Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2561 679

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

simi139
17.11.2020 1 z 5

Thriller pro ženy? A to jako proč? To si snad ženy potrpí na podrobný popis nechutností a nesmysly? V diskuzi klidně může probíhat soutěž, kdo jich nalezne víc… o nereálnosti a korekturách nemluvě :-(. Dle poděkování na knize pracoval skvělý tým 11 lidí!
- Petere, ty čokoládové karamelky, až se vrátíš do cely, otevři je, ano. - vždyť je celou dobu sledovali, poslouchali a po tomhle karamelky znovu neprohlédli? Hlavně že jim prohlédli dvakrát prd...
-- práce s kartáčkem na zuby a plamenem sirky - a dozorce si na kartáčku ničeho nevšiml?
- Viktoria vytáhla z kabelky kompaktní pudr a nanesla si vrstvu rtěnky - jak se jí to pudrem podařilo?
- jahodově blonďaté vlasy - asi odstín, který k nám z Anglie zatím nedorazil
- ohromná obrazovka, kde se na šachovnici zobrazoval obraz ze všech kamer, kterých bylo celkem sto šedesát sedm - kolik řad a sloupců má šachovnice o 167 polích??
- v textu někde nejdřív podchod pak ulička
Něco drobnosti, které neovlivní děj, ale nepotěší...dál nechci spoilerovat.
Ondra 519 "dramatické finále se pak mění ve frašku, kdy jsem se smál společně s hlavní hrdinkou, kdy duo hlavních zlosynů připomínalo vesnické amatérské herce při zkoušce Našich furiantů." - přesně vystihnuto

lucifess
16.11.2020 5 z 5

Autor je pro mě takovou osvědčenou klasikou a ráda jsem sáhla po knize s novým vyšetřovatelem, respektive vyšetřovatelkou. Příjemné nenáročné čtení, nemám co vytknout a těším se na další knihu. Aneb když nevíš, co číst, sáhni po jakémkoliv Bryndzovi a nebudeš litovat.

ash3672
12.11.2020 5 z 5

R. Bryndza opět ukazuje to, co mu jde výborně. Skvěle napsaná kniha s příjemnou zápletkou. Knihu jsem zhltnul cca za 5 dní, a tuším, že si tuhle sérii oblíbím.

DominikV
04.11.2020 5 z 5

Pět hvězdiček dávám, jelikož se zatím jedná o nejlepší knihu pana Bryndzy, kterou jsem doposud četl. V žádném případě nejde o dokonalý krimi roman a vytknul bych mu nejednu věc, ale na druhou stranu se dobře čte a nenašel jsem žádný vyložený moment, kdy bych se nudil. Predchozi serie mě (již od prvního dílu) extra neuchvatila a kdybych si musel vybrat, nejspíše bych pokračoval pouze v této. I proto se přikláním k plnému hodnoceni.

Petronella.k
27.10.2020 4 z 5

Moc povedená, konec ale nebyl moc překvapivý. Každopádně se těším na další knihu s Kate.

kikies
26.10.2020 3 z 5

Případ zajímavý, drsný a promyšlený, ale provedení na mě bylo nějak moc vláčné, až trochu nudné. Erika Fosterová mi sedla mnohem víc.

faraonka
25.10.2020 5 z 5

Vynikající jako vše od tohoto autora.

Lenoulinka
25.10.2020 5 z 5

Konečně jsem se dostala k Bryndzovi a jeho nové sérii. Kate nemá vůbec jednoduchý život a její minulost ji dostihuje každý den. Ani trochu mi nevadí, že má tak komplikovaný život. Vždyť by to byla skoro nuda :-). Opět velmi čtivá a napínavá detektivka. Kvalita knih autora není upadající a už se těším na další díl.

miloslav0399
19.10.2020 3 z 5

Erika Fosterová mě ani neuchvátila ani neurazila. Tak jsem chtěl zkusit, zda bude Kate Marshallová v něčem jiná. A není. Průměr, po týdnu už si z knihy budu pamatovat jen nejhrubší obrysy.

Tupoun
18.10.2020 5 z 5

Když beru knihy Roberta Bryndzy jako celek, jedná se o velmi dobře vystavěné příběhy s nečekanými zápletkami a čtivým vývojem od začátku do konce. V první knize s Erikou Fosterovou se to sice hemžilo homosexuály a lesbami skoro více než desperáty, ale v tomto směru se pak Bryndza "uklidnil" a nestavěl na odiv své životní priority do příběhů až tak násilně. Osobně jsem rád, že začal psát novou sérii, protože Erika Fosterová byla tak rozervaná osobnost, že mně to občas doslova trhalo žíly. Škodila svou psychickou nevyrovnaností nejen sobě, ale dokonce i vyšetřování, a to na policajtku až naprosto nesmyslně. Nicméně, jak píšu v úvodu, detektivní příběhy jsou vystavěny výborně a Kate Marshallová je osvěžením, vítanou změnou. Jen tak dále.

Ajrad1981
18.10.2020 4 z 5

Kolem strany 100 jsem si říkala, že vím, kdo je vrah, a že to bude teď nuda. Pak jsem zjistila, že opravdový vrah toho "mého vraha" pozoruje, takže jsem se sekla. Pokud Kate udrží svoji závislost na uzdě, asi ji budu považovat za sympatičtější než Eriku. Ale tím nápadem s lékárnou mě teda poněkud znechutila (i když to mělo význam).

Mandlevest
15.10.2020 4 z 5

Číst v těchto dnech, kdy se na vás hrnou samé špatne a ještě horší zprávy, knížku o kanibalovi je více méně masochismus, ale když jsem jí rozecetla, ještě tak zle nebylo. Bryndza pritvrdil, knížka je dost brutální, dej, za mě, tak neodsypa jako v předešlé sérii. Vyšetřovatelka Kate opět bojuje nejen se zločinem, ale i se svými démony, to už je snad pravidlo všech detektivek z poslední doby, co jsem četla. Nadšene čtenáře si ale urcite najde/šla, já si pokracovani nechám ujít.

ellypusik
12.10.2020 4 z 5

(SPOILER) I když mi bude Erika velice chybět, za mne pan Brynzda nezklamal. Kate je sympatická a působí minimálně teď ze začátku i mileji než její předchůdkyně. Konec knihy mi přišel zbytečně moc dramatický, na druhou stranu chápu, že chtěl spisovatel přitáhnout čtenáře na novou neznámou sérii.
V každé jeho knize zaznamenám nějaký vyšší motiv a něco k zamyšlení. Témata, která jsou stále v dnešní době ještě tabu jako např. pedofilie, homosexualita, promiskuita nebo v této knize incest. Líbí se mi, že Robert Brynzda, i když nepřímo, připomíná, že život obsahuje mnohá tajemství nám neodhalená. Co jednomu přijde normální, druhý nechápe.

dalia1769
12.10.2020 4 z 5

Dobrý začátek nového cyklu, i když knihy s Erikou se mi líbily o trochu více. Také ten alkoholismus hlavní hrdinky je už docela okoukaný motiv. Přesto byla kniha čtivě psaná a napínavá.

Medvědářka
30.09.2020 3 z 5

Původně jsem tu měla 4 hvězdy, ale nakonec jsem to přehodnotila a dávám 3. Knihu jsem četla už před delší dobou a ok. Nová hrdinka je dobrá ve vyšetřování. Člověk se přesto neubrání ve srovnávání s Erikou Fosterovou, tedy pokud knihy s ní četl.
Knihu jsem nedávno zkoušela poslouchat i jako audioknihu a ač je Martin Stránský mistr slova a přednesu, tak jsem knihu nakonec ani nedoposlouchala. Už při prvním klasickém čtení jsem se přistihla, že čtu jen ze setrvačnosti. Že jsem jen zvědavá, jak to celé bude a jak se nová postava uvede. Něco mi tu prostě vadilo.
Možná jsem jedna z mála, kdo mám tyhle pocity. Hlava říká dobrý, ale srdce našeptává, že to mohlo být lepší. Vím tedy jistě, že se na další díly nechystám. Je mi to líto, ale občas se to stane i u těchto velikánů psaného slova, jako je pan Bryndza.

Petruska95
29.09.2020 5 z 5

Pan Bryndza nezklamal. Opět jsem od něj četla další výbornou knihu a už se nemůžu dočkat, až vyjde další.

Metla
28.09.2020 4 z 5

Musím přiznat, že jsem přistupovala dost skepticky k románu s tak laciným názvem a zprofanovanou “medailí” světového bestselleru č. 1 na obálce. Ovšem nebyla to špatná volba pro seznámení s autorem. Zápletka sice nepřišla s ničím extra originálním a postavy mi úplně nepřilnuly k aortě, přesto jde v rámci žánru o solidní standard.
Preferovala bych, nebýt Kate taková citlivka, kterou rozhodí kdejaký nadržený hňup - krucinálfagot, policisté by přece měli být zvyklí na konfrontace s grázly. Asistent Tristan se prezentoval jako zoufale nemužný třasořitka, v příštích dílech očekávám jeho coming out. A v pozdějších fázích mi připadalo nevěrohodné, jak snadno byl bez jakékoliv kvalifikace připouštěn k vyšetřování, na místa činu atd. Občas si bystré mozky seděly na vedení - kéž bych neměla důvod mumlat: “No ty jsi kráva, přemýšlej, vždyť se pro to určitě vrátí!” a podobně.
Co je však podstatné: neztrácela jsem zájem o děj. Jistě, klišé, logických kopanců, nedoladěných “detailů” a přemrštěných situací mohlo být méně. Nakupily se jako obvykle především ve finále, leč pár dotěrných mušek mě otravovalo konstantně. S ohledem na téma a ve srovnání s mnoha jinými současnými tvůrci thrillerů se Bryndza nadměrně nevyžíval v morbidních popisech, nicméně útlocitným osobám se slabším žaludkem tuto knihu nedoporučuji.
Jakkoliv s “Kanibalem z Nine Elms” do budoucna neplánuji opakované setkání, pokračování série nebo jiným Bryndzovým dílům pravděpodobně dám šanci. 70-75%

Mateo67
26.09.2020 4 z 5

Za mě prima. Už jsem byla “přebryndzovaná” a delší časová proluka mi prospěla. A taky změna hlavní postavy. Kate mi je milejší než Erika, jako plusy vidím neotřelou zápletku (vůbec tu nevadí další, v posledních letech tak oblíbený sériový vrah) i to, že Kate je matkou, má civilní povolání a mnohem bližší vazbu na vraha, než bychom mohli očekávat. Pátou hvězdičku si nechávám na druhý díl, protože věřím, že bude ještě lepší:-).

motepe
23.09.2020 5 z 5

Za mě nejlepší kniha od Bryndzy ????????

pemla
15.09.2020 4 z 5

Jakožto první kniha, kterou jsem od autora četla, se mi líbila. Zápletka je zajímavá, děj se nijak zvlášť nevlekl, hlavní postava je takový typický kriminalista severského typu... Myslím si, že si zaslouží velmi dobré hodnocení a byla to příjemná oddychovka mezi náročnějšími knihami Jo Nesba a knihami Larsen Keplera. Kladně hodnotím, že vyšetřovatelkou je žena.

detektivní a krimi romány napětí sérioví vrazi krimi thrillery pro ženy

Robert Bryndza
britská, 1979