Chladný den pro vraždu

Chladný den pro vraždu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405076/bmid_chladny-den-pro-vrazdu-1jB-405076.jpg 4 300 114

Kate Shugaková série

SEVERSKÁ KRIMI Z OPRAVDOVÉHO SEVERU… Kate Shugaková se po odchodu z kanceláře návladního v Anchorage vrací do rodného kraje na odlehlém severu Aljašky, aniž by tušila, že vzápětí dostane příležitost prokázat své detektivní schopnosti. Když se ztratí jeden z rangerů, místní si s tím nedělají velkou hlavu. Zřejmě už leží někde pod vrstvami sněhu, a ten jeho tělo vydá až s jarním táním. Jenže pak beze stopy zmizí i Katein bývalý kolega, který se rangera vydal hledat, a to Kate nemůže nechat jen tak… Stopy vedou k aleutské komunitě, v níž Kate vyrostla, a tak dobře ví, že zdejší lidé mezi lží a loajalitou a také mezi spravedlivou odplatou a chladnokrevnou vraždou často nevidí velký rozdíl.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Mystery Press

A Cold Day for Murder , 1992

alnahu
19.06.2021 3 z 5

Trochu déle mi trvalo než jsem se začetla,ale pak se děj trochu rozjel .Je to taková spíš odpočinková detektivka z Aljašky -kde žije uzavřená komunita lidí,kteří neradi pouští kohokoliv mezi sebe.

Johana
09.06.2021 5 z 5

Na poslední stránce této fajn detektivky dojde k sexu. A sice takovým stylem, že celou knížku hodí o level dolů... Myslím, že to autorce vnutili v nakladatelství - jako že musí, že na tom čtenáři trvají.
Ach jo.
Toho nebýt, jde o dobrodružné čtení, které má úroveň, a ačkoli je detektivní linka vlastně slabá, vůbec mi to nevadilo, protože ten trip se odehrává na Aljašce a otevírá dveře do zatím zcela neznámého, zajímavého světa a do domovů jeho obyvatel, ať už Aleutů, nebo rozličných přistěhovalců do rezervace. Takže celkově 5 hvězdiček: za tlapku v hodně romantických gatích hvězdu dolů! A za Aljašku zase hvězdu nahoru.

Pavla-Adina
12.05.2021 4 z 5

Jedna z lepších detektivek: občas trochu nepřehledný děj, ale celkový dojem dobrý.

marci8
11.05.2021 2 z 5

Kniha není špatná. Je tam popsaný život na Aljašce a jde si dle ní udělat představu, jak tam lidé myslí a v jakých podmínkách žijí. Jako detektivka byla ale jednoduchá a nebyla vůbec napínavá. Líbilo se mi, že jedním z hlavních hrdinů je pes. Beru ji jako úvod do série a protože mám půjčený další díl, zkusím.

Mlsnákočka
23.04.2021 4 z 5

Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst - trochu mě nudila a taky tam bylo hodně postav, které se mi pletly a nebylo dostatečně vysvětleno, o koho se jedná. Pak ale kniha dostala spád a už se to četlo samo.... Moje druhá kniha od této autorky, a určitě ne poslední.

marcela0282
17.04.2021 4 z 5

Je vidět, že autorka dobře zná místo, o kterém píše a mně se její vykreslení přírody, lidí a jejich myšlení moc líbilo. Příběh samotný byl na takové lehčí čtení, žádné brutality, šílení vrazi a podobně. Občas jsem se ale ztratila, jako by někdo vystřihl scénu, nebo odstranil větu / odstavec, proto hvězdička dolu. Moc se těším na další výpravu do tohoto krásného kraje, i když jsem ráda, že ty hromady sněhu sleduji jen z gauče, kde mě hřeje krb :)

Booky84
20.03.2021 5 z 5

Pohodová detektivka, kde nejsou žadné "potoky krve". Moc se mi líbilo popisování Aljašky, až mi z toho sněhu a mrazu byla občas zima.

Evina74
13.03.2021 5 z 5

Nenáročná detektivka z atraktivního prostředí Aljašky rozhodně pobaví. Jen mi přišla trochu moc krátká, jen co jsem začala, už jsem byla na konci. Další díly si rozhodně nenechám ujít.

Jenda75
30.01.2021 4 z 5

Krásná kniha, doporučuji k přečtení. Je to pěkná prvotina a těším se na další pokračování serie.

capricornus
20.01.2021 2 z 5

Dočteno s vypětím všech sil.
Překlad: ... spálil 3 a 1/2 !čtverečního! metru dřeva!

mfajmanova
30.12.2020

Ač to dělám nerada a opravdu výjimečně, ve třetině jsem knížku odložila a nedočetla. Nebavila mě ta omáčka okolo a začala jsem se ztrácet.

Kizuizi
21.12.2020 4 z 5

Tohle bylo velmi zajímavé! Série s Kate Shugakovou na mě pořád někde vyskakovala, takže jsem se konečně odhodlala a pořídila si první díl.
Musím přiznat, že jsem něco takového nečekala. Čekala jsem totiž prostě detektivku, ale dostala jsem velmi zajímavý popis nejen mrazivého prostředí Aljašky, ale také života místních obyvatel – Aleutů. Náhled na jejich zvyky a tradice, na to, jak si další roky přejí starší členové komunity a co by chtěli ti mladší. Zároveň na nás dýchá ta mrazivá aljašská atmosféra, tuny sněhu a ledu.

Kniha se mi moc líbila, je skvěle napsaná, postavy i příroda popsané do detailů,ale...! Samotná detektivní zápletka má v celé knize velmi málo prostoru. Je celkem překvapivé, že tento fakt mi došel až ve chvíli, kdy jsem knihu dočetla, a popravdě - vůbec mi to nevadilo. Aljaška je pro mě jedna velká neznámá, proto tento díl beru jako seznámení s Kate a prostředím a jsem zvědavá, co bude dál.
Co z toho všeho vyplývá? Že nutně potřebuji další díly!

happy-smile
20.12.2020 2 z 5

Tak nevím, asi je se mnou něco špatně. Tak opěvovaná kniha a já jsem se u ní málem unudila k smrti... I když to má jenom asi 200 stran, tak jsem se až do konce prostě nemohla začít a jenom jsem se modlila, ať už je konec. Možná jsem masochista, ale možná ještě zkusím další díl. Říkám si, že na tom přece jenom musí něco být...

nero 13
11.12.2020 5 z 5

Chladný den pro vraždu, beru jako seznámení s Kate Shugakovou, protože jsem zjistil že autorka už s ní jako hlavní hrdinkou má napsanou 22 dílnou sérii. Až dosud mně ta módní vlna severské krimi míjela, ale když jsem zjistil že se případy Kate Shugakové odehrávají na Aljašce tak jsem neodolal, protože drsný Americký sever jsem si oblíbil kdysi v knihách Josefa Kutíka kde vypráví o osudech českého emigranta Tondy Žižky, alias Bílé Vydry, v severních Kanadských teritoriích sousedících s Aljaškou.
Po prvním díle jsem spokojen.

kalache
04.10.2020 4 z 5

...jako u nás na Šumavě...

Rade
25.09.2020 3 z 5

Než detektivka, spíš zajímavý pohled na život na Aljašce a vztahy mezi lidmi.
Aleuti a jejich tradiční hodnoty, proti tomu pronikání moderního způsobu života do divočiny, který tradice mění, a otázky, zda je to dobré, či nikoliv. Zaujal mě zajímavý průnik dávných ruských vlivů do aleutské komunity, ruská jména, pravoslavný kalendář… A samozřejmě skvělé popisy nádherné zimní aljašské přírody. Plus za Obludu.
Na druhou stranu hodně statické, všechny výše uvedené plusy jsou fajn, ale když se ještě za půlkou knihy příběh nerozběhne, pouhá ilustrace aljašského života, byť jakkoliv zajímavá, mi už nestačila.
Opět na mě dýchla taková aljašská studená beznaděj, jakou znám z knih Davida Vanna (i když u něj je vše samozřejmě mnohem drsnější a depresivnější).
Tři plus.

JustWomen
07.08.2020 2 z 5

Aljašská divočina, arktická zima, kontakt obyvatel se zbytkem světa je téměř nulový, široko daleko jediná hospoda. Oceňuji autorčinu znalost prostředí a života na Aljašce a taky sem tam vtipné dialogy Kate, ale jinak je to spíš povídka a zápletka a její vyřešení jednoduché a nijak zajímavé. Přečteno pro čtenářskou výzvu.

lifeoptimist
23.06.2020 3 z 5

Neříkám, že by to nebylo dobré, ale na to jako to bylo krátké, bych čekala míň "omáčky" a víc "akce", která vedla k objasnění případu, najednou kde nic, tu nic a Kate si pachatele pomalu vycucá z prstu? …. dám šanci druhému dílu a uvidím :-)

Katania
30.05.2020 3 z 5

Moc mě to nebavilo. Popis krajiny krásný, ale zápletka nezajímavá.

DejnaDee
18.05.2020 3 z 5