Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2563 679

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

Nikol2110
05.06.2022 4 z 5

Nádherná kniha! Do příběhu jsem se hned začetla a kniha byla přečtena za 2 dny. Kate je nyní moji oblíbenou vysetrovatelkou.

Hanulka25
05.06.2022 1 z 5

Přečetla jsem opravdu jen malý kousek, ale nějak jsem nedokázala sama sebe přesvědčit, dát tomu ještě šanci. Po knížce jsem sáhla kvůli autorovi, ale očekávání se nedostavilo.

krizek
31.05.2022 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem se na knihu těšila, ale bohužel mě trochu zklamala. Děj byl příliš zdlouhavý a předvídatelný, takže jsem se k dočtení musela opravdu nutit. I když je to má prvotina od Roberta Bryndzy, věděla jsem, co přijde na dalších stránkách a přiznám se, že mě to ani moc nebavilo. Ovšem musím přiznat, že i přes to všechno mě na stylu psaní něco upoutalo a rozhodla jsem se, že tomu dám ještě šanci a po nějakém čase zkusím i 2. díl s Kate Marshallovou, tak snad mě mile překvapí.

ElizPetrova
23.05.2022 3 z 5

Detektivka, která mě ničím nepřekvapila, nijak zvlášť nenadchla, ale ani mě neurazila a celkem mě bavila. Začátek se vyvíjel slibně, konec za mě spíše zklamáním. Pokračování si nicméně nejspíše přečtu.

Hermiona419
21.05.2022 5 z 5

Perfektní kniha! Napínavá, strhující a jednoduše skvělá. Kate Marshallovou jsem si strašně moc oblíbila, velmi se těším na další díly. Velké díky autorovi za skvělý čtenářský zážitek!

Jaruš7
21.05.2022 4 z 5

Doba je plná nepochopení a zla, a k tomu ještě kanibalismus, to by byl vrchol.
No, dalo se to, jako akustická iluze v rozjařené přírodě, to nebylo tak drsný jako v představách.
Dilema komu fandit, když autor zpodobnil zrůdu do sexy idolu a pak mu dal prapodivný choutky. Nevyváženost měla naději na lidskost, ale zaškatulkování jej zmrazila.
Citace (*) :" Někdo přišel k penězům. Ale ho.no nevyleštíš."

Audiokniha skvěle načtená Martinem Stránským.

mfajmanova
19.05.2022 3 z 5

Čtivá detektivka, ale za mě takový průměr. Co mi hodně vadilo, byly gramatické chyby. Že se někdy jedna chybka vloudí, pochopím, ale tady toho bylo mnohem více.

anája
18.05.2022 4 z 5

Kniha se dobre četla, byla napinava. Ale oproti ostatním knihám autora malinko slabší.

Ivan F
18.05.2022 3 z 5

Krimi, ktoré nie je ničím prekvapivé a podobných sú plné pulty kníhkupectiev. Na druhú stranu sa kniha dobre číta, príbeh takrečeno odsýpa, no nepresvedčil ma, aby som siahol po druhom diely. Najmä koniec, ako zo zlého akčného filmu, ma veru poriadne nakrkol, o prevrátených očiach škoda hovoriť - bolo to lacné a napísané na efekt, ktorý niekomu, samozrejme, vyhovuje - mne nie. To, že autor (ako aj mnohí iní pred ním) zosmiešňuje políciu, mi tiež nepríde ako pridaná hodnota, skôr to u mňa prevážilo antipatie na stranu Kate. No, akoby som to zhrnul? Ak chcete štandardnú, neprekvapivú, pomerne tuctovú, ale pritom dobre napísanú krimi knihu, je to správna voľba. Ak chcete niečo sofistikovanejšie, tak tu nič také nenájdete a treba siahnuť po inom autorovi/autorke.

knihomolka_eli
17.05.2022 5 z 5

Knižka sa mi páčila rovnako ako Dievča v ľade. V tejto sérii je nová vyšetrovateľka Kate Marshallová, ale sadla mi rovnako ako Erika.

Kate je dobrou policajtkou. Vyšetruje prípad Kanibala z Deviatich brestov. Porušila pracovný kódex, pretože si začala so svojim nadriadeným, Petrom. Problém nastane, keď zistí, že on je vrah, ktorého hľadajú. Kate ho síce dostane za mreže, ale médiá jej nič nedarujú a s prácou vyšetrovateľky skončí.
Ubehne 15 rokov a na scéne sa zjaví niekto, kto imutuje vraždy Kanibala z Deviatich brestov a chce dokončiť jeho dielo. Okrem toho Kate dostane žiadosť o to, aby pomohla jednej rodine vypátrať, čo sa stalo s ich dcérou. Budú mať tieto prípady súvis? Podarí sa Kate odhaliť imitátora vrážd? A nebude už neskoro?

Musím povedať, že mne táto knižka sadla. Bola napínavá a čítala sa rýchlo. Dej bol trošku predvídateľný, keďže sa striedali kapitoly z pohľadov viacerých osôb, dalo sa vytušiť, ako sa ktorá bude uberať, ale neprekážalo mi to, pretože tie najdôležitejšie zvraty boli naozaj tak vygradované, že ma držali v napätí. Okrem toho, veľa scén bolo doslova nechutných a zvrátených, zrejme to nie je úplne vhodná kniha pre niekoho s citlivejším žalúdkom.

Určite si zaobstarám aj ďalšie knižky a čo najskôr sa do nich pustím.

aliza
11.05.2022 5 z 5

Moje první kniha od autora a jsem mile překvapená. Četlo se to dobře, taková oddechová detektivka.

INCOGNITOREADER
10.05.2022 3 z 5

Moje první kniha od autora. Čekal jsem napínavou mrazivovou detektivku s prvky thrilleru. Bohužel výsledek který jsem dostal je s odřenýma ušima průměrná detektivka. Které chybí napětí nebo jakékoliv překvapení. Její námět by se hodil na takovou klasickou odpolední detektivku na TV Nova. Není to vyloženě špatné. Ale naprosto zapomenutelné. Postavy jsou velice šablonovité. Kniha pracuje s jedním pro mě velice neoblíbeným klišé : Policie je hloupá a nepracuje tak jak by měla. Hlavní hrdinka není nijak moc sympatická, takže je docela těžké si k ní vytvořit vztah. Jediné co by mohlo být do dalších dílů zajímavé je její propojení s titulním kanibalem, ale musím s klidným srdcem říct, že pokračování si nechám ujít. Pokud by to bylo možné dal bych 2,5*

Šárka88
04.05.2022 4 z 5

Audiokniha v podání Martina Stránského. Jeho hlas se perfektně hodil pro tuto knížku, krátké kapitoly utíkaly jako voda. Klasická detektivka s překvapujícím koncem. Sympatické setkání s Kate a Tirstanem. Ubírám hvězdičku za předvídatelnost děje. Jinak mohu doporučit.

Mr.Pajek
29.04.2022 3 z 5

Detektivka, která dle mého v paměti velmi rychle zapadne. Jako bych takových četla už desítky. Nejdřív se to táhne a konec je pak vyřízen na 10 stránkách.

anys3739
28.04.2022 4 z 5

Styl a příběhy autora jsou velmi fascinující. Sérii s Erikou Fosterovou jsem zhltla jedním dechem. Začátek další série s Kate Marshallovou též nemá chybu. Nechápu kam na to stále chodí.
Děj byl chytlavý, čtivý a velmi napínavý. Na mé gusto to bylo už trochu moc, ale jinak se mi kniha velice líbila. Další díl na sebe nenechá dlouho čekat.

faba
25.04.2022 3 z 5

Audiokniha. Čte Martin Stránský. Normální krimi, kterých je na pultech hafo. Je to čtivé (u mě poslouchatelné), celkem i napínavé, policie hloupá?, potřebuje postrčit od soukromých vyšetřovatelů a ten konec byl tedy... no konec.
Ale když je to na poslech, proč ne.

cucik14
22.04.2022 5 z 5

Robert Bryndza prostě psát umí :)
Kate i Tristan byli oba moc sympatičtí a příběh vtáhne čtenáře do děje a nepustí. Už se těším na další díly.

popeluška
22.04.2022 5 z 5

Autor prostě umí, opět skvělé čtení. Bavilo mě to od začátku až do konce :-) žádné zklamání se nekonalo ...

Olga8480
21.04.2022 5 z 5

Od začátku do konce kniha plná zvratů a děje který vás strhne svým napětím.
Už se těším, jak se za čtu do dalšího dílu a opět se ponořím do vyšetřování spolu s Kate a Tristanem.

MaKolar
20.04.2022 3 z 5

Po dlouhé době jsem chtěl zkusit nějakou detektivku, jako oddechovku. Příběh rychle plyne a celkem Vás vtáhne do děje, ale je to pro mě pořád takové stále stejné (celkem předvídatelné), jako v jiných knihách tohoto žánru.

detektivní a krimi romány napětí sérioví vrazi krimi thrillery pro ženy

Robert Bryndza
britská, 1979