Chladný den pro vraždu

Chladný den pro vraždu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405076/bmid_chladny-den-pro-vrazdu-1jB-405076.jpg 4 300 114

Kate Shugaková série

SEVERSKÁ KRIMI Z OPRAVDOVÉHO SEVERU… Kate Shugaková se po odchodu z kanceláře návladního v Anchorage vrací do rodného kraje na odlehlém severu Aljašky, aniž by tušila, že vzápětí dostane příležitost prokázat své detektivní schopnosti. Když se ztratí jeden z rangerů, místní si s tím nedělají velkou hlavu. Zřejmě už leží někde pod vrstvami sněhu, a ten jeho tělo vydá až s jarním táním. Jenže pak beze stopy zmizí i Katein bývalý kolega, který se rangera vydal hledat, a to Kate nemůže nechat jen tak… Stopy vedou k aleutské komunitě, v níž Kate vyrostla, a tak dobře ví, že zdejší lidé mezi lží a loajalitou a také mezi spravedlivou odplatou a chladnokrevnou vraždou často nevidí velký rozdíl.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Mystery Press

A Cold Day for Murder , 1992

cmelda26
13.05.2020 1 z 5

Nedočteno

Calibra
29.04.2020 2 z 5

Pro mě docela zklamání, od 200 stránkový knížky jsem čekala akci a ono se na 50 straně pomalu nic nedělo. S nadsázkou mohu říct, ze nejnapinavejsi v cele knize pro mě byla poznámka autorky na konci. Na tak utlou knížečku mi přišly zbytečný popisky života na Aljašce. K samotnému příběhu mužu říct, nic moc , případ vyřešen lusknutim prstu.

Leona333
24.04.2020 4 z 5

Něco takto severského jsem potřebovala. Žádný překombinovaný děj a ani žádná přemrštěnost hlavních postav... Naopak! Dobré vylíčení samotného prostředí detektivky, kde se její hlavní postava Kate octne. Nic přehnaně dramatického, až neuvěřitelně morbidního, jak je poslední dobou v detektivkách zvykem... Prostě, zase jednou něco víc klasičtějšího...

dawson321
13.04.2020 3 z 5

Klasická jednoduchá detektivka z netradičního prostředí rezervace na Aljašce. Za mě průměr, ale zkusím přečíst i další díl.

Peťa75
09.04.2020 5 z 5

Severská krimi, ale až na tu zimu taková příjemná, nekrvavá, mezi dnešními detektivkami netypická. Je poznat, že je to již nějaký pátek, co ji autorka napsala.

Vlčice7
02.04.2020 5 z 5

Za mě prima nenáročná oddechovka. Krásné popisy Aljašky. Ráda se pustím i do další její knihy.

bafuskyBaf
29.03.2020 4 z 5

To prostředí Aljašky je krásný...ráda si přečtu další pokračování. Jinak je to taková lehká detektivka.

89Tomas
28.03.2020 4 z 5

Klasická detektivka, spíš takové odpočinkové čtení. Asi nejzajímavější na ní jsou popisy aljašského prostředí.

magic11
26.03.2020 2 z 5

dočetla jsem, ale další už nemusím, stačilo, nezaujala

EmillyT
16.03.2020 3 z 5

Poměrně jednoduchá a krátká dějová linka. Je to takové odpočinkové čtení. Do budoucna se určitě nebudu bránit přečtení dalšího dílu.

šipek
07.02.2020 4 z 5

Tak takové pohodové klidné počteníčko z úžasně vykreslenou krajinou odlehlé Aljašky. Čtenář u této knihy se seznámí a přiučí o životě na Aljašce. Ze začátku jsem měl problém s velkým množstvím jmen, špatně se mi orientovalo.

alzbeta4340
04.02.2020 3 z 5

Žánrem klasická detektivka ze zajímavého prostředí Aljašky, které bylo pro čtení určitě přínosem. Kniha se dobře a snadno čte, dějová linka je ale jednodušší. Možná je to tempem vyprávění, ale je dost poznat, že tohle není žádná novinka, nýbrž příběh napsaný už skoro před třiceti lety.

Jordyz
30.01.2020 3 z 5

Bohužel mě kniha úplně nevtáhla. Na konci se nedostavil vlastně žádný pocit - ať už překvapení, radost z dobrého konce nebo zhltnutí posledních 30 stran, protože prostě nemůžete přestat číst. Prostě jsem knihu dočetla - a nic. Kniha postrádala napětí a spád.

Niš-knihovna
25.01.2020 2 z 5

Nezaujala.

jasmína
19.01.2020 2 z 5

Bohužel mě kniha vůbec neoslovila, tudíž nebudu vyhledávat další díl, až vyjde.

Ale jak se říká, sto lidí, sto chutí, či tak obdobně.....

Marikapachlova
06.01.2020 3 z 5

Knizka mebyla spatna, ale asi mi chybel vetsi spad a napeti nebo nevim, ale zkusim jeste dat autorce sanci s druhym. dilem ????

čuřil
06.01.2020 3 z 5

Rychlý spád a děj. Bez nějakých nejasností a tajemna. Zkrátka a dobře taková krimi.

magnolia
24.12.2019

Moc mě to mrzí, ale knížka mě nechytla tak, jak jsem čekala. Nebo jsem čekala zajímavěji zpracované téma (občas mě i zarazily některé věty, použitá slova). Připadalo mi , že se jen hromadí jména a hlavně dialogy, atmosféra mě nezasáhla, ani hlavní postavy (ani ta Obluda, od které jsem si slibovala více:). Možná je to tím, že detektivky moc nečtu, ale třeba ve srovnání s Galbraithem/Rowlingovou, je D.S. hodně jinde. Pokud však někoho etno-krimi příběh z Aljašky zaujme, budu jen ráda a autorce přeji i tu cenu, o které píše na konci knihy.

zdendula31
16.12.2019 3 z 5

Čekala jsem něco úplně jiného.Spíš než detektivka je to cestopis,ale nevadilo mi to.

soukroma
16.12.2019 4 z 5

Moc zajímavé, ani ne tak zápletkou (spíš smutnou než extra napínavou), jako hlavně prostředím: jih Aljašky, kousek od průlivu Prince Williama, kousek od Anchorage, běžný život "domorodců" - většinou míšenců, potomků Rusů a místních, napůl bělochů, napůl Indiánů.
Autorka sama je rozená Aleuťanka a dosud tam žije, takže její vyprávění je skutečně autentické - přitom "svému" lidu nijak nenadržuje, ukazuje ho prostě takový, jaký dnes je, z vlastní vůle či kvůli vnějším okolnostem. Jen je ten obraz skoro třicet let starý - a za tu dobu se jistě ještě hodně změnilo (ráda bych věřila, že k lepšímu - jistě se minimálně zlepšila komunikace, spojení se světem a přístup k informacím, ostatně jako u nás s příchodem mobilů a Internetu...).
Celá série má už asi dvacet dílů, tak doufám, že se dostanou k nám poněkud rychleji, aby zase děj nebyl vlastně zastaralý.
Pozn.: škoda, že velmi šikovné fence-kříženci mezi psem a vlkem nevymyslel překladatel lepší jméno pro Mutt v originále než zrovínka Obluda.

vraždy Aljaška severská krimi sníh, vločky Aleuťané, Aleuti

Dana Stabenow
americká, 1952
2019  72%Chladný den pro vraždu
2019  79%Devátá oběť
2020  82%Pod hladinou
2021  82%Černé zlato
2021  82%Hra s ohněm

Kniha Chladný den pro vraždu je v