdova byla skvělá, ale Dítě je ještě lepší.

hs777
26.10.2017 4 z 5

Kvalitní, pomalu se rozbíhajíci psychothriller, který po půlce nabere neskutečné tempo. Nebýt toho, že pointa mi docvakla o chlup dřív, než mi ji autorka sama prozradila, dala bych pět hvězd.

Nixa
23.10.2017 5 z 5

Tak druhá autorčina kniha se mi líbila ještě více než první! Opravdu skvělý psychothriller. Kniha se skvěle čte, je napínavá od samého začátku a má hodně překvapivý konec. Celou tu dobu co jsem knihu četla jsem si tak říkala, jak by to asi mohlo být, ale tohle jsem nečekala. Všechny zápletky do sebe postupně zapadají a vytvoří opravdu překvapivý děj. Doporučuji!

Paja1709
22.10.2017 5 z 5

Druha kniha od autorky a musim rict ze jeste lepsi nez Vdova.Knizka ma vse co by Psyhothiller mel mit.Od zacatku dokonce proste napinave.Hltala jsem kazde slovo .Dokud jsem knihu nedocetla.Doporucuji.Za me jedna z nejlepsich knih v tomto roce.