Keď sadá súmrak

Keď sadá súmrak https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480532/bmid_ked-pada-sumrak-uzC-480532.jpg 4 1484 363

Kate Marshallová série

Začínajúca detektívna agentúra Kate Marshallovej sa rozbehne na plné obrátky, keď Kate a jej kolega Tristan Harper dostanú prvý veľký prípad. Novinárka Joanna Duncanová zmizla pred dvanástimi rokmi po tom, ako odhalila politický škandál. Väčšina ľudí – vrátane polície – už jej hľadanie vzdala. Ale Joannina matka sa nemieni vzdať. Keď Kate s Tristanom získajú prístup k pôvodnému vyšetrovaciemu spisu, preverujú rovnakých podozrivých a sledujú rovnaké stopy, ale na rozdiel od polície neuviaznu v rovnakých slepých uličkách.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Lindeni

Darkness Falls , 2021

Eleanor-ka
Eleanor-ka
26.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Tak tohle byl rozhodně zajímavější příběh, než v předešlém dílu, který v sobě nesl spoustu otazníků. Musím přesto uznat, že jsem hned uhodla, kdo je vrahem, jakmile ho poprvé zmínili, avšak to odhalení na konci, že jedna osoba, má vlastně dvě identity a jedná se tak zároveň o někoho úplně jiného, mě naprosto paralyzovalo.
Opět skvělý příběh z pera Roberta Bryndzy. Těším se na další díl.

Petra101
Petra101
13.02.2024 5 z 5

Série s Kate podle mě není tak dobrá jako s Erikou,ale hvězdu neuberu, protože, i když tam bylo plno gayu a nevím čeho všeho,tak se mi to dobře četlo,ke knize jsem se netrpělivě vracela, takže za mě dobré. Jsou to sympaťáci,oba dva :)

m2056
m2056
06.02.2024 3 z 5

Kniha je sice čtivá ale je slabší než předchozí dvě knihy. Zápletka o zmizení ženy a hledání dobrý ale to zamotaní děje se mě nelíbilo chyběl mě tam Petr kanibal a vadilo mě tam až příliš mnoho postav Gayů a politik taky Gay a jeho žena Lesbička to už bylo hodně dubového vidění. Přišlo mě to takové nemastný prostě jen průměr.

zanekzoltecu
zanekzoltecu
01.02.2024 4 z 5

Ve třetí bichli se koncentrace buzuluků pronikavě zvětšila. Néhorší je, že na sebe nésó vůbec hodný. Tato storka mi přišla horší, než ty dvě předchozí. Série s Erikou mi šmakovala víc. Ale furt je to špica a sténě zhltnu i čtvrté dílec, tak co už. Bryndzoš je přece betálné!

hanzmb
hanzmb
17.01.2024 5 z 5

Tato série mi připadá mnohem lepší než ta s Erikou. Ta dvojice zcela rozdílných vyšetřovatelů je bezva sama o sobě. Navíc je vše ještě zpestřováno problémy s řízením kempu, který je pro ně jistým zdrojem financí, ale na druhou stranu je zdržuje od vyšetřování. Líbí se mi i popis LGBT - komunity, který není nijak oslavný, spíš poukazuje na její temné stránky a napojení na kriminalitu. Jediné, co mi vadí je závěrečné řešení, založené na jedné náhodné fotografii.

Lethania
Lethania
11.01.2024 4 z 5

Celé to bylo nějak uměle natahované, ale styl, jakým Robert Bryndza píše, se mi prostě hodně líbí, ale asi mám radši Eriku než Kate. Každopádně to rozhodně není šlápnutí vedle.

Bustedka
Bustedka
11.01.2024 4 z 5

Bryndza psát umí, to už se tak nějak ví. Jeho detektivkami vedle nešlápnete. Na zadek si z toho nesednete, ale pokud máte rádi napětí, dostanete, co potřebujete.

Rosice
Rosice
11.01.2024 4 z 5

Dobrý, originální příběh. Užila jsem si ho víc než druhou knihu v sérii a určitě přečtu i další. Bavilo mě to, takže dávám čtyři hvězdy.

juliesze
juliesze
06.01.2024 3 z 5

Kniha se četla zajímavě, akorát tedy jsem zvyklá na mnohem zajímavější knihy od Brynzy. Za mě druhá série detektivních příběhů asi mnohem lepší než Kate Marshalová.

kuttnerovka
kuttnerovka
02.01.2024 3 z 5

Tentokrát o dost slabší ani bych neřekla, že to je Bryndza. Bylo to celé nějaké vleklé, děj mě nemohl stále vtáhnout. Nejvíc se mi líbil závěr.

Pletynka
Pletynka
29.12.2023 3 z 5

Roberta jako spisovatele mám ráda a i přesto, že pachatel byl pro mě opět velkým překvapením, musím dát knize méně hvězd, než jsem zvyklá Bryndzovi dávat. Od knihy jsem čekala asi trošku více.

Péťa1950
Péťa1950
23.12.2023 4 z 5

Zajímavý námět, ale závěrečná část dost neuvěřitelná. Tristan je můj favorit, už jsem to psala jednou. Líbí se mi charakteristiky postav, Tristana, Kate a jejího syna Jakea.

Tučňák492
Tučňák492
20.12.2023 5 z 5

Pane Roberte opět jste nezklamal, hezky se tento díl četl a už držím v ruce poslední díl. Mám ráda tento druh počteníčka. Ponořit se do knížky hned od prvního dílu a vynořit se v Epilogu. Děkuji a jen tak dál

popeluška
popeluška
25.11.2023 5 z 5

Opět úžasný díl... jsem naprosto spokojená, knihy od autora čtu moc a moc ráda :-)

Čmeláček
Čmeláček
14.11.2023 4 z 5

O malý kousíček slabší než předchozí díly s Kate, ale pořád ještě se to dalo. Bryndza nepíše vůbec špatně a řekl bych, že svoje příznivce má už dávno jisté :). Za mě dnes čtyři stars a doufám, že příště budu spokojenější :))).

semmi
semmi
05.11.2023 4 z 5

Pan Bryndza opět nezklamal. Předešlé příběhy se mi líbily přece jen o trochu víc.

pavčape
pavčape
05.11.2023 4 z 5

Nová postava, nové příběhy, stále čtivé

Morfyk
Morfyk
02.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Poslechnuto jako audio kniha.

Této knize dávám pouze 4* a to z důvodu, že Robert neví, že aby se někdo mohl zastřelit a nebo se i snažit střelit brokovnicí do hlavy po vložení hlavně do úst, tak na to nelze ruce použít. Jsou moc krátké a na spoušť po vložení hlavně do úst nedosáhnou. To jediné mě v této knize zamrzelo :-D

Vím je to ode mě úplně jiný komentář, než na který jsem zvyklý, ale toto jako myslivec nedokážu prostě překousnout :-D a to stačilo tak málo si o tom něco přečíst, jedna věta v google hledání a hned první odkaz.

mila2411
mila2411
31.10.2023 4 z 5

I trojka se povedla. Pan Bryndza jede neskutečně. Zatím kvantita stíhá bez problémů kvalitu a to je moc dobře. I tentokrát je to originální, tajemné a baví to od začátku do konce - jen tak dál...

JoMia
JoMia
29.10.2023 5 z 5

Na třetí díl ze série jsem se dlouho chystala a nebyla jsem vůbec zklamaná. Předchozí dva díly byly oproti případům s Erikou o dost slabší, ale Propast smrti byla z téhle série zatím nejlepší. Obecně všechny knihy od Roberta jsou napsané velmi čtivě a čtou se s velkou lehkostí.
Propast smrti má hezký námět, dej plyne tak jak má a má zajímavé rozuzlení, a proto je to za mě tentokrát 5 .