Mlha nad Shadow Sands

Mlha nad Shadow Sands https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454903/bmid_mlha-nad-shadow-sands-qRG-454903.png 4 1960 472

Kate Marshallová série

Kate Marshallová a její asistent Tristan Harper vyšetřují další zapeklitý případ. Jak spolu souvisí zmizení mladých lidí a oblast Shadow Sands? A jakou roli hraje hustá anglická mlha? Při potápění ve vodní nádrži Shadow Sands objeví Kate Marshallová mrtvé tělo mladíka, který býval vynikajícím plavcem. Přivolaní policisté případ označí za tragickou nehodu, přestože má Kate své pochybnosti. Postupně se pochybností a otázek vynořuje víc: Proč si šla oběť zaplavat uprostřed noci? Proč jeho zranění neodpovídají policejnímu scénáři? A proč je mrtvých těl, která se v nádrži našla, víc? Je to jen nešťastná souhra náhod, nebo úkladný vrah zneužívá toho, že na něj nikdo nevidí? Kate si je jistá, že okolo rezervoáru Shadow Sands se toho děje víc, než se na první pohled zdá, obzvlášť když v okolí padne hustá mlha. Lidé už roky tiše mizí, a když se ztratí další mladá žena, Kate a její asistent Tristan mají podle indicií jen několik dní na to, aby ji zachránili před stejným osudem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Shadow Sands , 2020

p.pavlina
04.06.2022 5 z 5

Od tohoto autora si vždy velmi ráda přečtu jakoukoli knihu. Jeho příběhy jsou poutavé a čtivé. Vřele doporučuji.

aliza
02.06.2022 5 z 5

Třetí kniha od autora a zatím jsem opravdu spokojena. Super příběh, od začátku do konce napínavý, takže za mne skvělá kniha.

Jaruš7
17.05.2022 5 z 5

Audiokniha poutavá a skvěle načtená.
Kanibalovi jsem se chtěla vyhnout, ( má chyba), no náhled byl naznačen, neboť druhý díl má následky prvního. Takže první díl bude pro mě jen bedlivá rekonstrukce a konečně i literární špionážní sonda.

Autor své protagonisty po stránce citové ani trochu nešetří. Snad jen toho jednoho, toho, co je mu v jistém slova smyslu podobný.
Zatím je to v jeho dílech vždy postava hodna ochrany.
Už jsem si zvykla a už mi to hrdinství tak moc nevadí.

Přečerpávací vodní elektrárna u nás je tabu, proto je tak vysoko a se zákazem na všechny aktivity, kromě prohlídek.
O to víc autor nápadem potápění se v zatopené vesnici, pro vodní elektrárnu, fantazii pěkně okořenil. To jen pro začátek, další zločiny pak hrotí ostří do super kvality.

Superčtivo.

EliskaD
17.05.2022 3 z 5

Poměrně čtivě podaný příběh, avšak v rámci žánru nevýrazný, ničím nevybočující. Neurazí, ale ani výrazně nenadchne. Času stráveného s touto knihou však rozhodně nelituji. Počtení bylo vesměs příjemné, lehké a nekomplikované. V paměti však neuvízne.

Jani23
10.05.2022 5 z 5

Opět další skvělá kniha od Roberta Bryndzy. Mělo to spád, žádná zbytečná vyprávění. Jen ve jménech jsem se maličko ztrácela. Těším se na další knihy.

cucik14
24.04.2022 5 z 5

Knihy od Roberta Bryndzy jsou sázka na jistotu. Autor opět nezklamal a i tento díl čtenáře vtáhne a nepustí :)

Olga8480
23.04.2022 5 z 5

Opět jsem si i tento díl přečetla s velkou chutí. Nuda s touto knihou rozhodně není a napětí si užíváte celou dobu. Jsem zvědavá jaký případ na hlavní hrdiny čeká v příštím dílu...moc se těším.

Ivka14
19.04.2022 4 z 5

Skvělé pokračování Kate a jejího příběhu.

Kate najde při potápění mrtvolu a samozřejmě, že se jí nelíbilo, že policisté rychle uzavřeli případ. Proto pátrá a při pátrání najde spojitosti s nevyřešenými případy, které souvisí se zmizením mladých lidí a převážně dívek.

Moc jsem si knihu užila a bavila mě o něco víc, než díl první.

Alienn
17.04.2022 5 z 5

Tento autor je pro mě sázka na jistotu, že se od knihy nebudu moct odtrhnout, že se mi dostane napětí až do konce a vždy je to pro mě skvělý čtenářský zážitek. Jeho knihy jsou pro mě z detektivek jednoznačně nejlepší a proto mohu 100% doporučit.

martin9929
14.04.2022 5 z 5

Stručně řečeno super.

Sammy.Boy
08.04.2022 5 z 5

Opět spokojenost. Nic jiného jsem vlastně ani nečekal. Možná to tentokrát mohlo být pro někoho o něco víc krvavější (v porovnání s minulým dílem), ale jakmile se začala snášet MLHA NAD SHADOW SANDS a ztráceli se v ní lidé, příběh dostal příjemný nádech mystična a místy to bylo opravdu mrazivé čtení! Adepta na vraha jsem tentokrát neodhadl, popravdě jsem nad ním ani moc nepřemýšlel. Spíš jsem si naplno užíval vytříbený styl autorova psaní.

Vilma232
06.04.2022 4 z 5

Detektivka má spád, vyšetřování se logicky posunuje.

Johana
20.03.2022 4 z 5

Fajn detektivka. Líbila se mi její temná atmosféra - jako kdybych se sama potulovala nocí okolo vodní nádrže, nad zatopeným kostelem, u děravého plotu... Jako bych do kalné vody padla...
Čte se to moc dobře.
(Hvězdičku ubírám za ústřední dvojici vyšetřovatelů. Kate Marshallová a zejména její sentimentální promluvy ke krásnému, leč otravnému Tristanovi, mi docela lezly na nervy. Bryndzovi soukromí vyšetřovatelé mi neseděli už v Kanibalovi. Teď to bylo o moc horší - stalo se to jaksi naučně pedagogickým. Nebo co. Tážu se, proč jsem takto školena v knize, která jinak je svižnou detektivkou?)

Kniholapka
13.03.2022 4 z 5

Skvěle napsaná kniha. Po prvním díle jsem se na ní těšila. Nemohu říct, že by byla hrozná, ale upřímně mě první díl bavil více. Děj byl svižný, ale chvilkami se mi zdál až zbytečně natažený.
Vraha jsem neodhalila a to beru jako plus. Kniha měla tajemný nádech, což ji dodávalo hodnotu navíc.

Olous1
19.02.2022 5 z 5

Takže toto byla zase jízda. Nemám co vytknout, perfektní thriller, kniha je napínavá od začátku až do konce. Za mě 100%.

March
18.02.2022 4 z 5

Za mě super, tento díl lepší než první. Trochu to na mě působilo mysticky, napětí ke konci dobrý, knihu neslo odložit. Bohužel mi chybělo nějaké vodítko, abych odhalila vraha, závěr překvapivý, kapitoly krátké a dobře namichané. Ale závěr trochu "americký " takový heppáč :-)

ivoiro
14.02.2022 4 z 5

Taková příjemná oddychová kniha to byla. Trochu mi vadí, že autor do každé své knihy bezpodmínečně naroubuje něco, co se týká 4% populace.

Miška74
14.02.2022 5 z 5

Tak tahle série se mi fakt líbí. První díl byl skvělý, ale tento druhý byl ještě lepší. Jsem moc ráda, že s Kate je v knize i Tristan. Tahle dvojka vyšetřovatelů se mi líbí. Knížka se četla skvěle, děj má spád a zajímavý příběh. Pro mě byla kniha napínavá a nedokázala jsem ji odložit. Už se těším, že se hned vrhnu na třetí díl, který už čeká v knihovně.

vera4669
11.02.2022 4 z 5

Kniha se mi rozhodně líbila více jak první díl... Autor má vzestupnou tendenci, stejně jako v sérii s Erikou.
Od začátku se kniha dobře četla a dej plynul v krátkých kapitolách, a vše do sebe zapadlo.
Už mám nachystaný další díl

Dudlík08
10.02.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila a musím říct, že možná jedna z nejlepších od autora. Celý děj byl opravdu zahalen mlhou a až do poslední chvíle jsem netušila...